FK Admira Praha B, z.s..1

Lovosice ve Štětí vyhrály

SK Mondi Štětí –ASK Lovosice

0:1(0:0)  12.10. 2013    10.kole

Lovosicím nevyšel úvod sezóny, ale jak se zdá z výsledků posledních 2 utkání, tak se už chytly. Naše mužstvo před týdnem remizovalo v Chomutově a toto okresní derby mělo ukázat, jak na tom obě mužstvo jsou. Hned v 1. minutě jsme si vypracovali slibnou příležitost, ale soupeř zachraňoval odkopem na roh. Hosté si první možnost do dějin tohoto zápasu zapsali ve 12. minutě, ale z trestného kopu, po faulu Šimrala, se před naší brankou neblýskalo. Střela Denise Valenty, která těsně před Michovským skočila, byla mnohem nebezpečnější, ale brankář si s ní poradil. Do třetice to hosté zkusili ve 21. minutě, kdy míč z kopačky Vítězslava Brožíka prosvištěl jen těsně vedle naší pravé tyče do zázemí. Víte, jaké barva byla na hřišti nejvíce vidět. Nebyla to modrá, ve kterých hráli domácí, ani světle zelená trika hostů, ale žlutá rozhodčího Víta Melichara z Velkého Oseku. Rozdával žluté karty,jak na běžícím pásu a to hlavně našim hráčům. Udělovány byly po právu, jenom s tou výhradou, že hosté si zasloužili také nějaké, ale ty zůstávaly v kapsičce rozhodčího.  Ve 22. minutě jsme se představili hezkou kombinační akcí po levé straně, kdy centr Kuclera odvracel na roh hlavou Obrtlík. 28. Minuta byla tou poslední pro Petra Hyku na hřiště. Zbytečně tvrdě fauloval na polovině soupeře, a protože už jednu žlutou kartu měl, tak se po vytažení druhé musel vydat do kabin. Ve 34. minutě musel také hřiště opustit, ale tentokrát z důvodu zranění, hráč hostů Hušek. Už zdálo, že v prvním poločase nic zajímavého k vidění nebude, když Tichý ve vlastním pokutovém území nedovoleně zastavil Fausta a na řadu přišla penalta. Proti Brožíkovi se postavil Michovský a ukázkový zákrok jenom dokladoval jak se mají penalty ne kopat,ale chytat. Nebylo to však ještě všechno v první části. Běžela 1. minuta nastavení, když Ježíšek, vlastně ne Ježíšek, ale rozhodčí nadělil hostům volný přímý kop přímo proti brance z hranice šestnáctky. Hosté se ale neprosadili ani v tomto případě. Čisté konto jsme odkopem na roh zachraňovali po změně stran v 53. minutě. Další důležitý okamžik byl na pořadu dne v 57. minutě. Hráč hostů, Obrtlík, likvidačním zákrokem fauloval Lukáše Stejskala a ten , kdyby na poslední chvilku nestačil aspoň trochu uskočit, tak teď leží na nejbližším sále chirurgického oddělení.  Všichni čekali, že na řadu přijde červená a karta, ale zůstalo pouze u žluté.  Po hodině hry trefil brankář Štětí do dobíhajícího protihráče a musel hasit požár. Naštěstí se mu to povedlo. V 63. min. se zbytečnému nedovolenému zákroku neubránil Tichý, a protože i on už jednu žlutou kartu měl, tak se vydal do šatny také. Do konce hodně a na to, že oslabeni o 2 hráče vydržíme odolávat až do konce začal věřit málokdo. Hosté si také hned vypracovali 2 gólovky, ale ani po jedné míč v brance neskončil.  Michovský v posledním okamžiku srazil na roh a i zákrok Kuclera byl účinný. Bohužel si poranil nohu.  Hráče Štětí je ale třeba pochválit, protože i v tomto počtu bojovali a využívali každé možnosti k rychlému útoku. V 71. minutě jsme se dožadovali penalty, ale píšťalka rozhodčího zůstala nepochopitelně tichá. A o to horší bylo, že hned z následujícího útoku po průniku a přesné střele Fausta se Lovosice ujaly vedení 1:0. Atmosféra na hřišti začínala houstnout. Naši hráči, ale i diváci začali pomalu vnímat, že se na hřišti děje něco divného. V 82. minutě měl vyrovnání na hlavě Benda, ale míč po jeho hlavičce skončil těsně vedle. Hosté, i když hráli o 2 muže více, začali zdržovat, dlouhé střídání, dlouhé vysvětlování něčeho rozhodčím našemu kapitánovi asi to proč neuděluje žluté karty za zdržování.  Kopat jsme mohli i penaltu, ale opět jsme se mohli jenom rozčilovat.  5 minut před koncem jsme otevřeli obranu úplně, ale hosté v tomto zápase střelecky úspěšní nebyli. Prohra 1:0 mrzí. Zápas byl ovlivněn 2 vyloučeními, které naše naděje na úspěch hodně zmenšily..Nezbývá než zatnout zuby, překousnout nepříznivě jevy, které byly v tomto zápase zřetelné a za týden se vydat do Úval za co nejlepším výsledek.

Sestava: Michovský-Tichý(63.ČK), Tůma, Slanička, Pícha-Kucler(74.Mencl), Cibulka(80.Peterka),