26. kolo, So 11.5.2024 14:00

FK SEKO Louny, z.s.0

25. kolo, So 4.5.2024 10:15

FK Admira Praha B, z.s..1

Všechny branky v prvním zápase Ústeckého přeboru padly až ve druhém poločase. Bohužel o jednu více do naší sítě.,

FC Jiskra Modrá – SK Štětí

3:2(0:0)   3.kolo  24.8.2014

Tak je to tady.  Mistrovská sezóna začala a Ústecký přebor jsme zahajovali po sestupu z divize na půdě jednoho z tradičních účastníků soutěže Jiskry Modrá, která v loňském roce utekla hrobníkovi z lopaty v posledním okamžiku a udržela přebor i pro tento rok.

První rozruch přinesla na hřiště branka v sítí hostů ve 4. min., ale pro postavení mimo hru nemohla být uznána. Na druhé straně se po pravé straně rozeběhl Belák, hezkou patičkou vrátil na Kuclera, ale zakončení levačkou bylo hodně nepřesné. Ohrozit domácí branku vyzkoušel z dálky i Malák, ale skončilo to také vedle. Ve 20. min. prověřil nervovou soustavu hostujících fanoušků Stejskal, který přenechával míč brankáři, ale ten s tím nějak nepočítal. Naštěstí pro hosty to dopadlo dobře. Největší šanci prvního poločasu měl na hlavě štětský Ransdorf ve 25. minutě. Zcela osamocen po rohu Kuclera poslal míč přímo na brankáře. Domácí spoléhali hlavně na rychlé protiútoky a po půlhodině hry, po jednom takovém, horko těžko zachraňoval Šmidrkal hokejovým způsobem ve vlastním pokutovém území. Ke slovu se za 2 minuty přihlásil i brankář Štětí Michovský, když hasil požár vyražením balónu na roh. Do výčtu prvního poločasu patří ještě nebezpečný trestný kop, po kterém míč protancoval podél brankové čáry, ale žádný z hráčů Štětí ho nedokázal mezi 3 tyče dopravit. V první části měli hosté míč o něco častěji na svých kopačkách, měli i určitou převahu, které ale končila na hranici šestnáctky a žádnou větší šanci až na jednu si nevypracovali. Do druhé poločasu vstoupili domácí ve hře dopředu mnohem aktivněji a rázem to na hřišti vypadalo trochu jinak, i když v 50. minutě pohotově, ale slabě vystřelil na branku domácích Šmidrkal. Modrá se k brance Štětí přibližovala stále více a v 53. minutě už to málem dotáhla za brankovou čáru. Nebezpečná byla i střela domácích z 20 metrů v 56. minutě, která byla ale tečována na roh. Po rohu následoval protiútok a podkopnutí Beláka v šestnáctce. Následovala penalta a tu s bravurou na 1:0 pro Štětí proměnil Stejskal. Domácí to ale zdaleka neodevzdali a po nedůrazném odkopu a hezké kombinaci se jim podařilo za 4 minuty srovnat na 1:1. To ale nebylo všechno a za 2 minuty už šla Modrá po hezké střele ze střední vzdálenosti dokonce do vedení 2:1. Šok a zklamání pro hosty. Trenér Štětí zkusil pozměnit rozestavění, na hřišti se objevil F.Svoboda a přihrál na vyrovnávací branku Slaničkovi v 73. minutě. V 79. minutě lítal na branku domácích jeden míč za druhým, hlavou, nohou, vším co bylo k dispozici, ale brankou to neskončilo. Rozhodnutí zápasu přinesla 81. minuta. Štěská obrana se opět zachovala velmi pohostinsky, nechala v šestnáctce hráče domácích, tak dlouho pracovat s míčem až z toho přišla střela  a vedení 3:2. V závěru se hostující mužstvo pokusilo ještě aspoň o vyrovnání. Kopalo několik volných přímých kopů, které ale vyšly naprázdno.

Do Modré jsme jeli pro 3 body. Ujali jsme se sice vedení ve druhém poločase, ale místo uklidnění branka do našich řad vnesla spíše zmatek a domácí toho dokázali stoprocentně využít. Výkon nebyl dobrý a někteří hráči zůstali svým výkonem daleko za očekáváním.  Teď přijede do Štětí Vilémov, který v loňském roce patřil v kraji k těm nejlepším. Věřme, že se mužstvo dá dohromady, hráči doléčí zranění a dočkáme se vítězství.

Branky: Stejskal 1 (z penalty), Slanička 1

Sestava: Michovský-Ransdorf(45.Rejman), Šmidrkal(77. Matoušek), Stejskal-Kucler, Šimral, Malák,