V pěkném prostředí dobříňského hřiště jsme domácím nastříleli sedmičku

V pěkném prostředí  dobříňského hřiště jsme domácím nastříleli sedmičku

TJ Chemička Dobříň – SK Mondi Štětí B

1:7(1:3)    31.8.2013      2. Kolo 3.hrané

Po krátké době B mužstvo opět zavítalo na pěkný trávník do Dobříně. Tentokrát už to ale nebyl turnaj, ale mistrovské utkání proti domácí Chemičce. Té se v úvodu soutěže moc nedaří, když ve 2 zápasech prohrála. Sestava štětské jedenáctky byla optimální a soupeře jsme od začátku přišpendlili na jeho polovinu.  Peterka neváhal vyzkoušet připravenost domácího brankáře hned v 1. minutě, ale kopačky zahřáté ještě neměl. Jansa ve 4. minutě placírem fotbalových dědů mířil do opuštěné branky, ale balón nabral směr Štětí.  Po těchto 2 pokusech se domácí obrana probudila, a i když jsme měli převahu, tak jsme nic hezkého dlouho nevymysleli.  Úlevu přinesl roh Malého ve 20. minutě, po kterém se do výšky, ze které muselo být vidět co se děje ve Štětí, vznesl Peterka a hlavou rozvlnil síť na 1:0 pro hosty. Starosti měla o 2 minuty později naše obrana a pádem na zem po přímém kopu je vyřešil brankář Bánovčin. Domácí se po půlhodině z našeho tlaku vymanili a akcí, do kterých se po opakovaných chybách jednotlivců v naší sestavě začali dostávat, bylo během 10 minut více než za 2 zápasy dohromady.  Mencl podcenil zpracování míče, o který vzápětí přišel, ale domácí šanci naštěstí promarnili.  Uběhlo 60 vteřin a lajdáckou ztrátou míče jsme Dobříňi nabídli další gólovku. Ti se začali z toho, co všechno už zahodili, chytat za hlavu. Naše obrana vypadala jak hrad Trosky. Kdo tam byl, si to dovede představit a kdo ne, tak ať se koukne na internet a bude to vědět hned taky. 35. minuta a hráč domácích postupuje osamoceně na naší branku. Míří, ale míč jde vedle. Černé chvilky potkali i pilíř naší obrany Michala Webere, který v rozmezí 2 minut nepochopitelně přišel 2x o míč. Poprvé to domácí ještě nepotrestali, ale podruhé už ano a zaslouženě vyrovnali na 1:1. Hoří, hoří. Hasiči přijeli naši obranu zachránit 5 minut pře změnou stran a bylo to hodně účinné, i když pro Dobříň kruté. Nechávat  Pilaře před brankou samotného se nevyplácí. Nejprve mu hezky ve 41. minutě přihrál Malý a v poslední prvního poločasu Matoušek. 2 zásahy znamenaly naše vedení 3:1. Do druhého poločasu přeskupil trenér Ransdorf obranu a úspěšně střelecké hody pokračovaly. Mencl přihrávkou zařídil hattrick Pilařovi a vedli jsme už 4:1. Ve 48. minutě byl k vidění gól Jansy hlavou po centru Peterky na 5:1. Peterka byl vůbec ústřední postavou těchto minut. Byl faulován v pokutovém území a Pilař z penalty zvýšil už na 6:1. V 63. minutě Malý ala Mazlík pomazlil síť střelou z velké dálky, ale bohužel jen tu ochranou 5 metrů nad brankou.  Pak jsme si dali střeleckou pauzu a ke slovu se začali hlásit zase až v posledních 15 minutách. Pilař svojí dlouhou nohou brankáře neprostřelil. Obranou nikým neobtěžován prošel Gernat a orazítkoval tyč. Gól měl na noze Jansa v 83. minutě, ale přesně mičudu také netrefil. V závěru zápasu se na hřišti objevili i bratři Šímové a jeden z nich si zaběhl za obranu a upravil minutu před koncem na konečných 7:1.  Před zápasem probíhala v hledišti soutěž o to, kdo uhodne výsledek zápasu. Nakonec to nebyl nikdo, ale nejblíže byl Jiří Havner, který tipoval 6:1, ale vlastně i Václav Podhorský s tipem 7:2. Vítězství našeho kolektivu bylo jednoznačné a zasloužené. Folklórem už se stávají herní výpadky našeho mužstva. Netrvají dlouho a zatím to katastrofou neskončilo. Nic ale netrvá věčně. Tak se z toho poučme, hrajme disciplinovaněji, s větší pokorou k soupeři a B mužstvo tím určitě získá kvalitu o nějaký ten stupínek ještě vyšší.

Branky: Pilař 4, Peterka 1, Jansa 1, M.Šíma 1

Sestava: Bánovčin-Toman, Weber(45.Gernat), Matoušek(85.M.Šíma), Poráč- P.Vaněk, Malý, Peterka,

Mencl(77.Černý)-Jansa(89.J.Šíma), Pilař(89.Németh)

Trenér: J.Ransdorf Vedoucí: V.Minárik

Rozhodčí: Otta-Došek, Vávra