FK Admira Praha B, z.s..1

Vyšehrad si ze Štětí odvezl všechny body

SK Mondi Štětí – FK Slavoj Vyšehrad

0:2(0:0)  9.11.2013   14.kolo

V posledním domácím zápase v letošním roce jsme přivítali vedoucí mužstvo tabulky. Konec podzimu nám moc nevychází a nebezpečně se přibližujeme do pásma sestupu. Každý získaný bod na konci podzimu nás může v tabulce posunout o nějaké to místo výše a s tím jsme také do zápasu nastupovali. V 9. minutě jsme se ocitli hodně blízko branky hostů, ale šikovný brankář Mokrohajský stačil náš pokus zneškodnit. Mužstva si ale jinak prostor před brankou v první čtvrthodince pozorně strážila. Pak zahřmělo před naší brankou. Hráč tmavé pleti, Mbah, se protáhl mezi obránce a míč rozezvučel obě tyče naší branky. Pocit oddechu v řadách domácích byl slyšet hodně daleko. Pak se ale zase dlouho nic nedělo. Vyšehrad kopal několik rohů, které zůstaly nevyužity. Ve slibné příležitosti byl i štětský Benda po přihrávce Cibulky. Hodně vzruchu na hřiště přinesl také výkon rozhodčího, který od samého začátku nasadil dvojí metr posuzování zákroků. Vylepšoval to i asistent rozhodčího č. 1, jehož verbální komunikace vůči divákům měla v jednom případě do slušnosti hodně daleko. Nebudeme radši popisovat. V závěru prvního poločasu blízko vlastní šestnáctky fauloval Stejskal a proti střele Budějského zasahoval Michovský. Ještě v 1. minutě nastavení to po rohu před naší svatyní nevypadalo dobře. Míč nakonec ukořistil faulovaný Michovský a pomohl mu i rozhodčí, který následně písknul nedovolený zákrok. Z kraje druhé půle to vypadalo, že by jsme mohli převzít taktovku zápasu, ale dlouho to netrvalo. V 50. minutě jsme špatně rozehráli balón a zachraňovali jsme rohem, ze kterého byly nakonec 3. Osudnou se pro naše mužstvo stala 57. minuta. Slibně se rozvíjející akci Štětí zastavil vymyšlený ofsajd rozhodčího Hocka a hned z protiútoku jsme inkasovali.  První střelu ještě Michovský vyrazil, ale na dorážku byl krátký. 0:1. O 2 minuty byl oběma rukama stažen k zemi v pokutovém území Ransdorf, což bylo vidět až na protější straně hřiště. Rozhodčí Vnuk  z  5 metrů pouze přihlížel. Komentář rozhodčího po zápase, že jsme pořádně nevystřelili na branku, v kontextu těchto rozhodujících okamžiků zápasu neobstojí. Od těchto chvil jsme museli otvírat zadní vrátka na úkor ofenzívy stále častěji.  Těsně vedle hlavičkoval Ransdorf. Na opačné straně hezkou kombinaci zakončil Vyšehrad nepřesnou střelou. Před branku v 69. minutě centroval , ale nikoho nenašel. Pak si dali hosté opět po centru Píchy málem vlastní branku. V úplném závěru jsme začali hrát vabank. Obrana přestala téměř existovat a půlka mužstva čekala na polovině hřiště na míč, aby přečíslila obranu hostů. Ti toho také dokázali několikrát využít a byli blízko vstřelení další branky. Minutu před koncem to také Mojdlovi vyšlo a po samostatném úniku zvýšil na konečných2:0. Zklamání bylo po zápase velké.  Rozhodovalo se ve 2. poločase a zkušený soupeř 2 brankami nakonec rozhodl o svém vítězství. Náš výkon špatný nebyl, snažili jsme se, ale ve hře dopředu jsme úspěšní nebyli. Když se k tomu přičte slušně řečeno nepřející výkon rozhodčích, který nejenom domácí funkcionáři, ale i diváci hodnotí jako frašku, tak z toho nakonec nemůže být nic lepšího. Jak z toho ven? Zkusit za týden v posledním podzimním zápase na hřišti 2. mužstva tabulky v Louňovicích bodovat a věřit, že se bude rozhodovat na hřišti.

Sestava: Michovský- Tichý, Slanička, Tůma, Pícha- Belák, Cibulka, Rejman, Stejskal(56.Ransdorf)-Hyka,