Přátelský z., St 24.07 00:00

Cesta pohárovým Severočeským krajem v Neštěmicích neskončila

FK ČL Neštěmice- SK Štětí

0:4(0:2)  10.9.2014   Severočeský pohár osmifinále

K osmifinále Severočeského poháru jsme jeli na hřiště mužstva, které hraje stejnou soutěž, jako naše mužstvo a v minulém kole Ústeckého přeboru sebral poprvé body Litvínovu. Naši hráči si chtěli určitě vylepšit chuť po nevydařeném utkání v Rumburku. V naší sestavě se objevilo několik hráčů, kteří nedostávají vždy pravidelně příležitost od začátku zápasu, několik našich borců k zápasu ani neodjelo a raději doléčují svá zranění. To ale neměnilo nic na věci , že do pěkného fotbalového areálu na předměstí Ústí n.L. nejedeme vyhrát. V 7. min. na hrotu se pohybující Rejman hledal před brankou nabíhajícího Stejskala, kterému k zakončení chyběl krůček. Domácí poprvé vystrašili štětskou obranu po centru ze standardní situace a hlavičce přímo doprostřed branky, kde stál připravený Darek Doležal. Postupně jsme siI vytvořili mírnou převahu a kombinovali jsme lépe. Konečná přihrávka před zakončením ale chyběla a tak to ze střední vzdálenosti zkusil po zemi v 19. minutě Matoušek. Chybělo půl metru. Míč z kopačky Rejmana proletěl podél celé brankové čáry Neštěmic v polovině poločasu, ale Malák, i když nohy má dlouhé dost, na něj ve vší snaze nedosáhl. Do velmi slibné příležitosti se dostali domácí ve 26. minutě, když ze 17 metrů zahrávali volný přímý kop. Provedli ho mizerně a trefili jenom dobře postavenou zeď.  Pětiminutovka na přelomu první půlhodiny patřila domácím, kteří si po naší špatné rozehrávce ve středu hřiště připravili gólovku a jen díky skvělému zákroku Doležala jsme si udrželi čisté konto. Děkovat brankáři jsme mohli i opět minut později, kdy znova zabránil nejhoršímu. V úplném závěru jsme se probrali a udeřili. Rejman vyzval ke skórování  Stejskala ve 42. minutě, který si chvilku počkal a pak šikovně zakončil na 1:0.  Minutu na to, z těžké pozice, vyslal nechytatelnou a umístěnou střelu k tyči Malák a rázem jsme vedli 2:0.  Završit báječnou pětiminutovku v závěru poločasu mohl Ransdorf, když hlavou po standardní situaci ideálně netrefil. Do druhé půle jsme nastoupili se 2 změnami v sestavě a než jsme se rozkoukali tak domácí mohli snížit. Z dobré pozice ale mířili daleko vedle.  Ještě větší klid a pohodu do našich řad přinesla branka Rejmana v 54. minutě. Ve vápně se uvolnil a pěkným nápřahem vyslal míč přes celou branku k zadní tyči na 3:0. Ve vlastním vápně si šlápnul na balon Stejskal, ale domácí v tomto utkání svůj den neměli a potrestat nedokázali. Na opačné straně hřiště to střelou přes hlavu ala Lafata zkusil Stehlík ,ale míč přeletěl branku. Vysloužili jsme si také 2 žluté karty za řečnění, které byly v tomto zápase a za tohoto stavu docela zbytečné. Trenér reagoval rychle a hříšníky raději stáhnul z placu. Nahradili je mladíci neboli dorostenci v naší sestavě a nevedli si vůbec špatně. 20 minut před koncem si mohl vybrat Stejskal zda vystřelí nebo nahraje. Vybral si první možnost a udělal dobře. Míč zaplul k zadní tyči a skóre narostlo na 4:0. Vstřelit svojí třetí branku odmítl tentýž hráč v 73. minutě, když centr Stehlíka hlavou umístit do branky nedokázal.  V závěru byli domácí o něco aktivnější a dostávali se častěji do šancí. To už jsme ale polevili a v pohodě průběh zápasu kontrolovali. Mencl zachraňoval včasným odkopem. Pak se zase vyznamenal Doležal v brance a domácím skórovat nedovolil ani jednou. Poslední šancí zápasu byla střela domácích, ale i tentokrát se netrefili.

V hezkém, koukatelném zápase a to hlavně teda pro příznivce hostů, jsme zaslouženě vyhráli a zajistili si postup do jarního čtvrtfinále. Teď nás však čeká v sobotu důležitý zápas doma s Juniorem Děčín a ten bude asi o něco těžší než tento pohárový.

Branky: stejskal 2, Rejman 1, Malák 1

Sestava: Doležal-Ransdorf(45.P.Vaněk), Šimral(69.Balaštík), Slanička, Mencl-Kucler, Malák(45.Šmidrkal), Matoušek Stejskal(75.Danč)-Rejman, Stehlík(81.Neméth)

Připraveni: Michovský

Trenér: J.Vinš  Vedoucí: J.Havner  Masér: J.Nedomlel

Rozhodčí: Živnůstka-Sedláček, Zvonař