26. kolo, So 11.05 14:00

Moc nechybělo a Úštěk se v sobotu málem radoval ve Štětí

SK Štětí B – TJ Slavoj Úštěk

2:1(2:1)   26.4.2014   19. kolo

První s posledním. Jasnou záležitostí mělo být utkání dalšího kola okresního přeboru. Skutečnost byla ale nakonec trochu jiná. Střelecký rekord se nekonal. Už před zápasem nemohl trenér Štětí počítat s některými hráči, kteří se v den Řipské pouti vytratili z povrchu zemského a na lavičce náhradníků se objevili i 2 dorostenci co což jim patří dík. Již ve 2. minutě se vydal z branky na výlet Bánovčin, hráč hostů byl u míče dříve a jen taktak, že jsme neprohrávali. I další slibnou příležitost si vypracovali hosté. Roubal se vydal na průzkum naší šestnáctky, kde jeho střelu zastavil brankář. Velké hrubice se dopustil Poráč, kterému se nepovedla malá domů. Byl z toho poplach před před štětskou brankou se šťastným koncem. Až teprve v polovině poločasu  domácí z kopačky Pilaře poprvé vážněji ohrozili přízemní střelou hostujícího brankáře Brzáka. Ve 24. minutě vyslal střelu těžkého kalibru na branku hostu z pravé strany Toman, ale míč se zastavil na tělo jednoho z obránců. Ve 24. minutě v době, kdy už jsme zjistili, že soupeř se sám neporazí, se do rány umístěnou střelou ze 17 metrů opřel Malý a šli jsme se vedení 1:0. Ve 34. minutě jsme se prosadili i z volného přímého kopu. Hlavou zakončoval Mencl na 2:0.  Zdálo se, že se dostáváme do té správné pohody, která ale rychle skončila. Středem naší obrany prošel Böser a snížil na 1:2. Hosté, kteří do tohoto zápasu zvítězili pouze jednou, zjistili, že Štětí, které doma každého jasně poráží, není až tak neporazitelné. Druhou půli sice zahájil Pilař hezkou střelou, ale ve větší šanci se ocitli hosté ve 48. Minutě, kdy Poráč po chybné nedůrazné rozehrávce vyslal do brejku hráče hostů a likvidovat jeho střelu musel Bánovčin. Zvýšení náskoku měl na hlavě Stehlík, ale balón po centru Jiřího Vaňka netrefil ideálně. Na opačné straně hřiště proletěl míč těsně kolem naší levé tyčky. Ještě klika, že ho nikdo z hráčů soupeře netrefil. To už se do hry zapojil dorostenec Marek. V 81. Minutě se chystal zakončovat levou nohou, ale v rozhodujícím okamžiku mu míč ukopl protihráč. Nejdramatičtější okamžiky celého zápasu se odehrály až v úplném konci zápasu. Bánovčin nechával dojít míč za brankovou čáru. To se ale přepočítal, protože byl u něj dříve útočník hostů, poslal ho před branku a už to vypadalo, že jednobrankové vedení bude fuč. Na ukazateli skóre svítila 86. minuta a dobře to dopadlo. Chybu domácí brankář odčinil o minutu později, kdy zůstal úplně sám proti Lochmanovi a skvělým zákrokem rozhodl, že všechny 3 body zůstanou doma po těsném vítězství 2:1.  Výkon našeho mužstvo byl v tomto utkání hodně slabý. Hráči působili, jako kdyby na hřišti byli z donucení a utkání odehrává z povinnosti.  Na lepší soupeře by to nemohlo stačit. Tím samozřejmě nesnižujeme výkon Úštěka. Nechybělo mnoho, aby se urodilo překvapení, kterému by zpočátku věřil asi málokdo. Teď nás čeká 1.5.2014 finále okresního poháru proti Litoměřicím C.  Do Mlékojed, kde se hraje, jedeme jako obhájce a po 2 nevydařených zápasech máme šanci vrátit se na vítěznou vlnu z úvodu jara.

Sestava: Bánovčin-Toman, Weber, Poráč, Černý- Stehlík, Mencl(60.Marek), Malý,