FK Admira Praha B, z.s..1

Fotbalový turnaj v Roudnici n.L. skončil pro B mužstvo úspěšně

SK Štětí B – Lužec n.Vl.

4:1(4:0)   2.3.2014

Vyvrcholením zimního turnaje v Roudnici n.L. byl náš poslední zápas. Utkala se 2 mužstva, která na turnaji ještě neprohrála.  Soupeř je účastníkem I.B třídy. Hrálo se na hřišti VOŠ Roudnic n.L. v nedalekých Vědomicích a od úvodního hvizdu jsme začali spalovat  jednu šanci za druhou. Ve 3. minutě trefil Stehlík tyčku, v 6. minutě naložil s gólovou trestuhodně Mencl, a když už ani Pilař o minutu později nedokázal rozvlnit sít, tak se trenéři, ale i diváci mohli  jenom chytat za hlavu.  Oddechli jsme si v 9. minutě, když Matoušek přehodil brankáře a dobíhající Pilař poslal míč do opuštěné branky na 1:0.  V 11. minutě odmítl zvýšit náskok Stehlík a z brankové čáry branku překopnul. Soupeř se do první vážnější šance dostal až v 15. minutě, ale hlavičkové zakončení bylo slabé. V zahazování gólovek naše mužstvo pokračovalo. Tu další po přihrávce Stehlíka promarnil Mencl. Po zadu  nezůstal Pilař, když míč z jeho hlavy po rohu skončil nad. Ve 25. minutě na sebe upozornili hosté zahráním signálu při volném přímém kopu, ale koncovka byla žalostná. Zaslouženého zvýšení náskoku jsme se dočkali ve 28. minutě. To se sice Stehlík dostal až na brankovou čáru, ale brankáře překvapil lobem a upravil na 2:0. O 6 minut později jsme se radovali potřetí . Mencl vysunul Pilaře, ten se kličkou zbavil brankáře a upravil už na 3:0. To ale ještě nebyla poslední branka první části. Tu se nám podařilo vstřelit v poslední minutě. Pilař si mohl vybrat, kam míč pošle, ale trefil jenom brankáře. Na štěstí se míč odrazil ke Stehlíkovi a ten svojí 2. brankou v zápase zvýšil na 4:0. O poločase byla na lavičce hostů slyšet velká bouřka. Určitě to ale hře hostů pomohlo, protože druhý poločas byl ze strany Lužce herně mnohem lepší. Mohl také hned v 53. minutě snížit. Útočník hostů dostal prostor k zakončení a nikým neatakován trefil tyčku. Tyčkovalo se i v 58. minutě na druhé straně po střele Malého ze 16 metrů.   To bylo ale z našich kopaček na dlouho všechno. Šance měly hosté. Ve 2 případech se zaskvěl Jiří Vaněk v naší svatyni. Dorostenec, který ve 2 poločase dostal šanci v naší brance.  Snížit na 1:4 se Lužci ale přeci jenom podařilo z volného přímého kopu čtvrthodiny před koncem. Poslední slovo zápasu si vzal Pilař. Postupoval sám na brankáře, udělal mu kličku, ale dostal se zcela mimo střelecký úhel a bylo vymalováno. Konečný výsledek 4:1 je pro naše mužstvo velkým úspěchem, i když výkon ve druhém poločase byl slabým odvarem toho prvního. I tak jsme se stali vítězi zimního turnaje v Roudnice n.L., což lze považovat ze velký úspěch a kolektiv B mužstva zaslouží velkou pochvalu.

Branky: Pilař 2, Stehlík 2

Sestava: Bánovčin(45. J.Vaněk)- Toman, Weber, Poráč, Németh-M.Šíma, Matoušek, Malý, Stehlík-Mencl, Pilař

Trenér: J.Ransdorf  Vedoucí: V.Minárik

Rozhodčí: J.Šíma