Přátelský z., St 24.07 00:00

Nejvyšší letošní vítězství B mužstva

SK Štětí B – TJ Chemička Dobříň

8:0(4:0)   30.3.2014   15. kolo

Výsledky sobotních zápasů nám dávaly naději dostat se po 15. kole na čelo tabulky okresního přeboru.  Stačilo jediné a to doma porazit Dobříň, která v úvodním jarním kole dokázala na penalty doma porazit favorizované Liběšice. Jak už to ve Štětí bývá při zápasech B mužstva zvykem, tak soupeř přijel s defenzivní taktikou a snahou neinkasovat.  Začali jsme ve svižném tempu. Malý vyzkoušel pozornost brankáře Lauka v 5. minutě. Kopali jsme i spoustu rohů, ale nikdo se před brankou nedokázal prosadit. Cíl rychle vstřelit gól se naplnit nepodařilo. Pomalu to začínalo připomínat zápas se Mšenými Lázněmi. Když náš úvodní tlak začal pomalu uvadat, tak ve 27. minutě se vydal po levé straně na zteč Poráč. Poradil si s obráncem, přihrál Vodičkovi, který se v základní sestavě objevil na poslední chvíli za zraněného Peterku a po pěkné stahovačce rozvlnil síť soupeře poprvé.  Bylo to signálem pro další rozborku hostující obrany. O minutu později ještě Pilař neskóroval , ale povedlo se to Malému ve 29. minutě po zpětné přihrávce a smrtící ráně pod břevno. Jak přes cedník se nám za 3 minuty podařilo dostat míč před branku, kde se zjevil Mencl a zvýšil skóre už na 3:0.  Jasné vedení Štětí uklidnilo a vneslo do hry pohodu. Ransdorf hlavou po standarce mířil přímo do náručí gólmana.  První, ale za to pořádnou šanci soupeře nevyužil David Černý. Jeho pěkný průnik zastavil Bánovčin v naší svatyni. 5 minut před odchodem na přestávku stačil ještě skórovat Pilař, kterému obrana nechala až moc prostoru k zakončení na 4:0.  Ještě se ani všichni diváci nestačili vrátit z restaurace na hřiště, když spálil velkou šanci Pilař.  Jinak toho ale v první polovině druhého poločasu moc vidět nebylo.  Až teprve v 65. minutě si vzali slovo domácí Malý a hostující brankář. První nádherně vystřelil a Lauko ještě bravurněji vyškrábl na roh.  V 66. minutě Pilař sám před brankářem zakončoval střelou vedle. Reparát se mu podařil za minutu. Střela ne moc prudká, míč sotva doskákal do branky, ale znamenalo to vedení 5:0. Čtvrthodiny před koncem jsme kopali roh a zmatená obrana Dobříně si dopravila míč do sítě na 6:0 sama. Domácí hráči nechtěli osmdesátku přítomných diváků ošidit o další branky a pokračovala dále. Na přesný dlouhatánský cenr Ransdorfa si naběhl Malý a zvyšoval na krásných 7:0 .  Hráč Dobříně Bouša se před branku Štětí dostal 3 minuty před koncem, ale z téměř nulového úhlu branku minul. Závěrečnou tečkou zdařilého fotbalového vystoupení B mužstva byla životní branka Michala Černého. Trefil přímo z voleje tak nádherně, že brankář se mohl pouze vydat do sítě pro míč poosmé.  Fotbal, který se líbil. Hodně branek, pěkné fotbalové momenty a k tomu, když se přidá nádherné slunečné počasí, tak diváci museli domů odcházet spokojeni.

Branky: Malý 2, Pilař 2, Mencl, Vodička 1, Černý 1, vlastní 1

Sestava: Bánovčin-Toman, Šmidrkal, Ransdorf, Poráč(70.Porš)-Stehlík(75M.Šíma), Matoušek, Malý,

Mencl(77.Németh)-Pilař, Vodička(60.Černý)

Trenér: J.Ransdorf  Vedoucí: V.Minárik

Rozhodčí: Kloub- Hlaváček, Hausner  Delegát: Vlašič jun.   80 diváků