24. kolo, Dnes 10:15

Zápas dorostenců s Brozany přinesl skvělou fotbalovou podívanou. Dramatické momenty až do úplného konce, po kterém se radovala štětská jedenáctka.

SK Štětí – SK Sokol Brozany

3:2(1:0)  20.9.2014   5.kolo

O důležitosti a vzájemné prestiži nemusel před zápasem nikdo moc mluvit. Z kabiny domácích bylo  cítit, že tam je nabito a hráči jsou odhodláni nechat na hřišti všechno. V sobotu dopoledne v 10:15 proti sobě nastoupilo mužstva, která ještě nepřišla v dosavadním průběhu soutěže ani o bod. Byl to zápas kola, a jak se v jeho průběhu ukázalo, tak se všechny tyto předpoklady naplnily. Naši dorostenci vyběhli na hřiště plni elánu a byli to oni, kdo také poprvé vystřelil na branku soupeře. Pokusu Marka chyběla větší přesnost. V 11. minutě přišly Brozany na naší půlce o míč a toho využil Danč k rychlému přesunu na druhou polovinu hřiště, kde si vybral Marka, který i s trochou štěstí, když míč přešel brankovou čáru jen o pár centimetrů, zajistil Štětí vedení 1:0. Po vedoucí brance okolo 20. minuty jsme v jeden okamžik vypadli z tempa a v nepřehledné situaci před brankou jsme se modlili, aby to některý z hráčů soupeře nedostal na nohu. Ve 27. minutě jsme se dožadovali penalty za ruku soupeře ve vlastním pokutovém území, ale u hlavního rozhodčího jsme se slechu nedočkali. Ještě v úplném konci prvního poločasu zpoza šestnáctky pálil domácí Jakl, míč před brankářem skočil, ale ten ho ještě stačil vytlačit na roh. Fotbalová podívaná gradovala ve druhém poločase. Hned na jeho začátku jsme vyzkoušeli pozornost brankáře Maška, ale ten moc jistě nepůsobil, i když z toho byl roh. V 53. minutě udeřil soupeř a bylo to způsobem, který praktikoval po celý zápas. Pozorně bránil a na štětskou dobývanou odpovídal rychlými útoky. Vepředu měl velmi dobře individuálně připraveného hráče Krebse, který si obhodil Koráně a vyrovnal na 1:1. Neuplynuly ještě ani 3 minuty od vyrovnání, kdy se sám na branku Brozan řítl Marek, ale v posledním okamžiku mu míč ukopl jeden z pronásledovatelů. Při další příležitosti už se ale nemýlil, když střelu z dálky brankář Brozan vyrazil jen před sebe a právě dobíhající Marek dostal z dorážky naše dorostence opět do vedení, tentokrát 2:1. Naše mužstvo bylo v těchto fázích utkání lepším týmem a vypracovalo si další slibné střelecké příležitosti. Feko z 18 metrů střílel nad. V šestnáctce soupeře se s míčem hezky otočil Jan Grepl a levou nohou jen těsně minul levou tyč.  Blízko zvýšení náskoku jsme byli v 75. minutě, ale střela Feka z volného přímého kopu přímo proti brance ze 17 metrů skončila vysoko nad břevnem. Naše snažení bylo korunováno v 77. minutě brankou na 3:1, která připomínala tu Karla Poborského na ME v roce 1996 v Anglii. Její střelec Jan Grepl se narodil až o 6 měsíců později, ale možná že ji viděl v některých památných televizních záběrech. Hosté sice bojovali, vzájemně se povzbuzovali, ale žádnou vážnější možnost ke vstřelení branky si nevypracovali.  Naopak definitivu mohl dát Srba, ale soupeř stačil srazit jeho střelu na roh. Přímo z voleje po centru Danče pálil Jakl, ale míč po na nohu nejlépe nesedl. Skóre se přesto měnilo. Ale bohužel pro nás pro míč do branky musel Matěj Svoboda a byl to opět Krebs, který si poradil s Balaštíkem a stejně hezky i zakončil k tyči na 2:3. Hosté vycítili šanci. Kopali ještě jeden přímý kop, ale vyrovnání se nedočkali. Poslední nebezpečný útok patřil nakonec Štětí. Zakončoval ho Marek střelou metr vedle. Pak už tu byl hvizd a po něm se všichni hráči složili na zem. Byl to zápas, jak má být. Dramatické momenty, hezké kombinace i branky. Dobrým výkonem přispěl ke kvalitě zápasu i hlavní rozhodčí, dvacetiletý pan Andrle. Díky. Vítězství o 1 branku bylo zasloužené, protože naši dorostenci byli  přeci jenom o tu branku lepší. Chlapcům gratulujeme, jak za výkon, tak i bojovnost. Příští týden je doma čeká neméně důležitý zápas. Do Štětí přijede Mojžíš, který k času referátu tohoto utkání také ještě body neztratil. Zápas hraje až v neděli.

Branky: Marek 2, Jan Grepl 1

Sestava: M.Svoboda- Nedomlel, Koráň, Balaštík, Sviták-Srba, Beruška,Feko, Horváth-Marek, Danč

Střídající: Jan Grepl, Podhorský, Jakl

Trenér: V.Podhorský, M.Pengl

Rozhodčí: Andrle-Hamšík, Švejdar