FK Admira Praha B, z.s..1

Výhra v Žatci mužstvo dospělých posunula na 7.místo v tabulce

FK Slavoj Žatec – SK Mondi Štětí

2:4(0:1)     5.kolo   8.9.2013

Před týdnem jsme se konečně dočkali a doma proti Kladnu získali první vítězství v letošním ročníku divize. Do Žatce, který získal zatím pouze bod za remízu proti Novému Boru, jsme mohli jet s klidnější hlavou. Domácí na nás ze šatny v úvodu zápasu vyběhli s velkou chutí a v prvních minutách se hrálo většinou na naší polovině. Jinak se ale hra vyznačovala oboustrannou nepřesností v rozehrávce a ve hře bylo více snahy než fotbalu.  Rychle jsme se oklepali a první nebezpečí se odehrálo před brankou domácích. Stejskal z volného přímého kopu mířil přímo do šibenice, ale byl u toho i brankař a vyrazil na roh.  I další možnost měl náš kolektiv z volného přímého kopu. Šimralův pokus ale moc povedený nebyl a míč skončil vedle pravé tyče. V polovině poločasu mohli jít do vedení žatečtí. Po volném přímém kopu a hlavičce už se zdálo, že míč půjdeme rozehrávat ze středového okruhu. Nakonec jsme se ale i s trochou štěstí ubránili. Před branku soupeře jsme se v těchto minutách dostávali poměrně často, ale žádná větší gólovka stále nepřicházela. Kopali jsme spoustu rohů, ale až na ten ve 32. minutě to žádný poplach před brankou soupeře nevyvolalo. Ve 34. minutě přiletěl míč zprava před branku Michovského a měli jsme plné ruce i nohy práce odvrátit míč na roh. Hned z následujícího protiútoku jsme se dočkali vytoužené branky. Šimral přes celé hřiště přenesl míč na Rejmana, který si vybral Tichého před brankou, a i když ten hledal poměrně dlouho to správnou pozici k zakončení, tak nakonec všechno, co stálo před ním, na 1:0 propálil.  Domácí odpověděli okamžitě pohotovou střelou, které chyběla větší přesnost. Na opačné straně se řítil na branku Belák, ale v rozhodujícím okamžiku na hranici šestnáctky upadl. Z pohledu diváka to vypadlo, že brankářem zasažen ale nebyl. Druhý poločas jsme nezahájili zrovna v ideálním rozpoložení.  Zakopali jsme se na vlastní polovině, a když už jsme trochu začali vylézat, tak jsme se po špatné rozehrávce zase rychle vrátili zpátky. Domácí to rychle poznali a jejich převaha byla znatelná. V 56. minutě po rohu naše obrana včetně brankáře zůstala jako přikovaná na brankové čáře a tím posledním, kde se dotkl míče, byl domácí Fiřt a srovnal na 1:1. Uvědomili jsme si, že na 1:0 se hrát nedá a za 3 minuty jsme si vedení vzali zpátky. Předcházelo mu nádherné nalezení Stejskala Hykou přes půlku hřiště a zakončení pod tělem brankáře.  V zápětí nemohla být uznána branka domácích pro postavení mimo hru.  Dobrý dojem ze svého výkonu potvrdil Šimral v 64. minutě. Rozhozená domácí obrana mu nechal až příliš prostoru, ale ten místo střely viděl ještě lépe postaveného Hyku, pro něhož už nebyl vůbec žádný problém upravit na 3:1. Naděje domácích na zisk bodů se začala ztrácet. Navíc naše mužstvo si nachystalo i další gólovky. Stejskal byl po přihrávce Rejmana u míče o krok později v 67. minutě a tutovku měl na noze Tichý, ale chtělo to zachovat více klidu. Opřel se do míče a ten málem protrhl ochrannou síť za brankou. Domácí se ještě zkoušeli vrátit do zápasu z volného přímého kopu, ale míč uklidili pouze do náručí brankáře. Do konce zbývalo 15 minut, když se na hřišti objevil střídající Benda a hned při prvním rohu mu posadil míč na hlavu Stejskal a bylo to už 4:1.  Korigovat výsledek mohli domácí 12 minut před závěrečným hvizdem rozhodčího. Míč se pohyboval po brankové čáře, ale nikdo z hráčů Žatce ho nedokázal dorazit do sítě.  K vidění bylo v úplném konci ještě několik náznaků šancí na obou stranách, ať už Rejman s Bendou nebo na opačné straně hřiště roh domácích, při kterém úspěšně zasáhl Michovský. Nakonec byla k vidění i branka, kterou minutu před koncem vstřelil tečí těsně před brankářem domácí Lesniak. To už jsme se ale chystali slavit vítězství, které také brzy potvrdil hvizd hlavního rozhodčího. V Žatci jsme se potkali s příjemným prostředím a férovým publikem. Našim hráčům patří poděkování za předvedený výkon a zisk 3 cenných bodů.

Branky: Tichý 1, Stejskal 1, Hyka 1, Benda 1

Sestava: Michovský-Belák, Tůma, Slanička, Ransdorf-Rejman(87.Mencl), Cibulka, Šimral,