Ze Souše odjelo A mužstvo s prázdnou

TJ Baník Souš – SK Štětí

3:1(2:0)   12.4.2014

Do Souše jsme, jako favorit neodjížděli, i když v koutku duše jsme zde v nějaké ty body věřili. Velkou změnu zaznamenalo mužstvo v týdnu před tímto zápasem. Trenéři Jaromír Kala a Jiří Bašta nabídli své funkce, které výbor přijal. Na lavičce se dočasně objevil Vladimír Frey a již v úvodu zápasu zaznamenal břevno naší branky. Domácí se do nás od úvodních minut zakousli. Pohybem a hezkou kombinační hrou se dostávali do našeho vápna a dobře to s námi nevypadalo. Naše pokusy směrem dopředu byly sporadické a žádným velkým nebezpečím pro brankáře domácích nebyly. Ve 13. minutě Stejskal ve snaze zasáhnout míč trefil nohu Diega a byla z toho penalta. Michovský si pěkně šáhnul na balón, ale i při své výšce byl na střelu Štípka krátký. Inkasované branka na 1:0 nás moc nenakopla a Souš pokračovala v nebezpečných nájezdech na branku Štětí. Ve 23. minutě pohotovou střelu Chrištofa z 18 metrů náš brankář vyrazil na roh.  Ihned po něm následoval zával před naší brankou a opět jsme zachraňovali pouze odkopem na roh.  Domácí se prezentovali hezkou křídelní hrou, ze které lítaly míče před naší branku jeden za druhým. Ten nejnebezpečnější ve 26. minutě, ale naštěstí Hlaváček  branku nedal. Ta se však urodila v minutě 34. Obrana Štětí čekala zvednutí praporku pro postavení mimo hru. Nestalo se, nebylo také proč, protože to ofsajd nebyl, ale branka Štípka na 2:0 ano. Okamžité snížení náskoku měl na hlavě Tichý, ale míč skončil v náručí gólmana. Ve 40. minutě zasahoval opět Michovský proti další nebezpečné střele domácích. Slabou náplastí na nepovedený první poločas byla akce Kaly v poslední minutě prvního poločasu, který se obtočil kolem obránce, ale střela byla slabá. Do druhého poločasu jsme s jakou takou nadějí na obrat v zápase ještě nastupovali. Belák si v 51. minutě zaběhl za obranu, kterého ale i přes protesty fanoušků Štětí zastavil praporek nad hlavou rozhodčího pro postavení mimo hru. Brankáře Souše vystrašila i střela Kaly z velké dálky. Co ale zdobilo hru domácích rychlé brejky a přesná kombinace, to naší hře chybělo. Přesvědčili jsme se o tom po necelé hodině hry. Skvělá rozehrávky, zmatená obrana Štětí a báječné zakončení Hlaváčka na 3:0.  Opticky to vypadalo, že se hraje více na polovině  Souše, ale první vážnější vniknutí do jejich šestnáctky podnikl až Šimral v 70. minutě. Ještě v téže minutě se domácí pustili do protiútoku a jen díky nepřesnosti Štípka nebyl smrtící. To už se na hřišti v útoku Štětí pohyboval Gabčo. Slibnou akci mu ale zastavil opět praporek rozhodčího.  9 minut před koncem mohl snížit Stejskal, kterému ale střela ideálně nesedla a míč zamířil vysoko nad. Do konce zbývaly 3 minuty, když to byl opět Gabčo koho obrana domácích v dobré pozici poslala nemilosrdně k zemi. Do míče se z volného přímého kopu opřel Tůma a umístěnou střelou snížil na 1:3. Bylo to však už pozdě a navíc už nám čas nezbyl. Domácí si po zásluze připsali na konto 3 body. Hlavně v první části nás přehrávali a naše hra působila až příliš ustrašeným dojmem. Za týden doma Brozany.  V paměti máme ještě podzimní zápas s tímto mužstvem, které má na jaře velmi dobré výsledky. Navíc v tomto mužstvu působí i 2 hráči, kteří na podzim patřili do kádru našeho mužstva.  Naše postavení v tabulce je již kritické, ale naděje umírá vždy poslední.

Sestava: Michovský-Ransdorf(45. Rejman), Tůma, Šmidrkal, Malák-Belák(68.Gabčo), Stejskal, Šimral, Kucler-Tichý, Kala

Připraveni: Doležal

Trenér: V.Frey  Vedoucí: T.Duník  Masér: J.Nedomlel

Rozhodčí:    Melničuk-Štěrba, Hányš      Delegát: Skála