25. kolo, So 4.5.2024 10:15

FK Admira Praha B, z.s..1

26. kolo, So 11.05 14:00

Mnohem horší než jsme čekali. Prohra 12:1 na Vyšehradě se nesmazatelně zapíše do kroniky štětského fotbalu, jako jedna z nejhorších v jeho historii. Vedli jsme sice 1:0, ale pak už jsme se stali pouze diváky koncertu domácích hráčů.

Slavoj Vyšehrad - SK Štětí
12:1(4:1)   7.6.2014  29.kolo

Vyšehrad ve středu 4.6. v dohrávce 28.kola nečekaně po dlouhé sérii vítězství prohrál na hřišti zachraňující se Litole. Tím se jeho naděje na postup z 1.místa vzdálila.Naše mužstvo, nebo lépe řečeno, jeho zbytky chtělo odehrát důstojnou roli na půdě jasného favorita. V sestavě se poprvé objevil Brabenec, který je u nás z Milešova, ale naopak stále chybí distancování Belák a Slanička. Žádali jsme sice o podmínečné odložení trestu, ale bylo zamítnuto. Původně se to nemělo vůbec projednávat, ale nakonec to po důrazné urgenci komise projednala. Zamítla. Po pravdě řečeno, jsme aspoň v jedno případě čekali, že 7 zápasové stop pro Slaničku, které už sámo o sobě bylo nepochopitelně vysoké, navíc se to stalo v zápas, o jehož nekorektním řízení si povídaly vlaštovky v České republice, mu bude trest odpuštěn. Disciplinární komise velkou lásku k našemu oddílu neprokázala. Poděkování zaslouží hráči B mužstva P.Vaněk a D.Stehlík, kteří A mužstvo doplnili. Ostatní, co byli zváni, měli připravenu sérii výmluv a rok dopředu naplánovaných akcí. Pojďme k zápasu. Začal báječně. Za obranu si sběhl Rejman a hezkým dloubákem v 1. minutě přivedl naše mužstvo do vedení 1:0. Pokud se někdo domníval, že to domácím vezme vítr z plachet, tak se mýlil. Vyšehrad roztočil v našem vápně kolotoč, ze kterého se nám roztočila hlava. Ransdorf místo odkopu zkoušel zbytečnou kombinaci ve vápně a Stejskal už jenom stačil faulovat. Desítku proměnil Macháček. Toto jméno si zapamatujte. V 6. min. ještě Michovský stačil zabránit další brance, když míč chytil nohou, ale ve 14. minutě už byl krátký. Pěkná kombinace, na jejímž konci byl Macháček. Zkusili jsme zareagovat centrem Rejmana a nepřesnou hlavičkou Šmidrkala.Postupně nám na umělé trávě těžkly nohy a z toho plynula i nepřesná přihrávka Maláka, kterou domácí zahodili, když chtěli zakončit efektním přehozem brankáře. Další pohroma se do naší šestnáctky přihnala ve 31. minutě. Před brankou byla u míče první hlava Macháčka a upravila na 3:1. Ve 34. minutě se chystal snížit na 2:3 Kucler, ale ze zadu byl jasně sražen k zemi. Za co, bože řekni, za co už se mají nařizovat penalty. Blížící se debakl by to asi neodvrátilo, ale další hořkou příchuť do našeho účinkování v divizi to přidalo. Ještě jsme se nestačili uklidnit, když hned z protiútoku domácí hráč ze 3 metrů přestřelil otevřenou branku. V závěrečných minutách prvního poločasu domácí přitlačili na pilu a dokázali ještě vstřelit branku na 4:1 po krásné střele z nulového úhlu zapadl míč k zadní tyči. . Moc lichotivý výsledek to nebyl, ale to jsme ještě netušili co nás čeká ve druhé kapitole utkání. Hned na úvod ke střelci domácích nikdo nepřistoupil, tak se do míče opřel a ani Michovský už nestačil zareagovat. 1:5. Taková menší fazóna, kterou měl náš výkon v prvním poločase se vytratila úplně a hra, teda Štětí, začala připomínat benefiční utkání, kde v úloze obětního beránka je naše mužstvo. 51. minuta po rychlém útoku Macháček 6:1. 53. minuta lehká střela 7:1. Tak to pokračovalo dále. 55. minuta Macháček 8:1. 62. min. rychlý brejk a 9:1. Hádejte, kdo zakončoval. Správně. Macháček. Jestli dobře počítáme, tak to bylo pošesté. V 65. minutě si Michovského v naší brance vychutnal přímo z rohu Budějský na 10:1. Za 20 minut jsme míč vytahovali z branky 6x. Ostudný výkon. Kdyby to šlo, tak Jirka Voleman vjede na hřiště autobusem, naloží hráče v červeno-bílých dresech dovnitř a z Prahy bude uhánět pryč rychlostí, jak jen to půjde. Ještě ale bohužel nějaký čas zbýval a domácí ho také využili. Mojdl prošel středem naší obrany bez jakékoliv pozornosti a po umístěné střele se na ukazateli skóre rozsvítily 3 jedničky 11:1. V poslední patnáctiminutovce jsme se tam dostali na polovinu soupeře, ale dost starostí nám pak dělalo se vrátit zpátky. Když už to vypadalo, že utkání skončí tímto graficky hezkým výsledkem, tak se 3 minuty před koncem do listiny střelců zapsal Musa Ansuma a určil rekordní výsledek letošní ho ročníku divize. 12:1. Hodnotit zápas nějakým delším rozborem nemá cenu. Hráči, ale i oddíl utržili v Praze velkou ostudu, která se bude jen horko těžko vysvětlovat a zdůvodňovat. Za týden doma rozlučka v zápase s Louňovicemi, které jak to nyní tak vypadá, skončí v této skupině divize na 1. místě.
Branky: Rejman 1
Seestava: Michovský- Ransdorf, Tůma,Šmidrkal, Stejskal-Šimral, Kucler, Malák,