26. kolo, So 11.05 14:00

První ztráta bodů na domácím trávníku. O vítězství za 3 body přišlo mužstvo dospělých 2 minuty před koncem

Štětí – TJ Proboštov

4:3 (2:2) NP  15.11.2014   15.kolo 13. hrací

Potkala se 2 mužstva, která v minulém kole zatížila konto svého soupeře celkem slušným brankovým kontem. Proboštov doma Blšany dokonce 7 zářezy.  Ve Štětí navíc neměli hosté moc, co ztratit. Do první nadějné příležitosti se ale dostali domácí. Tichý po levé straně unikl pronásledovatelům a zkoušel to střelou pod nohy brankáře, který zachoval chladnou hlavu a s přehledem chytil.  Ve 12. minutě zase po rohu proletěl míč malým vápnem Proboštova, ale nikdo z útočících už se k němu dostat nedokázal.  Na potřetí už to skončilo brankou. Ve velkém vápně si míč po rychlém útoku připravil Tichý a střelou pod vingl zajistil vedení 1:0. Brzo v úvodu musel pro zranění odstoupit hráč Proboštova Vaněk, kterého nahradil Hricák  a v  18. minutě mu štětská obrana přichystala uvítací ceremoniál. Prošel lehce obranou a ještě než míč přešel brankovou čáru na 1:1, tak bylo jasné, že se může radovat.  Dění na hřišti v dalších minutách hezkou známku obraným činnostem nedávalo. Ofenzivnější byli domácí, kteří chtěli opět získat vedení na svou stranu. Nejblíže byl Belák po rohu, ale míč poslal na přilehlé házenkářské hřiště. Proboštov, který od začátku bezezbytku plnil taktické pokyny v podobě trpělivé defenzívy a rychlých protiútoků, se dočkal ve 27. minutě.  Michovský v brance po centru zakřičel „mám“, ale pravda to nebyla. Dříve tam byla hlava Barana a domácí se dostali do situace, ve které na podzim dosud nebyli. Poprvé doma pohrávali. 1:2. Netrvalo to ale ani minutu.  Postarala se o to sehraná dvojička. Na milimetr přesný, nadýchaný balón Beláka si počíhal Stejskal a hlavou srovnal na 2:2. Svižné tempo a na brankové příležitosti bohatý první poločas pokračoval. Převelikou šanci zazdil Josef Blažek, když z několika metrů přestřelil štětskou branku. Třízápasové čekání Beláka na gól mohlo skončit ve 37. minutě, ale Račuk v brance hostů mu radost překazil. Chybu při druhé brance Proboštova se snažil odčinit Michovský, když hodně nepříjemnou střelu přesně k tyči vyškrábl na roh.  Hezky tečnout a zasunout míč do branky měl v úmyslu Tichý, ale branka hostů odolala.  Druhý poločas začal střelou Tichého zpoza šestnáctky, ale přeci jenom jeho levá noha patří k těm na druhém místě. Slibně vypadal útok hostů dva na jednoho, ale Josef Blažek podruhé jako zkušený střelec selhal a přestřelil. Domácí hráli ve druhém poločase proti celkem silnému větru. Určitou převahu sice měli, ale dostat se do gólové šance pro ně nebylo vůbec lehké. Belák obešel brankáře, ale z brankové čáry odkopával míč do bezpečí jeden z obránců. V 68. minutě musel k zemi a zlikvidovat přízemní střelu hostů Michovský. 16 minut před koncem zahrál po rohu při výskoku hráč hostů rukou a byla z toho penalta. Míč si vzal Slanička a střelou k pravé tyči nedal brankáři nejmenší šanci. Zvýšit vedení mohl 4 minuty před koncem Malák, ale jeho střelecký pokus byl zablokován. Už se zdálo, že domácí jednobrankové vedení udrží. Do konce zbývaly 2 minuty, když Štětí zcela odkrylo střed obrany a velmi hezká kombinační akce skončila vyrovnávací brankou na 3:3 po střele Záveského. Domácí měli ještě v úplném konci zápasu výhodu 2 volných přímých kopů, ale k úspěchu to nakonec nevedlo. Na řadu musela přijít novinka tohoto soutěžního ročníku a to jsou penalty při nerozhodném stavu. Vítěz penaltového rozstřelu bere bod navíc. Teda 2.

Průběh penalt

Proboštov                                             Štětí

Hricák    1:0                                           Slanička    1:0  přestřelil

Baran     1:0  přestřelil                          Tichý         1:1   málem protrhl síť

Kočí        1:1   břevno                           A.Blažek        1:2   s velkým přehledem

Záveský  2:2                                           Ransdorf  2:3  správná výška, správný směr

J.Blažek    Michovský skvěle vystihl směr a lapil, je rozhodnuto

Zápas s velmi dobrým soupeřem, který předvedl, že jeho síla je hlavně v útočné části. Naši hráči zápas podcenili a už v prvním poločase jsme se mnohokrát nestačili divit, jak dokáže být Proboštov nebezpečný. S nepříznivým vývojem zápasu jsme se těžko vyrovnali a za celých 90 minut jsme se nedostali do toho správného tempa, jako v předchozích zápasech. Nakonec z toho byly aspoň 2 body.

Branky: Tichý 1, Stejskal 1, Slanička 1(z penalty), Ransdorf 1

Sestava: Michovský-Ransdorf, Šmidrkal, Šimral, Mencl- Kucler(70. Poráč), Malák, Slanička, Stejskal(78.