I třetí přípravný zápas A mužstva dospělých skončil výhrou

I třetí přípravný zápas A mužstva dospělých skončil  výhrou

SK Štětí – FK Česká Kamenice

3:0(2:0)   9.8.2014  přátelský zápas

Počasí na hraně tropů, i když sluníčko se občas za mraky schovalo. Hráči měli v nohách tento týden běhavé tréninky a na přátelský zápas s účastníkem I. A třídy se těšili. Soupeře jsme také zatlačili od prvního hvizdu rozhodčího Zaňky na jeho polovinu a hned první útok skončil pěknou hlavičkou Šimrala těsně vedle. V 9. minutě to byl opět Šimral, po jehož střele vyrážel brankář míč snad na Beláka, který pohotově zakončil a vyzkoušel pevnost břevna. Vedení jsme se dočkali hned při dalším útoku a to zásluhou Tichého, který uplatnil svůj důraz na míč, a pak už nebylo těžké skórovat. Hosté se připomněli až ve 13. minutě střelou, kterou Michovský vytěsnil na roh.  Další možnosti zvýšit náskok se ale rodily na kopačkách hráčů Štětí. Pěknou kombinaci završil volejem těsně vedle Svoboda. Ve 22. minutě pálil levou nohou Šimral, ale vstřelit branku nedokázal. Ve 23. min. zase hezky vystřelil Belák, ale golman zneškodnil. V dorážce se ještě v těžké pozici objevil Malák, ale otevřenou svatyni také netrefil. V jedné z mála možností ohrozit soupeřovu branku se hosté ocitli ve 38. minutě, ale Michovský ukázal, že se ze 4. tisícové letní výpravy na kole po krásách světa vrátil v pohodě. 6. minut před změnou stran využil rychlost a svojí techniku Tichý, který obešel i brankáře a zvýšil na 2:0. To ale ještě v první části nemuselo být všechno. To kdyby Belák nečekal a nečekal, vystřelil nebo Tichému přihrál o něco dříve, tak to mohlo být 3:0.  Do druhé části trenér Vinš prostřídal a chvilku nám trvalo, než jsme se na hřišti rozkoukali. Toho Česká Kamenice také využila a málem snížila na 1:2.  Líbit si to nenechal Belák, který v tomto zápase dělal hostujícím obráncům velké starosti, skvěle předložil míč Kuclerovi a z toho nešlo na 3:0 nedat. Ve druhé pětačtyřicetiminutovce hráli hosté dopředu mnohem aktivněji, a protože i náš kolektiv chtěl střílet branky, tak bylo šancí vidět dost. V 52. minutě útočník hostů ve výborném střeleckém postavení zaváhal. Na opačném konci hřiště zpoza šestnáctky mířil několik centimetrů vedle Tichý. Po Brazilsku přehodil brankáře Slanička, ale míč docoural těsně mimo.  Čistý štít domácích uhájil Michovský po střele hostů 68. minutě pěkným zákrokem. Poslední velkou gólovku propásl Slanička, když mu do střely obětavě skočil obránce. S blížícím se koncem zápasu byli vidět spíše pajdající hráči včetně pomezního rozhodčího V.Freye, který si natáhl sval. Branky se také diváci už nedočkali.  První poločas lepší druhého, ve kterém jsme úlohu favorita splnili.

Branky: Tichý 2, Kucler 1

Sestava: Michovský-Ransdor, Šmidrkal, Slanička, Stejskal-Kucler, Šimral, Malák, Svoboda-Belák, Tichý

Střídající: Mencl, Matoušek

Připraveni: Doležal

Trenér: J.Vinš Vedoucí: J.Havner  Masér: J.Nedomlel

Rozhodčí: Zaňka-Toráč, V.Frey