25. kolo, So 4.5.2024 10:15

FK Admira Praha B, z.s..1

26. kolo, So 11.05 14:00

Starší žáci se představili ve svém 2. letošním zápase. Rychlé útoky soupeře a chyby v rozehrávce je stály lepší výsledek.

ASK Lovosice – SK Štětí

7:4(4:1)   22.1.2015   přátelský zápas

Starší žáci přijali nabídku zahrát si přátelské utkání na nově umělce v Lovosicích proti domácímu celku ASK Lovosice. Kvalitní soupeř, který vede po podzimu jednu ze skupin I. A třídy. Do Lovosic jsme přijeli pouze v 11 a v úvodu jsme si připravili 2 šance, které zůstaly nevyužity. Následně jsme se dopustili chyby ve středu hřiště a domácí svojí šanci dokázali přeměnit ve vedoucí branku. Mezi 9. až 11. minutou se toho na hřišti odehrálo více než někdy za celý zápas. Po rohovém kopu jsme ostřelovali domácí svatyni, ale i tentokrát bez úspěchu. O minutu později jsme byli ztrestáni za dalších chybu ve středu hrací plochy a výsledek 0:2 z našeho pohledu nebyl hezký. Naštěstí za další minutu po důrazném napadání ve vápně snížil Patrik Možný na 1:2. Mohlo být i lépe, to když Možný přistrčil míč Dopaterovi a ten trefil jenom tyčku. Soupeře jsme v těchto momentech přehrávali a připravili jsme si i další šance. Blízko vyrovnání byl Kamil Cap, ale míč po jeho střele skončil jen těsně vedle. Hráli jsme pěkný fotbal a kluci předváděli, že fotbal hrát umí. Bohužel přišla 31. minuta a roh domácích. Jeden z trenérů hostujícího celku nazval tuto situaci jedním slovem Kolaps. Obrana nechala hráče Lovosic úplně nekrytého a 5 hráčů kolem něho jenom přihlíželo, jak pohodlně zvyšuje na 3:1. Do konce poločasu jsme si vybrali ještě jednu slabší chvilku. Záloha s rozehrávkou, tak dlouho váhala, až o míč přišla a byla z toho další branka na 4:1 v naší síti. Druhý poločas jsme nezačali vůbec špatně. Střelu Dopatera vyrazil brankář a dorážející Vejražka jen těsně minul. Do brejku se vydal Dopater a domácí golman jen se štěstím likvidoval. Zaslouženého snížení náskoku jsme se dočkali ve 38. minutě, to když si do vápna hezky naběhl Petr Kadlec a snížil na 2:4. Dlouho jsme se ale neradovali. Slabší chvilku si vybral brankář a výsledek byl už zase o 3 branky 5:2. Ve 44. minutě trefil z volného přímého kopu Petr Macháček břevno lovosické branky. Ve slibné příležitosti se ocitl i Tomáš Németh, ale odkrytou branku netrefil. Za celý zápas jsme si nedokázali poradit s rychlými útoky domácích a po jednom z nich ve 46. minutě už jsme prohrávali 6:2. V utkání bohatém na branky snížil na 3:6 Možný. Pak se hezkým brankářským zákrokem prezentoval Deák v naší brance a velkou radost jsme měli i po chytré přihrávce Dopatera na Kamila Capa, který snížil na 4:6. Kontaktní gól měl na kopačce Kacálek, ale těsně minul. Naopak v závěru domácí po chybě brankáře, kterému proklouzl míč mezi prsty, upravili na konečných 7:4 ve svůj prospěch.

Hodnocení zápasu René Hrdlička-trenér:

I přes absenci některých našich hráčů jsme hráli pěkný fotbal a zlepšení ve hře bylo znát. Přesto máme na čem pracovat. Je vidět že kluci se chtějí zlepšovat. Šance jsme měli a ty musíme proměňovat. Musím říci, že Lovosice hrály taky dobře a  fotbal se líbil. Náš brankář ač chytal poprvé, tak měl i dobré zákroky, kdy naše mužstvo podržel tak, že dvě   drobné chyby, po kterých padly dva góly jsou mu odpuštěny. Škoda nevyužitých šancí výsledek mohl být úplně jiný.

Branky: Možný 2, Cap Ngoc Bao 1, Kadlec 1

Sestava: František Deák-Petr Kadlec, Petr Macháček, Karel Pabiška, Ondřej Müller,Tomáš