25. kolo, So 4.5.2024 10:15

FK Admira Praha B, z.s..1

26. kolo, So 11.05 14:00

Vysoká porážka A mužstva dospělých před vlastním publikem. Soupeř nám utekl v závěru prvního poločasu

SK Štětí - Motorlet Praha
0:4(0:2)   31.5.2015  28.kolo

Pohodovou atmosféru slibovalo utkání mužstev z opačných pólů tabulky. S pozicí prvního sestupujícího jsme se už pomalu smířili a 4. místo našemu soupeři z Prahy už také nedává naději dostat se na postupové postavení, kde si to rozdává Vyšehrad s Louňovicemi. Šancí si také v úvodu připravily oba kolektivy hodně. Malák vystřelil na branku Motorletu hodně nepřesně. Na opačné straně hřiště podobně se svou šancí naložil Březina.Krásného přenesení míče od Maláka na Stejskala jsme byli svědky ve 12. minutě. Střela z příliš velkého úhlu ale nesedla na kopačku nejlépe. Zbytečnou ztrátu míče si domácí diváci protrpěli po čtvrthodince hry a uklidnil je až první vážný zákrok Darka Doležala v naší brance, který na jaře dostal první příležitost mezi 3 tyčemi Štětí. Kdo nevystřelí, nedá gól, si řekl Stejskal a brankář hostů Frank už jenom čekal, kde jeho navštívenka skončí. Bylo to vedle. Šance se střídaly na obou stranách a hned při následujícím útoku se opět vytáhl brankář Štětí a vyrazil míč na roh. Mírná územní převaha se postupně dostala na naše kopačky a vypadalo to že by jsme mohli  slavit nějakou tu branku.Ve výborné pozici se zjevil Tichý, ale při rozhodující kličce mu míč sklouzl z nohy. Ve 25. minutě nevěděl co s míčem Kala a tak vystřelil. Brankář měl co dělat, aby vyrazil míč před sebe. Pak se přes Mencla dostal útočník hostů, ale ten tak dlouho váhal se zakončením, až se ukopl a bylo po šanci. Minuty prvního poločasu se začaly pomalu naplňovat. Vybojovali jsme si spoustu rohů, ale ve výsledku jsme brankáře až tak moc neprověřili. Pak Kala nabídl gól Tichému, ale místo střely následovala spousta přihrávek, která k ničemu nevedla.Mrzelo to o to více, protože z okamžitého protiútoku, který hraničil s postavením mimo hru, jsme ve 39. minutě inkasovali od Pyšeka. Ještě krutější to bylo pro náš kolektivo o 2 minuty později, kdy jsme po rohu nepokryli Podvína a ten báječnou hlavičkou zvýšil už na 2:0. I  v tomto případě se naši hráči rozčilovali, že rohu předcházelo postavení mimo hru. Kontroloval to však asistent rozhodčího Pavel Krupka a ten je z Litoměřického okresu a tak by našemu mužstvu určitě neublížil. Poločasová dvoubranková ztráta nemusí ve fotbale znamenat nepřekonatelnou překážku. Hosté však brzo po změně stran rozhodli definitivně. Ransdorfa vykoupal Tvrdý a zvyšoval už na 3:0. Snažili jsme se aspoň vstřelit branku, ale to byla voda na mlýn mladíků v sestavě našeho soupeře, kteří se dostávali lehce do zakončení. Několikrát nás podržel v brance Doležal,který za svůj dnešní výkon zaslouží pochvalu. Přesto v 74. minutě inkasoval počtvrté. Předcházelo přečíslení naší obrany a do prázdné branky už jenom zasunul míč Novotný. Začala se rýsovat vysoká porážka našeho mužstva. Ještě štěstí, že při jednom z následujících útoků na naši branku skončil míč jen těsně vedle. Zápas už se jenom dohrával
a všechna naše snaha končila slabou střelou nebo nepřesnou přihrávkou.Vysoká porážka, která je podle průběhu až příliš krutá. Rozhodovalo se v závěru prvního poločasu, kdy jsme 2x inkasovali. Kompletnost nebo spíše nekompletnost naší sestavy, k tomu ještě nepříznivé postavení v tabulce, které k dobré pohodě také nepřidá a pak jsou z toho takovéto nepříznivé výsledky. Kluky i tak chválíme a popřejme jim, aby se v posledních 2 kolech pokusili aspoň trochu promluvit do pořadí na prvních 2 místech, protože je čeká Vyšehrad a v posledním kole doma Louňovice, teda 2 mužstva, mezi kterými se o postupu do ČFL rozhodne.
Sestava: Doležal- Ransdorf(64.Peterka), Tůma, Šmidrkal, Mencl(55.Gernat)-Šimral(72.Stehlík), Kucler, Malák, Stejskal-Kala, Tichý
Připraveni: Michovský
Trenér: V.Frey Vedoucí: M.Pengl Masér: J.Nedomlel
Rozhodčí: Pečinka-Průcha,Krupka  Delegát:Rauch