15. kolo, So 16.11 18:00

FC Slavia Karlovy Vary..

FK Teplice B

Přátelský z., St 12.02 18:00

Střelecké dorostenecké představení se konalo v sobotu dopoledne a částečně dalo zapomenout na 2 předcházející prohry

SK Štětí – SK Březiny

7:0(3:0)  1.10.2014  8.kolo

Rozjeté dorostence z počátku sezóny zastavily 2 porážky v řadě. Pravda bylo to se soupeři z těch úplně nejvyšších pater tabulky, ale i tak to mrzelo, protože teď nezbývá než čekat na zaváhání soupeřů před nimi.  Březiny prochází I. A třídou nenápadně a nevedou si vůbec špatně. Na naše mužstvo před zápasem ztrácely pouhé 3 body. Začali jsme s vervou a vypracovali velké množství rohu, po nichž ale bohužel létaly míče před branku naprázdno. Po úvodním tlaku jsme nohu na plynu malinlo stáhli a do prostoru před naší branku se začal dostávat i soupeř. V jednom případě zachraňoval Svoboda v brance a ve druhé měl hráč Březin vychýlenou mušku.  I přes tuto snahu soupeře jsme nenechávali nic náhodě a opět zmáčkli protivníka na jeho polovině. Marek si v rozhodujícím okamžiku,ale balón ukopl daleko od nohy a jeho povedenou střelu z dálky vyrazil brankář Janda nad břevno. Až teprve po půlhodině hry to přišlo. Nedomlel poslal z rohu nadýchaný míč před branku, kde zůstal bez jakékoliv pozornosti Jan Grepl a hlavou nádherně rozvlnil síť na 1:0. Ucho se utrhlo, nervozita se vytratila a v 35. Minutě už Marek zvyšoval po samostatné akci na 2:0. Stejný hráč byl do poločasu i u třetí branky. Přes celou branku po anglicku předložil míč Dančovi a pak už stačilo jen správně nastavit nohu. Druhý poločas zahájil Sviták pěknou kolmicí na Marka a jeho brankové konto začalo po brance na 4:0 narůstat. Z výhodného střeleckého postavení, z 16,5 metrů zahrával stejný hráč volný přímý kop, ale trefil jenom dobře postaveného obránce. V 56. minutě se se ojedinělým střeleckým pokusem ozvali hosté, ale branku netrefili. To domácí si s obranou protivníka rady věděli. Nedomlel hned z první přihrál Janu Greplovi a ten sice na 3x, ale přeci upravil na 5:0.  Březiny už by se raději viděly v šatně, ale času do konce zbývalo ještě hodně. V 65. Minutě si Danč vyměnil s Markem a ten střelou k tyči zaokrouhlil výsledek na 6:0. Naposledy se míč do nebezpečné situace před branku Štětí dostal v 72. minutě, kdy po volném přímém kopu míč proletěl štětskou šestnáctkou, ale nikdo ho trefit nedokázal. Povedenou těčku za mistrovským zápasem byla konečná branka zápasu na 7:0, jejímž autorem byl, kdo jiný, než Marek zakončující sv ým typickým způsobem. Hráče chválíme za vcelu dobrý po které zcela jasně zvítězili.  Jednu výtku, ale přeci jenom máme. Tím slovník, který hráči mezi sebou používájí. Dívali jsme se do slovníku, ale žádná taková slova, která byla slyšet na hřišti, tam nejsou. A to jsme hledali nejenom ve slovníku české, ale i anglickém a čínském.

Branky: Marek 4, Jan Grepl 2, Danč 1

Sestava: M.Svoboda-Bidlo, Sviták, Koráň, Beruška, Srba, Jan Grepl, Balaštík, Podhorský, Danč, Marek

Střídající: Jakl, Horáček, Nedomlel

Trenér: V.Podhorský, R.Švejdar

Rozhodčí: J.Hořejší