26. kolo, So 11.5.2024 14:00

FK SEKO Louny, z.s.0

25. kolo, So 4.5.2024 10:15

FK Admira Praha B, z.s..1

Sérii přípravných zápasů zahájilo A mužstvo pod vedením nového trenéra Josefa Vinše ve středu 23.7.2014 doma proti Černivi

SK Štětí – TJ Sokol Černiv

5:2(1:2)   23.7.2014  přátelský zápas

První zápas letošní sezóny jsme sehráli proti již částečně rozehranému soupeři, účastníkovi I. B třídy,  který má za sebou 2 zápasy na známém turnaji v Dobříni, kde o minulém víkendu 2x zvítězil. Náš kolektiv nastupoval z plné přípravy.  V létě převzal trenérské kormidlo Josef Vinš a hráči měli možnost předvést své fotbalové umění. Začali jsme s chutí a ve 2. minutě zkoušel po centru zprava z první zakončovat Stejskal, ale branku trefit nedokázal.  Vyzkoušeli jsme si také, jak nám půjdou rohy, ale dobře letící míč nikdo trefit hlavou nedokázal. Hosté, kteří od úvodu spoléhali na rychlé brejky, měli možnost skórovat v 8. minutě, ale střela z těžkého úhlu skončila za brankou. Vyšlo to po čtvrthodině hry, kdy na parádně nakopnutý míč R.Lubasem nestačil brankář Štětí zareagovat a bylo to 0:1. Srovnat mohl o chvilku později Šmidrkal, ale balón skončil po rohu a hlavičce na spojnici tyče a břevna. Černiv převáděla hezký pohledný fotbal a hlavně křídelní hra do rozhozeného valu činila naší obranné činnosti velké starosti. Bylo z toho ale jenom několik rohů a standardních situací. Hezkou kombinaci na polovině Černivi spolu sehráli Rejman a střílející Šimral, ale jenom to zakončení mohlo být o malinko, řekněme o 2  metry přesnější.  Lepší mušku si nastavili hosté, a i když to trochu hraničilo s postavením mimo hru, tak se hrálo dál a výsledkem byla druhá branka v naší síti opět z kopačky R.Lubase. Ještě než však rozhodčí Zaňka stačil odpískat poločasovou přestávku, tak se za záda hostující obrany dostal Belák a nejenom, že snížil na 1:2, ale také se stal prvním střelcem našeho mužstva v sezóně 2014-15. První poločas nebyl z naší strany zrovna herně nejlepší, ale dá se to přičíst na vrub nerozehranosti a nesehranosti na úvod sezóny. To druhou část jsme začali mnohem lépe a převzali otěže tohoto přátelského střetnutí. Špatnou rozehrávku vystihl Tichý, ale pomalu z nulového úhlu sice branku trefil ,ale cestu míči do sítě zatarasil jeden z obránců. Tlak pokračoval a na řadu přišel roh. Po něm se ve vzduch objevily hlavy 3 nejvyšších hráčů Štětí a rozpoznat z které míč putoval do sítě na 2:2 bylo složité. Až opakovaný závěr prokázal, že to byl Slanička. Situace jako přes kopírák se opakovala o minutu později. Pouze s tím rozdílem, že míč se do branky dostal z hlavy jednoho z bránících hráčů Černivi a během 2 minut jsme vedli 3:2. Převahu jsme drželi i nadále. Pěknou střelou přes celou branku se prezentovala jedna z nových tváří v našem mužstvu Stanislav Slavík a chybělo jen několik centimetrů a mohli jsme vést o 2 branky. Pohotově vypálil Rejman, ale také mířil mimo 3 tyče. Poučil se z toho Stejskal, který ve správný okamžik zaběhl za obranu a zvýšil na 4:2. Dokončit dílo zkázy pro zaskočený hostující kolektiv mohl Rejman, ale i v tomto případě branku minul.  Hosté se ve 2. polovině  2. poločasu vymanili z tlaku, ale jejich střelecká snaha končila nepřesně. Břevno hostující branky se rozezvučelo v 75. minutě. Hlavním představitelem střely byla další nová tvář v našem mužstvu Hynek Tříška. Do role hrotového hráče se při jednom útoku Štětí pasoval Šmidrkal a chyběl mu krok, aby se zapsal do listiny střelců. V 80. minutě lízl míč břevno naší branky a utkání se mohlo klidně i zdramatizovat. Nestalo se tak a naopak na druhé straně zkusil překvapit brankáře Svoboda, ale trefit branku bylo pro naše mužstvo v tomto utkání často složité. Na úplný závěr byl ještě těsně před hranicí šestnáctky faulován Slavík. Míč si přichystal k volnému přímému kopu Stejskal a stanovil konečný účet zápasu 5:2. Utkání 2 rozdílných poločasů z pohledu naší hry, ve kterém ani tak moc nešlo o výsledek, jsme zaslouženě dovedli do vítězného konce. Když se podíváme, kdy jsme naposledy vyhráli  a to bylo 27.4.2014 v Neratovicích , tak věřme že vítězství  mužstvu dodá chuť a elán do další letní přípravy.

Branky: Stejskal 2, Belák 1, Slanička 1, vlastní 1

Sestava: Doležal-Ransdorf, Šmidrkal, Slanička, Mencl-Rejman, Šimral, Kucler, Stejskal-Belák, Tichý

Střídající: Tříška, J.Svoboda, Slavík, stehlík, Németh

Trenér: J.Vinš  Vedoucí: J.Havner   Masér: J.Nedomlel

Rozhodčí: Zaňka-Toráč, Šindelář