FK Dukla Praha U19

Přátelský z., So 20.07 00:00

FK Teplice U19

Přátelský z., St 24.07 00:00

Liběšice překvapily naše B mužstvo, které se nestačilo divit, jak děravou má obranu.

SK Štětí B – FK Liběšice

2:5(1:2)    11.5.2014   21. kolo

V neděli v odpoledne už si v tomto soutěžním ročníku fotbaloví fanoušci zvykli chodit na zápasy B mužstva a vidět hodně branek v síti soupeře. I přes konkurenci fotbalového zápasu Sparta – Olomouc věrní fanoušci přišli a v úvodu viděli spíše obrázek, který připomínal válečné bojiště, protože soupeř stále ležel na zemi a musel být ošetřován. Mockrát jsme mu ani balón nepůjčili, ale vepředu jsme také nic světoborného nepředváděli.  Obranné dvojička Weber, Malý přichystala v 10. min. uvítací ceremoniál Tomáši Mikinovi a jen výborný zákrok Darka Doležala uchránil naši nulu na ukazateli skóre.  První vážnější příležitost si domácí vypracovali z kopačky Pilaře, který poslal míč příliš vysoko nad branku. Hned z protiútoku zůstala štětská obrana opět v nedbalkách a trenérská lavička se zlobila hodně nahlas. Ještě, že to hosté nepotrestali. Do třetice už to ale Liběšicím vyšlo. Knop zvítězil v osobním souboji nad Weberem a poslal hosty do vedení 1:0. Nestává se tak často, aby Štětí letos často prohrávalo, ale dobře hrající hosté ukazovali, proč jim patří 4. místo v tabulce.  O vyrovnání se snažil Malý z trestňáku, ale ani odraz od zdi a opětný nápřah na střelu vyrovnávacím gólem neskončil. Pomalu končila půlhodina hry, když se chtělo zpívat“ Hoří má panenko, hoří“.  Přesně to platilo o naší obraně, když Tomáš Mikina využil špatné komunikace obránců s brankářem a do prázdné branky zvýšil na 2:0.  Dostat se do nějaké slibné možnosti se nám stále nedařilo, tak to vzal sám na sebe Šimral a individuálně prošel až před brankáře, který stojnou nohou zabránil dostat se míči do sítě. Levačkou to zkusil Pilař, ale ke gólu to také nevedlo. Ve 38. minutě po rohu nejlépe vyskočil jeden z hráčů Liběšic a nehlavičkoval vůbec špatně. Ve 43. minutě byl v jasné gólové příležitosti stažen k zemi v pokutovém území soupeře Svoboda, a když už ne vyloučení, tak penalta to byla naprosto jasná. Snížení náskoku jsme se ale dočkali. V poslední minutě poločasu ukázal individuální přednosti Šimral, když se dostal až před brankáře a upravil na 1:2. Na začátku druhého poločasu to vypadalo, že nám trenérská poločasová domluva pomohla a soupeře jsme zamkli na jeho půlce. Brzy bylo také po pěkné střele Svobody vyrovnáno na 2:2, když se míč odrazil od břevna do brankáře a od něj do branky. I v dalších minutách jsme si vypracovali převahu, která byla nejvíce znatelná v mnoha rozích, které jsme ale bohužel nedokázali využít. Po hodině hry se chyby dopustil brankář Doležal a nabídl Tomáši Mikinovi dostat hosty opět do vedení 3:2.  V 68. minutě se po velmi hezké a jednoduché akci dostali Liběšice opět do zakončení a Tomáš Mikina, o kterém se bude štětskému brankáři určitě zdát,  zvýšil na 4:2. To ale nebylo všechno smutné, co jsme na hře domácích hráčů mohli v tomto nevyvedeném utkání vidět.  Jak velkou modrnizaci, by potřeboval obranný stroj Štětí , se ukázalo v 74. minutě, když se skóre opět měnilo ve prospěch hostů a to už na hrozivých 2:5 z našeho pohledu. V závěru jsme se snažili aspoň snížit, ale i přes několik trestných kopů bylo všechno marné. Hosté si náskok udrželi a uštědřili našemu mužstvu tvrdou lekci fotbalových dovednosti. Až moc jsme si mysleli, že Liběšice nebudou vážnější překážkou v cestě za vítězstvím. Bohužel po 2 dobrých výkonech jsme spadli zpět na zem. Teď jedeme do Libochovic, které mají o 2 body méně, ale také zápas k dobru.  Nezbývá než se na toto utkání jara dobře připravit a o prvenství v okresním přeboru se tvrdě poprat.

Branky: Šimral 1, J.Svoboda

Sestava: Doležal-Toman, Malý, Weber, Poráč- Stehlík, Matoušek, Šimral, Menc-Pilař, Svoboda