15. kolo, So 16.11 18:00

FC Slavia Karlovy Vary..

FK Teplice B

Přátelský z., St 12.02 18:00

Jak silnou stránkou jsou pro mužstvo dospělých standardní situace se ukázalo v Hrobcích, kde vyhráli rozdílem 5 branek

SK Hrobce-Roudnice n.L. – SK Štětí

2:7(0:3)  27.9.2014  8.kolo 6. hrací

Jediné derby okresu Litoměřice, které je možno vidět v letošním roce v Severočeském přeboru, se hrálo posledním zářijovou sobotu v pěkném areálu hrobeckého fotbalového stánku. Šlo o bratrský souboj, protože mnozí hráči se velmi dobře znají, když spolu hráli v minulosti třeba i v jednom týmu. O to větší náboj utkání mělo a do hlediště přilákalo početnou diváckou kulisu. První ošemetnou situaci si vypracovali domácí už ve 3. minutě a byl z ní roh. Pak dost nešetrně fauloval Malák jednoho z domácích hráčů a vyfasoval žlutou kartu. První zásah do černého ale zaznamenali hosté v 11. minutě. Míč z volného přímého kopu poslal k bližší tyči branky Hrobců Stejskal, kde si brankář s obráncem více překáželi, než aby si pomohli a bylo to 1:0. Za nedlouhou zavítal balon opět z volného přímého kopu z kopačky Rejmana na hlavu Šmidrkala a moc nechybělo, aby to bylo 2:0.  Ono to ale za 2 minuty stejně tak dopadlo, protože Kuclerovi vyšel roh a nikým nehlídaný Šmidrkal hlavou poslal míč za záda brankáře. 2 standardky, 2 góly. Z nečekaného vedení Štětí se domácí chvilku otřepávali, aby ve 23. minutě hledal před brankou nabíhajícího Mikasa Slavík, ale tomu chyběl k míči krok. Blízko zvýšení náskoku byl Belák ve 27. minutě, kterému jako na podnose přichystal míč Slanička, ale dopadalo to střelou vysoko nad. Pak se Hrobce dožadovaly penalty za ruku a ještě více byly slyšet s nesouhlasem faulu na brankáře Michovského, po kterém dopravily míč do sítě. Na hře domácích bylo vidět, že zbraně ještě nesložili a před brankou Štětí bylo rušno, jak na pražské magistrále. Mikas ze 17 metzrů branku Štětí netrefil a další možnost ve 38. minutě zlikvidoval brankář Štětí. Pohroma pro domácí se dostavila v úplném konci první půle., konkrétně ve 42. minutě. Trestné kopy ve Štětí nezahrává jenom Stejskala nebo Rejman, ale i Belák, Brankář neměl šanci na míč mířící do šibenice dosáhnout. Gól na 3:0 do šatny byl pro domácí možná až moc krutý, ale to hostům zase až tak moc nevadilo a druhé dějství zahájili s chutí. Stejskal byl ve slibném náběhu zastaven zdviženým praporkem rozhodčího a lehká teč Šimrala po střele Kuclera ve 49. minutě skončila na tyči. Překvapení ale přichystal Michovský na opačném konci hřiště v 52. minutě. Odkop od branky zahrál na krátko, Stejskal mu při tom moc nepomohl a to stalo hostům osudným. O míč přišli a rázem to bylo 1:3. Dlouho to však netrvalo. Obránce domácích přišel o míč, připravil ho o něj Belák a upravil skóre na 4:1 pro hosty o minutu později. To byla další rána pro domácí, po které se už pomalu začínali smiřovat, že dnes se úspěchu nedočkají. Stejskal v brejku místo přihrávky na Kuclera volil střelu, kterou gólman Hrobců vyrazil. V 64. minutě v osobním souboji uspěl Malák, míč putoval na Kuclera a z jeho přihrávky střelecký apetit přetavil v pátou branku hostů Slanička. Pak se do šance v 70. minutě dostali i domácí, ale přítrž tomu včasným skluzem učinil Šimral. Z následného protiútoku se do zakončení propracoval Kucler a výsledek 6:1 se už blížil debaklu. Malou náplastí na bolavé rány hry domácích bylo snížení náskoku na 2:6. Branka padla po rychlém útoku po levé straně a zakončení skoro do prázdné branky. Štětí ale od další branky domácí neuchránilo, protože v 76. minutě  lehce centr z volného přímého kopu tečoval hlavou Šimral na 7:2. Byl to 6. hráč Štětí, který v tomto utkání skóroval a byla to 4. branka po standardní situaci. Nemusela to ale být branka poslední, protože 6. minut před koncem se mohl dočkat i Rejman, ale tak dlouho váhal se zakončením, až trefil jenom obránce domácích. Z otočky netrefil branku Hrobců 3 minuty před koncem ani střídající Tichý, a tak poslední slovo měl domácí kolektiv, který však také nedokázal míč propasírovat do branky. Výsledkem 7:2 hned tak každý zápas nekončí. Hosté byli spokojeni a odvezli si zaslouženě 3 body. Působili vyzrálejším dojmem a na jejich hře byla znát větší zkušenost.

Mužstvo Štětí z posledních 3 zápasů získalo 9 bodů a vyšvihlo se do vrchních pater tabulky. Po dvou zápasech venku je teď doma 4. října čekají silné Modlany.

Branky: Belák 2, Stejskal 1, Šmidrkal 1,Slanička 1, Kucler 1, Šimral

Sestava: Michovský- Poráč, Šmidrkal(74.Ransdorf), Šimral, Mencl-Kucler(86. Németh), Malák,