26. kolo, So 11.05 14:00

Míč ze sítě jsme tahali 5x

SK Roudnice n.L. – SK Mondi Štětí

5:0(2:0)    25.1.2014  UT Roudnice n.L.

Další těžká prověrka s naším odvěkým rivalem z Roudnice n.L., který se připravuje na jarní část ČFL. Počasí slunečné, ale mrazivé. Do ochozů si našla cestu početná divácká kulisa natěšená na zimní fotbal. Hráčskou lavičku jsme měli hodně širokou. Příležitost dostalo několik nových tváří, které se prezentovali dobrým výkonem, i když proti těžkému soupeři to neměli vůbec lehké. První minuta, první útok na naší branku a skončilo to, jak jen nejhůř mohlo.  Než se dezorientovaná obrana stačila rozkoukat, tak jsme prohrávali 1:0. Postupně jsme se vzpamatovali a nájezdy roudnických hráčů jsme úspěšně odvraceli. Domácí byli častěji na míči, rychle kombinovali a obrana měla plné nohy práce odvracet nebezpečí.  Dařilo se to však, a když už něco letělo na branku tak si s tím Michovský poradil.  Protože jsme museli koukat spíše dozadu, tak nám moc prostoru ve hře dopředu nezbývalo. Zahrávali jsme sice několik rohů a k dispozici byl i volný přímý kop, ale buď to bylo nepřesné, nebo gólman míče ze vzduchu stahoval do svého náručí.  V závěru poločasu přiletěl centr do našeho vápna, brankář zůstal přimrznutý na brankové čáře  a obránci nechali bez ataku hlavičkovat hráče Roudnice n.L. na 2:0.  Do druhého poločasu se sestavy v obou mužstvech hodně pozměnily a byl to náš tým, který mohl snížit na 1:2. Konkrétně střídající  Stejskal, který dobře vyběhnuvšího brankáře neprostřelil.  Byla to naše největší šance v zápase, ale jinak jsme si toho moc ke vstřelení gólu nenachystali.  Když se podíváme na naší střeleckou potenci v minulých zápasech, i těch posledních mistrovských, tak zjistíme, kde nás také tlačí bota. Těch branek jsme moc nedali.  Obraz hry se v dalších minutách moc neměnil.   Herní aktivita byla na straně domácích.  V obranné činnosti jsme se bohužel dopouštěli často zbytečných chyb,  situace jsme neřešili tím nejsnazším způsobem, a když už se zdálo, že stačí míč odkopnout, tak jsme provedli něco jiného a domácí hráči okamžitě věděli co s míčem.  Inkasovali jsme tak 2 branky. Když už se v závěru zdálo, že to skončí 4:0, tak ve vlastním pokutovém území fauloval Šimral. Střelec domácích se ale moc nevyznamenal. Z penalty trefil jen tyčku. Odražený míč se ale dostal opět do hry a po nedůsledném bránění jsme inkasovali na konečných 5:0. Výsledek vypadá hrozivě. Opět vysoká porážka a tak věřme, že to mužstvo nepoznamená. V tomto týdnu nás čeká opět náročný tréninkový, ale i zápasový program. V sobotu Ostrá a po něm fotbalový ples ve Štětí. Jak ten bude ostrý, to se nechme překvapit.

Sestava: Michovský- Belák, Tůma, Šimral,  Slanička , Menč, Cibulka , Kvída, Kmoch  Tichý, Dvořák

Střídající: Šmidrkal, Stejskal , Ransdorf , Kucler, Doležal-připraven brankář

Trenér: L.Fišer Asistent: M.Hamšík  Vedoucí: J.Havner

Rozhodčí: Prágl-Novotný, Vlašič