Dorostence po týdnu volna čekal 2. tým tabulky a až na úvodních 15 minut zápasu Pokratice kontrolovaly průběh utkání

SK Štětí – Sokol Pokratice

0:2(0:1)  12.4. 2014  15. kolo I.A třída

Na podzim jsme v Pokraticích prohráli 3:1 a i před tímto zápasem se z kabiny hostů se ozývalo, tady musíme vyhrát. Naše mužstvo mělo před týdnem volno, ale v prvních 2 kolech také v domácím prostředí zvítězilo a věřilo si v tomto utkání. Začali jsme docela dobře a jako první vystřelil těsně vedle Jan Grepl v 8. minutě. Pak se trochu více, než bylo zdrávo, vzdálil z branky Jiří Vaněk, ale dopadlo to dobře. Důležité momenty prvního poločasu se odehrály již v 10. minutě. V pokutovém území Pokratic byl sražen k zemi Marek a rozhodčí Toráč neváhal ukázat na značku pokutového kopu. Sám postižený si míč přichystal, ale poslal ho přesně doprostřed branky, a protože se brankář Vokálek ani nehnul, tak míč trefil přímo do něj. Hosté pomalu ožívali a začali ukazovat, proč jsou na 2. místě tabulky. Naopak naše hra ztrácela na tempu. Pokratice kopaly spoustu nebezpečných rohů a obrana se měla co ohánět, aby držela čisté konto.  Neplatilo to ale věčně. Ve 31. minutě jsme nevěnovali pozornost Radku Krejčíkovi, který předvedl, jak zakončovat. Šance srovnat měl o chvilku později Šplíchal, ale střelu srazil brankář na roh. Pěkně hlavičkoval i Koráň, ale tady zase chybělo pár centimetrů, aby míč skončil v síti. V závěru poločasu musel ještě prodlužovat střelu z volného přímého kopu Vaněk na roh. Druhý poločas už příliš hezkého fotbalu nenabídl. Kopalo se pouze mnoho volných přímých kopů, ale jejich zakončení bylo bídné. Hosté vědomi si jednobrankového vedení spoléhali na rychlé brejky a naše mužstvo do žádné větší šance nepustili. Až na jednu, do které se dostal Marek, ale míč si cestu do branky nenašel. To hosté se o minutu později prosadit dokázali a šli do vedení 2:0. Inkasovaný gól naší hře ublížil ještě více. Ač jsme se snažili, tak to všechno končilo před pokutovým územím a naše snaha dostat se středem hřiště na dostřel, končila bezradnou kombinací. Kvalitní soupeř v pohodě kráčel k zisku 3 bodů. O menší vzrůšo se ještě 5 minut před koncem postaral Vaněk v brance, který namazal hráči Pokratic. Naštěstí ten vystřelil daleko vedle.

Sestava: J.Vaněk-Jakub Grepl, Koráň, Balaštík, Nedomlel, Kober, Bidlo, Jan Grepl, Šplíchal, Danč,