FK Admira Praha B, z.s..1

Domácí neporazitelnost skončila

SK Mondi Štětí- FK Neratovice Byškovice

1:2(1:1)   28.9.2013   8.kolo

V posledních zápasech se našemu mužstvu daří, a i když v Brozanech jsme před týdnem přišli o vítězství těsně před koncem ze sporné penalty, tak jsme do zápasu nastupovali v pohodě možná až příliš velké. Jak už to ve fotbale bývá, tak domácí většinou zahajují tlakem, ale tentokrát to bylo obráceně. Hru kontrolovali hosté a v samotném úvodu hned v 6. minutě jsme inkasovali. Rychlý útok hostů zakončil do prázdné branky Lelek.  To co jsme o Neratovicích věděli, že umí rychle zaútočit, jsme hned v úvodu tedy nezvládli. I nadále jsme působili na to, že jsme hráli doma hodně opatrně a Neratovice, které hlásily před zápasem v Mělnickém deníku velkou marodku, průběh zápasu kontrolovaly. My jsme se akorát stačili rozčilovat nad divným metrem rozhodčího a naše první jakési ohrožení branky se odehrálo až ve 20. minutě po rohu Rejmana. Marná nebyla ani hlavička Tichého, která ale byla hodně nepřesná. Vyrovnání jsme se dočkali ve 28. minutě, kdyř centr Píchy se dostal k zádní tyči k Rejmanovi a ten pod padajícím brankářem dopravil míč do sítě.  2 velké šance za 30 minut a obě skončily gólem. Hosté často leželi na zemi a rozhodčí velmi úzkostlivě nařizoval volné přímé kopy. Škoda, že stejně poctivě neposoudil faul na Hyku na hranici pokutového území a možná už ve vnitř ve 31. minutě. Ve 35. minutě ale nařídil volný přímý kop proti nám za zákrok, který faulem nebyl.  Jedinou útěchou pro při posuzování zákroků byly žluté karty, které hlavní rozhodčí Michal Štefan z Velkých Přílep ukazoval hlavně hostům. Začátek druhého poločasu stejně tak jako prvního  jsme nezvládli a po dlouhém autu do našeho pokutového území, po kterém Radek Cibulka nedokázal míč odkopnout mimo , se trefil Vorasický a hosté opět vedli 2:1. Do konce zbývalo ještě hodně času a naděje na obrat v zápase stále žila. Naše hra tomu moc nepomáhala. Nějaký výrazný tlak jsme si nevypracovali a šance také nepřicházely. Až v posledních 15 minutách zápasu se začalo na hřišti něco dít. Vysoka nad vystřelil Neratovice Radosta, příležitost měl na druhé straně Stejskal, ale na míč nedosáhl.  V době, kdy už naše obrana více útočila než bránila jsme měli štěstí, když zvonila levá tyč branky Michovského. Další důležitý okamžik se odehrál 2 minuty před koncem, kdy o nohu Rejmana ze zadu zavadil hráč Neratovic a měla se kopat penalta. To by ji ale rozhodčí Štefan a nebo asistent Machýček z Mělníka museli nařídit. V nastaveném čase ještě rozhodčí odpustil Tichému druhou žlutou kartu, ale ono už to asi nebylo zapotřebí a spíše jsme rozhodčímu děkovat. První letošní prohra před domácím publikem po špatném výkonu našeho mužstva.  Navíc jsme byli zklamáni výkonem rozhodčích, a  když jsme měli před zápasem informace , že by mělo být všechno v pořádku, tak jsme museli hodně kritizovat. Hrajeme s mužstvem z Mělnického okresu a asistenty jsou rozhodčí z Mělnického okresu a hlavní ze sousedního Kladenska. Snad se v divizi dočkáme, že nás budou pískat místní. Zatím k nám jezdili rozhodčí z daleka.Hosté hráli, co potřebovali a naopak si ze hřiště soupeře přivezli první letošní vítězství.

Sestava: Michovský-Šimral, Tůma, Slanička, Pícha-Rejman, Cibulka, Kucler(79. Mencl), Stejskal-Tichý,