FK Admira Praha B, z.s..1

Mužstvo dospělých ani ve druhém domácím zápase nebodovalo naplno.

SK Štětí - FK Slavoj Žatec

2:2(0:1)     5.4.2014   20. kolo

Před zápasem si asi málokdo připouštěl, že by jsme nezískali 3 body, které nutně potřebujeme pokud chceme pomýšlet na záchranu. Žatec, který měl před zápasem pouze o 3 body více, ale začal mnohem lépe a Michovský v brance se musel od první vteřiny činit. Hned ve 2. minutě bylo před naší brankou hodně horko. I další nebezpečnou příležitost si nachystali hosté.Střela šla těsně vedle. Naše hra vypadala, jak když si hráči ještě vychutnávají sobotní ranní kávu. Když už jsme se po složité kombinaci dostali na polovinu soupeře, tak to končilo nepřesnou přihrávkou. Kopalo se i několik volných přímých kopů na obou stranách. Nejlépe zahraný byl z kopačky kapitána hostů Heince v 19. minutě.  V prvním poločase ovládali průběh zápasu hráči Žatce a důkazem byla i hlavička Karbana těsně vedle. Když se ve 23. minutě vyšplhal před naší brankou nejvýše žatecký Bešík a hlavou trefil přesně, tak se nikdo ani nemohl moc divit. Při dalším útoku to mohlo být už 2:0, když s pěknou ostrou střelou měl brankář Štětí velké starosti. Trvalo přesně půlhodiny než si hráči našeho mužstva uvědomili, že takto se o body nehraje. Rejmanovi chyběl metr, aby trefil letící míč. Hezky hlavičkoval Šimral po rohu. Zde chyběly centimery. Hlavou prodlužoval Ransdorf 2 metry nad.. Když ve 43. minutě zazvonila tyč z kopačky Tůmy z volného přímého kopu, tak jsme do kabin odcházeli s jednobrakovou ztrátou. Rychle vyrovnat, s tím jsme nastupoval do druhého dějství, ale skutečnost byla přesně opačná. Šimral nepřetlačil nabíhajícího útočníka, ten našel přihrávkou Klince a prohrávali jsme už 2:0. Lekce produktivty, která nás srazila o patro níže. Kombinace a rozehrávka byla ve hře Štětí na dalších 20 minut otupena. Karban mohl dokonce zvýšit na 3:0, ale svoji šanci zahodil. V 70. minutě do pokutového území vystartoval Rejman a zkusil prostřelit před sebou stojícího Fiřta a povedlo se  mu to parádně, protože ten míč nešťastně tečoval a skončil za zády brankáře Baštýře. 1:2 a nová krev byl napumpována do hráčů Štětí. Najednou jakoby ožili. Na place se obevili Pilař s Gabčem a vyrovnání bylo na spadnutí. V 80. minutě se to také povedlo. Pod tlakem hrající obrana  Žatce, konkrétně Paul poslal míč letící z nohy Steskala před branku hlavou za záda vlastního golmana. Že se nám podaří vyrovnat na 2:2 to už nikdo moc nevěřil a to ještě nebyl konec. Nutno ale přznat, že soupeř také hrozil a v 83. minutě mohl jít opět do vedení. Byl z toho nakonec jen roh. I střela v 85. minutě měla dobré parametry a proletěla jen těsně vedle naší branky. Vítězství mohlo ale nakonec zůstat doma. Střelu Gabča brankář Žatce s největší námahou vyrazil před sebe a ani dorážka z ostrého úhlu v brance neskončila. Získali jsme nakonec bod a protože jsme dotahovali dvoubrankovou ztrátu, tak je to z pohledu průběh tohoto utkání dobrý. Z pohledu soutěže je to ale ztráta velká a velmi složitě se vyhlíží do boucnosti, kde to získat zpět.

Branky: Rejman 1, vlastní

Sestava: Michovský-Kucler, Tůma, Šimral, Mencl-Rejman(64.Pilař), Stejskal, Malák-Belák, Tichý(74.Gabčo), Ransdorf(60.Šmidrkal)

Připraveni: Doležal

Trenér: J.Kala  Asistent: J,Bašta  Vedoucí: T.Duník   Masér: J.Nedomlel

Rozhodčí: Duchoň-Machýček, Štefa   Delegát: Chlaň    200 diváků