FK Admira Praha B, z.s..1

7O minut jsme hráli proti 10, ale k zisku 3 bodů to nevedlo

AFK LoKo Chomutov – SK Mondi Štětí

2:2(1:2)  6.10.2013  9.kolo

Ještě než se rozepíšeme o průběhu zápasu, tak je třeba hráčům poděkovat, že se v průběhu týdne dali dohromady a do Chomutova odjeli.  Mužstvo zasáhla viróza, zranění, a když se k tomu přidala přísnost disciplinární komise, která neodpustila zbytek trestu Tomáši Belákovi, tak jsme odjeli se 4 náhradníky, z nichž 2 byli z B mužstva. Jakub Peterka a Radek Toman. Oběma patří dík, že mužstvo doplnili. Chomutov v posledních dvou zápasech získal 4 body a my pouze jeden. Úvodní slovo zápasu měli domácí. Ve 4. minutě zahráli nebezpečný rok a o minutu později se snažili v naší šestnáctce dostat do zakončení.  Radost, ale vypukla v 9. minutě na naší lavičce.  Stejskal si přichystal míč na pravou nohu a předvedl, že i z ní umí vystřelit. Nutno podotknout, že mu ale hodně pomohla školácká chyba brankáře, který propustil míč mezi svýma nohama za vlastní záda. Ve 13. minutě se úplně sám na branku domácích přibližoval Rejman, ale jeho dloubák skončil vedle.  V 15. minutě nás od pohromy zachránilo břevno, když jsme začali před brankou zmatkovat a nebyli schopni míč dostat do bezpečí.  Do role zachránců se v 18. minutě pasovali Michovský a po něm hned Stejskal, který s vypětím všech sil odvracel na roh.  Další nebezpečnou příležitost měl domácí Kopas, ale ani tento pokus v naší brance neskončil. Důležitý moment celého zápasu se odehrál ve 20. minutě, když byl vyloučen hráč domácích Řehák. Zmařil totiž Hykovi vyloženou brankovou příležitost, když míč zachytil rukou.  V následujících minutách jsme domácí přehrávali a s tím se dostavily i šance. Nepřesně mířil Rejman, ještě horší to bylo se střelou Stejskala a ani pokus Hyky z větší vzdálenosti zvýšení náskoku nezajistil. To domácí i v deseti ve 35. minutě naší levou stranu obrany rozebrali předpisově a Surynkem srovnali na 1:1.  S vyrovnáním jsme, ale nesouhlasili a o několik minut později už jsme zase vedli 2:1. Předcházel tomu nádherný balón od Píchy na Cibulku, který stejně krásně míč zpracoval, obešel i brankáře a bylo to 2:1.  Na tutu branku se na internetových stránkách www.tvcom.cz (až bude zveřejněno) vyplatí podívat ještě jednou. V prvním poločase to ale nemusel být gól poslední. Do kabin jsme mohli odcházet ještě spokojenější To by ale Rejman musel v jasné gólovce mířit přesněji. Blízko brance byl i Hyka ve 44. minutě, ale míč na prsou do sítě nedonesl. Druhá půle začal žlutou kartou pro Kuclera, ale i pro domácího hráče Surynka, který filmoval pád v pokutovém území. Jinak jsme se postupně začali stahovat do defenzívy a držet při hře proti deseti jednobrankový náskok. Domácí pochopili, že Štětí se dopředu moc nehrne a začali se snažit o vyrovnání. V 59. minutě zasahoval Michovský při nebezpečné střele Djiby Tidiane Ba z větší vzdálenosti a odvracet na roh jsme museli i po trestném kopu o minutu později.  Po něm při nás stálo fotbalové štístko, když po hlavičce chomutovského Sojčíka míč proletěl těsně vedle.  Často jsme zbytečně ztráceli míče a jedna taková chyba v 73. minutě se nám také krutě vymstila.  Rychlý brejk, pohotová střela Sedláka, kterou Michovský ještě vyrazil, ale na dorážku Dukhnichova na 2:2 už byl krátký.  Až po inkasované brance jsme se ve druhém poločase vydali ohrozit branku domácích. Pícha však v rozhodujícím okamžiku ztratil balanc a do kvalitního zakončení se nedostal. V 81. minutě velmi dobře viděl hlavu Hyky Stejskal a chybělo jen pár centimetrů, aby Petr trefil. Pouze s bodem se nechtěli smířit ani domácí a stále spěchali před naší branku. Černý měl k dispozici trestný kop. My jsme zase naopak zahrávali ještě 2 rohy.  Poslední šanci změnit skóre měli v 1. minutě nastavení ještě domácí z volného přímého kopu, ale naložili s ním trestuhodně. Pak už tu byl hvizd závěrečný hvizd rozhodčího, který už na hřiště ani nepustil střídajícího Radka Tomana.  Za pozornost stojí i výkon rozhodčích, který,  aby si někdo nemyslel, že si pořád stěžujeme, byl výborný a dáváme jedničku. Naše mužstvo se prezentovalo v dobrém světle v prvním poločase a škoda je , že jsme nevyužili nějakou další šanci. Ve druhé části jsme se až příliš zatáhli a nechali hrát domácí, kteří také i v deseti dokázali vyrovnat.

Branky: Stejskal 1, Cibulka 1

Sestava: Michovský-Tichý, Slanička, Šimral, Pícha-Rejman, Cibulka, Kucler, Stejskal-