26. kolo, So 11.05 14:00

B mužstvo i díky 2 brankám Lukáše Vlčka zdolalo Podlusky na jeho hřišti 4:1

Dynamo Podlusky - SK Štětí B
1:4(0:1)   31.5.2014

Jarní výsledky soupeře napovídaly, že nás ve zdejším prostředí nečeká nic lehkého. Nabuzení hráči Podlusk pod vedením Pavla Veleby juniora byli připraveni nám cestu za vítězstvím co nejvíce znepříjemnit. Na začátku to také na hřišti tak vypadalo. Domácí hýřili aktivitou a naše parta se rozjížděla pomaloučku, polehoučku. Hlavně úniky po naší levé straně a centry do šestnáctky nám dělaly velké starosti. Obrovskou příležitost skórovat měli domácí v 10 minutě, ale střela ze 3 metrů skončila vysoko nad brankou. Že je na hřišti také naše mužstvo, si diváci všimli ve 14 minutě po dobře zahraném trestném kopu Malého se natahoval po míči Peterka a ten po teči skončil rohem. Důležtý okamžik se odehrál v téže minutě. Hráč domácích , který už měl žlutou kartu, dost nepochopitelně urazil rozhodčího a ten to nenechal bez povšimnutí. Ukázal žlutou kartu, i když za to, co řekl, to měla červená rovnou.Do kabin šel stejně. Využít jsme to dokázali rychle. Faulován v pokutovém území byl Pilař, ale písknout penaltu rozhodčí odvahu neměl. Pilař se však odbýt nedal ve 20. minutě po nahrávce Poráče předskočil obránce a rozvlnil síť brankáře Rycha. Ve 25. minutě spěchal před branku Peterka, u balónu byl o něco dřív než obránce, ale místo přímého zakončení dělal s míčem zbytečné kudrlinky a zplakal na výdělkem. Dobrou kopací techniku předvedl Radek Malák, jediná posila ze stabilního kádru A mužstva, ale jeho krásná táhlá střela, jak ji nazval jeden z diváků, skončila vedle. Zvýšit náskok mohl do poločasu ještě Pilař, ale po blafáku přesně nezamířil. Do druhého poločasu místo zraněného Matouška nastoupil Vlček a jak později budete číst, tak se stal jednou z hlavních postav utkání. Ve 49. minutě všichni viděli ruku hráče domácích ve vlastním pokutovém území, ale píšťalka ani v tomto případě slyšet nebyla. Uklidnění do našich řad se dostavilo v 56. minutě. Peterka se nejlépe zorientoval v pokutovém území, přihrál Stehlíkovi a ruce nad hlavu zvedali hráči Štětí v tomto utkání podruhé. Jednu, do té doby z mála šancí, si domácí připravili po volném přímém kopu, kdy jsme po závalu před brankou Bánovčina dlouho nemohli dostat míč pryč. Po hodině hry se začal s míčem v šestnáctce domácích mazlit Pilař až mu ho sebral Vlček a spolehlivě zvýšil už na 3:0. Po vstřelení tohoto gólu začal náš výkon blednout. Podlusky to rychle vycítili a v 70. minutě po našem lážo, plážo bránění snížili na 1:3. Rychle se v hlavě začaly objevovat vzpomínky za zápas s Libochovicemi, kdy jsme také vedli 3:0, aby to nakonec skončilo  3:3. Pochvalu si zasloužil v 72. minutě Bánovčin, když zlikvidoval tutovku domácích. Pak šel sám na branku Peterka, ale přehoz brankáře mu nevyšel. Stejně tak ve velké šanci byl Pilař, ale místo střely volil přihrávku na Marka Šímu, který na ni nemohl zdaleka dosáhnout. 8 minut před koncem přišlo konečné rozhodnutí. Po samostatném průniku a přesném zakončení Vlčka se zdá, že zimní investice právě do tohoto hráče se začíná vracet. 4:1 pro Štětí i přes obrovskou šanci domácích v úplném závěru už se neměnilo. Před nám stojí ještě jedna překážka. Za 14 dní Polepy. Libochovice mají před sebou ještě 3 utkání. Takže uvidíme kdo z koho.

Branky: Vlček 2, Pilař 1, Stehlík 1
Sestava: Bánovčin- P.Vaněk, Toman, Malý, Poráč-Stehlík, Matoušek(45.Vlček), Malák(67.M.Šíma), Gernat-Peterka, Pilař(85.Németh)
Trenér: J.Ransdorf  Vedoucí: J.Havner