FK Admira Praha B, z.s..1

23.2.2013 - Cenné a příjemné vítězství nad Libiší

SK Mondi Štětí – TJ Sokol Libiš

3:1(2:0)    23.2.2013   UT Roudnice n.L.

V předposledním přípravném zápase před zahájením jarní části jsme se utkali v posledních letech s již tradičním soupeřem, účastníkem divize, Sokolem Libiš. Silné sněžení, které meteorologové  předpovídali, se o pár hodin zpozdilo a tak podmínky ke hře na rozdíl od zápasu Roudnice n.L.-Lovosice(3:3), které se hrálo následně, byly dobré. Už v 6.minutě jsme načapali obranu soupeře v nedbalkách a štírek Remenec byl ve správný okamžik na správném místě.  Libiš se rychle vzpamatovala a v 11.minutě už mohlo být po nebezpečné hlavičce srovnáno. Ještě větší příležitost k vyrovnání měl soupeř v 17.minutě. Po faulu Rejmana ve vlastním pokutovém území se kopala penalta. Při absenci obou brankářů A  mužstva dostal příležitost zachytat si mezi dospělými  dorostenec Jiří Vaněk a hned se proti němu kopala desítka. Hráč Libiše mu ale úlohu značně usnadnil, když míč poslal snad 2 metry nad břevno. Pak se hrálo dlouhé minuty hlavně ve středu hřiště a nejvíce práce měl hlavní rozhodčí Hamšík, který musel uklidňovat při některých zákrocích hráče na obou stranách. Fotbalová podívaná začala zase až 5 minut před přestávkou a bylo to hlavně před brankou Libiše.  Za obranu si na pěknou přihrávku naběhl Remenec, ale brankář byl u míče o něco dříve. Hezkou střelou zpoza šestnáctky jen těsně minul Tichý. Minutu před změnou stran jsme se ale přeci jenom dočkali. Tichý vyzval ke skórování Kalu a ten se nemýlil. Poločasových 2:0 byl hezký výsledek a navíc hned v úvodu druhé části se objevil znenadání za obranou soupeře Stejskal, ale byl z toho více překvapený než Libiš. Vynahradit si to mohl v 60.minutě z volného přímého kopu, ale rozezvučel jenom břevno. Pak se ke slovu dostali i hosté, ale branku ve slibné příležitosti netrefili. Naše obrana v průběhu celého zápasu pracovala spolehlivě a Jirka Vaněk mockrát zasahovat nemusel.  To na druhé straně v 67.minutě, kdy byl hodně blízko vstřelení branky Stejskal po přihrávce od Kaly. O minutu později už jsme se ale radovali.  Svojí 2.branku v zápase vstřelil Kala a upravil po přihrávce Poráče na 3:0. Hosté domů bez vstřelené branky odjet nechtěli a v závěru zápasu se jim po zbytečné chybě Slaničky podařilo ještě snížit na konečných 1:3 z jejich pohledu. Cenné vítězství nad účastníkem divize podpořené solidním výkonem všech hráčů.

Branky: Kala 2, Remenec 1

Sestava: J.Vaněk-Slanička, Šmidrkal, Tůma, Ransdorf-Cibulka, Belák, Remenec, Stejskal, Rejman-Tichý

Střídající: Kala, Poráč, Vaněk, Hurt

Trenér: L.Fišer

Rozhodčí: Hamšík-Zuskin, Šulcová

Trenér Štětí L.Fišer:

Jsem spokojený především s defenzivní činností, protože jsme soupeře do mnoha příležitostí nepustili. Pozitivem je také to, že jsme své šance proměnili. Podle mě jsme tedy zaslouženě vyhráli.  Měli jsme lepší pohyb, byli i u odražených míčů dříve.  V tom byl asi největší rozdíl.

Trenér Libiše Jiří Kabyl:

Pro nás naprosto zbytečné utkání, sníh proměnil hřiště v kluziště, samý souboj a hádání, tři hráči nedohráli pro zranění, přes půl hodiny v deseti, utkání na ...nic, kdyby to šlo, ukončil bych to tak ve třicáté minutě. Snad už brzy začne jaro a začne se hrát na trávě, dnešní sněžení bylo strašné, pro hráče vracející se po zranění to bylo složité, Paleje jsme radši nedali ani na minutu.