25. kolo, Dnes 10:15

26. kolo, So 11.05 14:00

Po posledním podzimním kole jsme se propadli až na 4. místo. Pomohla tomu domácí prohra s Louny.

SK Štětí – FK Louny

0:1(0:1)   29.11.2014    2. Kolo  15. hrací

Vylepšit si před zimou náladu po prohře v Neštěmicích, potvrdit domácí neporazitelnost a zajistit si 2. místo v tabulce. Samé příjemné věci, které jsme si představovali před posledním zápasem podzimu. Před námi však stála jedna překážka a tou bylo 2. mužstvo tabulky FK Louny.

Ty zahájily dlouhým autem, který zkoušely v dalším průběhu zápasu ještě několikrát, ale ani jednou ke zdárnému zakončení nevedl. Běžela 7. minuta, hostující mužstvo zahrávalo volný přímý kop a mezi 7 bránícími hráči se objevila hlava Suchého a od ní směřoval balón neomylně k tyči na 1:0 pro Louny. Jak důležitý bude tento okamžik, nemohl nikdo tušit. Domácí se pokusili do svého soupeře zakousnout a zkusit brzy vyrovnat. Tichý společně s Belákem často v plném běhu unikali po pravé straně, kde byli často zastavováni zákroky na hraně pravidel nebo přihrávky nenacházeli svého adresáta. První dramatické chvilky před brankou Louny se odehrály až v 19. minutě. Bylo to po rohu, ale nikdo z hráčů se prosadit nedokázal. Zvýšit náskok nabídl hostům ztrátou míče Mencl, ale Vodička trefil tyč jen zvenčí. Na dostřel branky se po půlhodině hry objevil Rejman, který zkusil prostřelit všechno, co mu stálo v cestě, ale Jakub Pokorný v brance hostů stál na svém místě. Domácí stupňovali převahu, ale větší možnosti z toho nebyly. Až teprve 5. minut před změnou stran přenesl míč zprava na Stejskala Rejman, ale proti vyrovnání se postavilo břevno. Na úvod druhého poločasu byl očekáván tlak domácích, ale opak byl pravdou. Hostující celek začal aktivně, s obranou si pohrál Vodička a z těžkého úhlu jen těsně minul. Utkání se na těžkém terénu začínalo pomalu měnit v boj. Hra domácích měla stále stejnou šablonu a žádné velké problémy soupeři nedělala. Trenér Vinš zkusil hru oživit střídajícím Blažkem, ale ani to obraz hry příliš nezměnilo. Hosté čekající na svou příležitost využili zaváhání Mencla s rozehrávkou, ale míč nakonec skončil v rukách Michovského. I další slibnou příležitost si vypracoval hostující celek. Míč podél brankové čáry proletěl, jak neřízená střela, kterou ale nikdo nezasáhl. Jedinou velkou možnost si domácí ve druhé části vypracovali v 68. Minutě, Slanička po rohu jen těsně minul levou tyč. Čím více se blížil konec, tím větší herní křeč to ze strany domácích byla. Hosté takticky polehávali a sbírali cenné vteřinky. Pro zranění musel také odstoupit domácí brankář Michovský a podzimní premiéru v brance si odbyl Darek Doležal. Sice neinkasoval, ale protože ani jeho spoluhráči gól nevstřelili, tak po závěrečném hvizdu mohl vypuknout velký gejzír radosti mezi hráči a fanoušky hostů týmu.

Poslední 3 zápasy se našemu týmu příliš nepovedly. Kde tam je branková pohoda z předchozích zápasů. Mnoho hráčů už v závěru podzimu ztratilo svoji šťávu a nikdo další už je nedokázal nahradit. Když se k tomu ještě přidají zranění nebo absence, tak to ve výsledku znamená, že uplné čelo tabulky se vzdálilo. Před námi je však ještě celé jaro a hned v tom prvním jarním kole jedeme právě do Loun a třeba to tam může dopadnout zase obráceně.

Sestava: Michovský(60. Doležal)-Poráč, Ransdorf, Slanička, Mencl- Tichý, Malák, Stejskal,