FK Admira Praha B, z.s..1

V postupu do semifinále nás nezastavil ani Předonín

SK Předonín-SK Mondi Štětí B

2:8(1:4)   3.9.2013    čtvrtfinále okresního poháru

Samé známé tváře v sestavě Předonína.  Červinka, Hubený Burda, Božík, ale i další, kteří kdysi ve Štětí hráli a ve městě papíru fotbalově vyrůstali. V cestě do semifinále okresního poháru nebyli domácí jednoduchou překážkou a vyžadovalo to maximální koncentraci na hru. Vyčkávací taktika z obou stran v úvodu byla na hře znát. Střelecky aktivní Malý poslal první střelu na branku domácích ve 4. minutě, ale Horáček v brance se o míč postaral a vyrazil ho na roh.  Častější kontakt s míčem byl na straně Štětí a po čtvrthodině šlo také zaslouženě do vedení 1:0.  Peterka nastartoval Pilaře, jehož rychlé nohy obešly brankáře a Hubenému se trefil přesně tak, kam fotbalisté rádi míří. Mezi nohy. O 6. minut později se to s Předonínem začala naklánět na jednu stranu. V půlce půlky vybojoval balón Jansa a překvapivou střelou přes golmana přenesl míč do předonínské branky podruhé.  Do té doby v celku klidné divácké prostředí nazvedl ze sedaček zákrok domácího Božíka na nejstaršího a nejzkušenějšího hráče v naší jedenáctce Michala Hamšíka.  Uklidnění mohla možná přinést žlutá karta, ale nestalo se tak. O chvilku později na sebe upoutal pozornost rozhodčí opět a to žlutou kartou, kterou vyfasoval za komentáře právě Hamšík. Ten byl také blízko třetí branky ve 27. minutě po pěkně umístěné střele k tyči, ale Horáček v brance zbytečně nestál. Vyrazil míč do bezpečí. Hodně diváků ve 32. minutě věřilo Červinkovi, že se mu z volného přímého kopu z hodně výhodné střelecké pozice podaří vstřelit kontaktní gól. Ještě, že ale mají v Předoníně hodně vysokou ochrannou síť jinak pro míč běželi až do Dobříně. Kvalitní střelbotky si na zápas obul Malý a s pomocí odskoku míče těsně před brankářem jsme ve 34. minutě vedli už 3:0. Pak si vzal slovo zase Pilař a mazácky z pěkné dálky se trefil na 4:0.                 V těchto chvilkách se hrálo nejenom na hřišti, ale i v hledišti. Nebyl to fotbal, byla to slovní přestřelka mezi domácími a hostujícím fanoušky.  Olej do ohně přidala i branka na 1:4 z pohledu domácích ve 43. minutě, kterou rozhodčí uznal po několikametrovém postavení mimo hru. Aspoň to byl názor většiny diváků. V úvodu druhé půle jsme pokračovali ve spánku a marné bylo hecování z lavičky, ať už se probudíme. Hubený senior vyhrál souboj se střídajícím Černým a vystřelil těsně vedle. Na opačné straně hřiště se kopal volný přímý kop, před jehož rozehráním se sešla parlamentní komise Malý, Pilař. Peterka. Konečné slovo si vzal Peterka, ale trefil se pouze do opozice v podobě bránících hráčů. Oddychový čas Štětí pokračoval. Tuček sám před Duníkem odevzdal balón do jeho náručí. Druhou žlutou kartu rozhodčí odpustil Peterkovu za faul na Doležala, který ho za nevybíravý zákrok obdařil takovým pohledem, že by se za něj nemohl stydět ani hlavní hrdina těch největších amerických akčních filmů. Hezkou střelou se v 61. minutě představili domácí, ale brankou odměněni nebyli. Ještě jednu šanci si domácí vypracovali, ale pěkný centr před branku nestačil nikdo zasáhnout. To už ale ze svých úkrytů začali pomalu vylézat hráči Štětí.  Malý trefil pouze tyč z volného přímého kopu. To nám ale vůbec nevadilo, protože se dostal k Peterkovi, který z dorážky málem protrhl síť. 5:1.  Velkou zásluhu na další brance měl opět Peterka v 67. minutě.  Jansovi stačilo pouze na jeho přihrávku nastavit nohu a na ukazateli skóre se rozsvítil výsledek 1:6. V 73. minutě se ozvala píšťalka rozhodčího a kopala se desítka proti Štětí. Červinka nepřemýšlel a nekompromisně snížil na 2:6. V těchto chvílích to na hřišti vypadalo, jak na Letenské pláni. Rozlehlé prostory, místa všude plno. V jednom z nich se objevil Peterka a upravil na 7:2.  Souboj na férovku si rozdali Hubený s Duníkem v 78. minutě. Vítězem byl náš brankář, ale nejhezčí celé na tom bylo, jak si potom pěkně podali ruce. 5 minut před koncem vymetl pavučinku předonínské branky Pilař. Branka na 8:2 byla také tou poslední, kterou diváci v úterním podvečeru viděli. Po zásluze jsme si vybojovali postup mezi nejlepší 4 celky v okresním poháru 2013-14. Další kolo 18.9.2013 nás čekají Travčice B, které také venku v Lukavci vyhráli 7:1.  Kde se bude hrát? Pravidlo je následující. Jestliže oba soupeři sehráli minulé kolo kolo na hřišti soupeře, tak je domácím ten, kdo vyhrál předchozí kolo vyšším rozdílem. Je-li to stejné, tak je domácím mužstvo s nižším číslem. V tomto případě to jsou Travčice, takže jedeme tam.

Branky: Pilař 3, Jansa 2, Peterka 2, Malý 1

Sestava: Duník-Toman, Hamšík(45.Černý) Vodička, Poráč-P.Vaněk, Malý, Peterka(79.M.Šíma), Mencl-