První porážka B mužstva dospělých v zimní přípravě přišla až v posledním zápase

SK Štětí B – FK Vysoká

3:6(0:2)   15.3.2014   přátelák

V poslední prověrce před zahájením jarní soutěže v okresním přeboru přivítalo B mužstvo účastníka I. B třídy Středočeského kraje FK Vysoká. Vytvořili jsme si v úvodu mírnou převahu, i když první možnost ohrozit branku soupeře měl náš protivník v 6. minutě, ale naložil s ní prahmizerně.  Mencl vystihl na opačné straně hřiště nepovedenou malou domů, ale branka z toho také nebyla. V 16. minutě se představil Pilař při volném přímém kopu, ale trefil jenom dobře postavenou zeď Vysoké.  Ve 20. minutě spálil do té doby největší příležitost štětský Mencl, ale v rozhodujícím okamžiku sám před brankářem si míč příliš předkopl a šance skórovat byla fuč. Stejnou možnost jako přes kopírák o 3 minuty později zahodil i soupeř. Opuštěn zcela sám před štětskou brankou se objevil hráč Vysoké, ale nepochopitelně se ukopl a míč zamířil k rohovému praporku. Ve 27. minutě unikl po levé straně Mencl, až se dostal do nepohodlného střeleckého úhlu, ze kterého branku netrefil. To už, ale hráčům Štětí pomalu začal docházet kyslík Naopak, soupeř začal vystrkovat růžky a odměněn byl ve 34. minutě. Na centr zleva si před brankou počíhal hrající trenér Jiří Trutnovský jun. a hlavou rozvlnil síť na 1:0.  V první části to ale nebylo všechno. Špatná rozehrávka Vodičky. Míč se od branky daleko nedostal a Vysoká po hezké kombinaci vedla už 2:0.  V závěru poločasu připomínala hra Štětí jeden velký chaos a jen díky střelecké nepřesnosti jsme neinkasovali další 2 branky.  Hned v úvodu druhého poločasu se nám podařilo snížit. Po centru Poráče snižoval hlavou na 1:2 střídající M.Šíma. Stejný hráč zaskakoval za střelce Štětí Pilaře a Mencla i v 64. minutě, když po centru ze standarní situace vyrovnal na 2:2. Jinak ale hra Štětí byla ve druhém poločase hodně žalostná. Jedna, dvě přihrávky a míč jsme většinou odevzdali. Chyběla pohoda a kombinace nefungovalo. Toho začala Vysoká pomalu využívat.  V 66. minutě ještě branku z dobrého střeleckého postavení netrefila, ale v 75. už ano.  První střelu ještě brankář vyrazil, ale na dorážku už byl bezmocný. Naše obrana byla jeden velký průchoďák a dorostenci Vaňkovi v naší svatyni moc nepomáhala. V 78. minutě už to bylo po dalším brejku hraničícího z ofsajdem 2:4. Když pak hosté z 2 metrového postavení mimo hru zvýšili na 5:2, tak bylo rozhodnuto.  Malinkatou jiskřičku naděje ještě vykřesal Pilař v 84. minutě a snížil na 3:5. Obrana Štětí byla ale nepoučitelná a děravá jak krásně zrající ementál. Aktivní hosté nám 2 minuty před koncem udělili ještě jeden políček a upravili na konečných 6:3. Nepovedený zápas, který věřme, nebyl obrazem kvality B mužstva dospělých, které v letošní zimní přípravě poprvé prohrálo. Za týden v neděli doma s Mšené Lázněmi to můžeme všem fanouškům dokázat.

Branky: M.Šíma 2, Pilař 1

Sestava: J.Vaněk-Toman, Malý, Vodička, Poráč-Stehlík, Gernat, Matoušek, Mencl-Pilař, Vlček

Střídající: Porš, Janata, Németh, M.Šíma

Trenér: J.Ransdorf   Vedoucí: V.Minárik

Rozhodčí: Hamšík