25. kolo, So 4.5.2024 10:15

FK Admira Praha B, z.s..1

26. kolo, So 11.05 14:00

Mladší žáci patřili na podzim k těm nejaktivnějším. A tým odehrál 15 mistrovských zápasů a B tým 9.

Mladší žáci A

Stejně jako starší žáci, tak i A mladší žáci doznali před novým ročníkem krajského přeboru změnu na trenérském postu. Kormidla mužstva se chopili Pavel Hoznéd a Jindřich Špaček. Je a jejich svěřence čekal maraton 15 podzimních zápasů s mužstvy z oblasti od západu až na východ Ústeckého kraje. První zápas však odehráli doma proti Bílině 24. 8. a po nepřesvědčivém 1. poločase se miska herní aktivity převážila na naši stranu a zaslouženě, sice jenom na penalty, jsme vyhráli 2:1, když se o to nejvíce zasloužila nová tvář mužstva Štěpán Plicka autor 2 branek včetně rozhodující penalty.  V prvním zářijovém zápase nastoupili žáci proti okresnímu rivalovi FK Litoměřicím. Hrálo se v Mlékojedech s poločasovým výsledkem 1:1, když branku Štětí vstřelil Vaszi.  V prvních 15 minutách druhé půle se ale pracně budovaný výsledek rozsypal jako krásný domeček postavený na vratkých nožičkách. 4x jsme inkasovali a nakonec prohráli 6:1. Neméně těžké představení nás čekalo 7. 9. proti Litvínovu. Na jeho hřišti jsme v pohledném utkání prohráli 6:3, ale tak jasné to vůbec nebylo. Ve druhém poločase ještě 10 minut před koncem to bylo jenom 4:3 a definitivní vítězství na svou stranu domácí strhli až v úplném závěru. Pak přišla středa 10. 9. a to byl čas na dohrávku 1. kola. Do Štětí zavítaly Neštěmice a zápas připomínal hodně svižnou houpačku. Stačí krátce popsat průběh a všem bude jasné proč. V poločase jsme prohrávali 2:0. Ve druhém jsme vedli 3:2 a 4:3. Hosté vyrovnali v úplném závěru na 4:4 a na penalty byli úspěšnější. Celkově tedy zvítězili 5:4. Kdo si myslí, že fotbalový program sobota, středa, sobota platí jenom pro Anglii, tak to teda ne. Stejně nabitý program měli na podzim i mladší žáci. Od 21. 9. do 30. 9. Sehráli 4 mistrovská utkání. První proti Brozanům bylo zklamáním, jak výsledkovým, tak herním a byla z toho zasloužená domácí prohra 3:0. Do Loun ve středu 24. 9. jsme proti mužstvu, které do tohoto zápasu ještě neztratilo ani bod, s velkými ambicemi nejeli, ale pokusit se aspoň o slušný výsledek jsme toužili. Po prohře 11:0 jsme museli přiznat, že se to nepovedlo. Domácí hráli pohledný fotbal a vysoké vítězství jim po právu patřilo. Vylepšit si náladu chtěli žáci v neděli 28. 9. doma proti Slavoji Žatec. Soupeř byl na tom bodově podobně jako náš kolektiv, ale na štětském hřišti to od úvodních minut, tak nevypadalo. Už v poločase jsme prohrávali 5:1. Z útlumu jsme se probrali až 10 minut před koncem, ale to stačilo jenom na úpravu porážky 9:3 2 vstřelenými brankami. Na odpočinek zbývalo pouze pondělí, protože v úterý 30. 9. už jsme jeli do Kadaně.  Toto utkání se mělo hrát už 13. 9., ale den před zápasem zvoní ve Štětí telefon z Kadaně. Hřiště je po vydatných deštích pod vodou a musí se hrát jindy. Před samotným utkáním jsme měli 3 body a soupeř 6. O to více bylo v dohrávce vítězství 5:3 cennější. 2 brankami se blýskli Adam Špaček a Petr Kadlec. Po více, jak polovině podzimní části soutěže patřilo našemu mužstvu 12. místo se ziskem 6 bodů. 1 výhra, 1 výhra na penalty a 1 prohra na penalty.  Velké podcenění se vymstilo žákům v následujícím zápase 5. 10. proti Ervěnicím v Jirkově. 2 bodový domácí se v 1. poločase ujali vedení 2:0. Z kabiny hostů byli o přestávce trenéři hodně slyšet. Částečně to pomohlo, ale jenom větší bojovnost nestačila. Domácí hrozili z brejků a ještě jeden zářez do kopaček na konečných 3:0 si vyryli. 12. 10. se do Štětí dostavil FC Chomutov. Předzápasové prognózy nebo spíše 4 body hostů a 6 našich vypovídaly o důležitosti utkání. Herní projev mezi oběma kolektivy byl ale propastný. Soupeř kraloval a postupně zatěžoval naše konto. Konečný výsledek 9:1 v náš neprospěch je dostatečně vypovídající. Jedinou naši branku vstřelil Adam Špaček.    Chomutov nás vystřídal na 12. místě tabulky. V 11. kole 18. 10. jsme si mistrovský zápas zahráli na umělé trávě v Děčíně proti domácímu Junioru. V poločase to bylo 1:1, když Děčín vyrovnal až v poslední minutě. Že zápas může rozhodnout jenom 1 hráč, se prokázalo v tomto. Domácí nasadili do druhé půle Sejka, který odpočíval, když hrál dopoledne už za starší.  Nasázel nám snad 5 branek a nebylo co řešit.  Odešli jsme poraženi 7:1.  Dramatické a divácky atraktivní utkání bylo k vidění na městském stadionu ve Štětí 26. 10. Plné tribuny a potlesk domácích fanoušků patřil hráčům Štětí, kteří porazili poslední Krupku tím nejtěsnějším rozdílem 2:1. V předehrávce 14. kola jsme hráli 28. 10. doma proti SK Roudnici n.L.. Ta úlohu favorita splnila. Hlavně ve 2. dějství se rozstřílela a po konečném hvizdu rozhodčího Hamšíka mohla slavit vítězství 7:0. Po 13 zápasech nám patřilo 14. místo s 9 body. Smolné utkání jsme sehráli 1. 11. v  Litvínově proti domácí rezervě. Vypracovali jsme si mnoho šancí, ale žádnou neproměnili. I když jsme prohráli 2:0, tak z úst trenérů bylo slyšet, že jsme podali jeden z nejlepších podzimních výkonů. To už se ale nedá říci o našem podzimním loučení v Souši na umělé trávě proti MK Most 15. 11. Porážka 12:0 zamrzela.

V konečné podzimní tabulce patří mladším žákům A 14. místo s 9 body. Podrobnější analýzu celého herního projevu trenéři společně s hráči určitě proberou.  Pohled na průběh jednotlivých zápasů, ale napovídá, že v mnoha případech jsme přišli o body až ve druhém poločase, kdy jsme ztráceli koncentraci a snadno inkasovali. V mužstvu jsou šikovní fotbalisté, ale vůdčí osobnost, která se často v jiných kolektivech objevila, chybí. Žádný ze střelců mezi ostatními nevyniká. Na druhou stranu se v mnoha zápasech prokázalo, že dokážeme hrát vyrovnanou partii i se silnými mužstvu a při troše toho fotbalového štěstí můžeme i slavit V tabulce za námi jsou Kadaň a Krupka, které jsme oba porazili. Před námi na dohled jsou Litvínov B, FC Chomutov a Ervěnice. To bude na jaře hlavní úkol. Pokusit se dohnat právě tyto soupeře. Samo to ale nepůjde. Nejprve je před námi těžká zimní příprava, jejíž hlavní náplní jsou kromě tréninků zápasy na turnaji na umělé trávě na Mělníku a na programu jsou i halové turnaje. Chybět nemůže samozřejmě ani soustředění ve Sloupu v Čechách v době jarních prázdnin od 28. 2. 2015.

Mladší žáci B

Dostatečným počtem hráčů se můžeme chlubit v kategorii mladších žáků a aby si jich atmosféru fotbalových zápasů užilo co nejvíce, tak i letos máme do soutěže přihlášena 2 mužstva. Mladší žáky B účastníky okresního přeboru si v létě pod svá křídla vzali trenéři Miroslav Daniluk a Tomáš Gernat. V 1. kole 31. 8. jsme se doma potkali s Žitenicem/Lovosicemi. Ne to není chyba ale jedna z novinek letošního roku v okrese. Sdružená mužstva.  Tlačili jsme, tlačili, hrálo se na polovině soupeře, ale na to se ve fotbale nehraje. Vstřelili jsme 1 branku, soupeř 2 a vyhrál 2:1.  V Zahořanech 6. 9. hodně dlouho trvalo, než jsme se střelecky prosadili. Fotbalová spravedlnost, ale nakonec zafungovala a po brankách Štěpána Plicky, Bartka a Daniluka jsme vyhráli 3:0. 14. 9. bylo ve Štětí na programu okresní derby s Litoměřicemi B s neslavným koncem. Čisté konto jsme drželi do 18. minuty, ale pak se protivník rozstřílel a bylo z toho jeho vítězství 11:0. Další porážku 5:2 jsme utržili o týden později v Libochovicích 20. 9. V 1. poločase jsme si sice nějaké ty brankové příležitosti vypracovali, ale góly z toho nebyly.  To domácí byli úspěšnější a to hlavně po změně stran. Třetí porážky v řadě 6:2 jsme se dočkali 28. 9. v Terezíně. Po 5 zápasech už bylo jasné, že čelo tabulky se vzdálilo a s pouhými 3 body jsme byli na 7. místě z 10 mužstev. V dalším kole 4. 10.  jsme jeli do Pokratic, které se hřály na 3. místě s 12 body. Poločas zde vypadal nadějně. Bylo to 1:1, když naším úspěšným střelcem byl Malecha. 2. poločas byla ale z naší strany hrůzostrašný a ze hřiště jsme po porážce 7:1 odešli se sklopenými hlavami.  11. 10. jsme se konečně v Budyni po 4 porážkách dočkali vítězství 3:1. Tomáš Gernat po utkání sice s výkonem moc spokojen nebyl, ale střelci  Š.Plicka, Bartko a Malecha spokojenost pociťovali. 19. 10. do Štětí přijely favorizované Malé Žernoseky. I když byl zápas na pohled v celku vyrovnaný, tak v dresu našeho soupeře hrál hráč Rambousek, ten si vždy v rozhodujícím okamžiku vzal míč a zavezl ho do naší branky. Takto se mu to povedlo snad 4x a hosté vyhráli 5:1. Po zápase bylo z úst jednoho z domácích trenérů Miroslava Daniluka slyšet „To je samý střídavý start, samá sdružená mužstva, farmy nebo jak se to jmenuje a mně se zdá, že někteří hráči proti nám nastupují snad už potřetí“. Tečkou za podzimními zápasy okresního přeboru byl zájezd do daleké Peruce, která sice leží v okresu Louny, ale hraje soutěž v Litoměřickém. Nastříleli jsme mu mnohem více branek, než se nám podařilo v dosavadním průběhu soutěže a vyhráli 18:0.

Při pohledu na konečnou tabulku podzimní části vidíme naše mužstvo na 7. místě se ziskem 9 bodů. Kdyby jich bylo o těch 6 více, tak by jsme se asi nezlobili. Jinak ale účast v soutěži svůj cíl splnila. Příležitost zahrát si dostala co největší skupina hráčů a zisk cenných herních zkušeností se brzy určitě projeví.