26. kolo, So 11.05 14:00

B mužstvo dospělých propáslo šanci zvýšit náskok na čele tabulky o 5 bodů.

SK Předonín - SK Štětí B

2:1(1:0)   20.4.2014

Těžká prověrka čekala B mužstvo v neděli odpoledne v Předoníně. Potkala se 2 mužstva, která mají zatím na jaře plný bodový zisk. Šlo i o prestiž, protože v dresech našeho protivníka nastupuje velké množství bývalých hráčů Štětí.  Měli jsme i určité obavy a informace, jak zápas zvládnou rozhodčí. Trojice arbitrů pod vedením pana Hlaváčka, ale utkání zvládla dobře a je třeba je pochválit, že se své úlohy  zhostili dobře.  V samotném zápase se diváci poprvé bavili ve 4. minutě při odkopu domácího brankáře Horáčka, který nešťastně trefil Mencla, ale dobře to pro Předonín dopadlo.  Míč jsme si drželi více na kopačkách, ale žádná větší šance nepřicházela. Domácí trpělivě čekali, až se jim naskytne možnost  rychlého brejku. Trvalo to jenom do 12. minuty.  Ostrý centr před branku Štětí zprava, kde se uvolnil Flodr, který sice už tak bohatou pokrývku hlavy, jako když působil ve Štětí, nemá, ale předvedl, že ze svého fotbalového umění ještě nic nezapomněl. Domácí dostal do vedení 1:0. Prohrávat na to nejsme u B mužstva zvyklý.  Na vyšší rychlostní stupeň však nezařadilo ani  po inkasované brance. Na hzře byl znát až příliš velký klid, ale i tak mohlo být v 19. minutě srovnáno na 1:1. Hezké přenesení míče přes celé hřiště od Malého až na Tomana zakončené střelou si zasloužilo potlesk. Škoda, že Horáček v brance vyrazil míč před sebe a míč ani z dorážky za jeho zády neskončil. Předonín dobře bránil, občas sice trochu více přitvrdil, za což byl spravedlivě odměněn žlutou kartou Tuček, ale jinak si se všemi útoky Štětí dovedl vždy poradit. Ve 31. min. si přichystal v ideálním střeleckém postavení míč na volný přímý kop Červinka, ale dokázal trefit jen dobře postavenou zeď.  Domácí si ještě v prvním poločase vypracovali jednu velkou šanci. Dezorientovaný Malý nepokryl nabíhajícího hráče a po jeho centru skončil míč vysoko nad. S chutí oddechli. Po změně stran se jako první ke slovu přihlásilo naše mužstvo. Na volný přímý kop Malého nejvýše vyskočil Šimral, ale hlavičce chyběla přesnost. V 57. minutě měl šanci Vlček, ale tečovaný míč proletěl kolem pravé tyče. Nenudila se ani naše obrana. Dostal se za ni Slavík, ale ten správný okamžik ke střele propásnul a byl zablokován.  V těchto okamžicích již bylo jasné, že B mužstvo nemá svůj den a nic nenasvědčovalo tomu, že by se to mělo změnit.  Že to mužstvu někdy nejde, se může stát, ale tady chyběla větší bojovnost a vůle poprat se s nepříznivým průběhem zápasu. Tempo hry připomínalo pomalu jedoucí traktor. To Předonín věděl přesně, co hrát a spokojeně držel jednobrankové vedení. Když v 82. minutě zaútočil soupeř po levé straně a Bánovčin si v těžké pozici nakonec srazil míč do vlastní branky na 2:0, tak překvapení bylo skoro na světě. O 2 minuty později jsme ještě ukázali, že branky jsme střílet nezapomněli. Matouškovu nabídku zužitkoval Peterka, který míč uklidil do sítě na 1:2  Vycítili jsme šanci,ale ta se bohužel nepřenesla do hry. Žádný větší tlak se nedostavil a tak jsme mohli jenom sledovat výbuch radosti na domácí lavičce po závěrečném hvizdu rozhodčího.  Co říci na závěr. Domácí si výhru zasloužili. Až moc jsme si asi byli jisti svojí kvalitou, která soupeře porazí. Nestalo se a je třeba se hodně rychle poučit.  Ne vždy se vyhrává o hodně branek, ale jsou i střetnutí, kde rozhoduje bojovnost a vůle šáhnout si na dno svých sil. Porážku jako tragédii není třeba brát .  Jsme stále na čele o 2 body před Libochovicemi a i nadále máme všechno ve svých rukách.

Branky: Peterka 1

Sestava: Bánovčin- Toman(83. Černý), Šimral, Malý, Poráč- Stehlík, Matoušek, Peterka, Mencl-Pilař,