26. kolo, So 11.05 14:00

Hráči udělali ze zápasu drama, které skončilo až po 5 minutovém nastavení

TJ Sokol Mšené Lázně – SK Mondi Štětí B

4:5(2:1)    24.8.2013   1.kolo

Věděli jsme, že v lázeňském městě nás nečeká procházka růžovou zahradou. Domácí v prvním zápase zvítězili na vlastním trávníku nad Dobříní 3:0. V úvodu zápasu byla ale na jejich hře vidět možná až přespřílišná obava z našeho týmu.  Ve 4. minutě předvedl skvělé periferní vidění Jansa. Za obranou viděl nabíhajícího Pilaře, který s velkou lehkostí poslal míč za záda brankáře na 1:0. Ve 12. Minutě už to vypadalo, že povedeme 2:0. Malý a hned po něm Pilař ale přesnost v zakončení neměli.  V 15. minutě jsme ve středu hřiště zbytečně hazardovali s míčem a po jeho ztrátě se do něj z uctihodné vzdálenosti opřel jeden z hráčů domácích a trefil překrásně na 1:1.  Bánovčin v naší brance moc šancí neměl. Ve 21. minutě chtěl překvapit přehozem brankáře Peterka, ale chyběl tak metr, aby to vyšlo. To už ale domácí vycítili, že naše úvodní suverenita ve hře uvadla a před naší brankou to začalo hořet jako vatra každoročně zapalovaná 30. dubna na břehu řeky Labe ve Štětí před ohňostrojem.  Po centru zprava hráč domácích hlavou minul jen o několik centimetrů.  Hned z následujícího útoku v minutě 24. zvonilo pro změnu břevno naší branky.  Nepoučilo nás ani toto a hrůzná obranná činnost mezi 20 až 30 minutou vyvrcholila ztrátou míče, po které se domácí střelec chytal za hlavu, když nedokázal vsítit gól. Domácí si málem hlavou vstřelili vlastní branku po centru Tomana, když se snažili odvrátit míč do bezpečí. Vytouženého vstřelení branky se Mšené Lázně přeci jenom dočkaly a pro nás to bylo o to horší, že to byla branka do šatny ve 44. minutě. Předvedený výkon v prvním poločase  zárukou, že se domů budeme vracet s nějakými body nebyl.  Hráli jsme příliš profesorsky, a i když jsme měli míč častěji na kopačkách, tak jsme mockrát přímo na branku nevystřelili. K srdci si to vzal Malý a hned na začátku 2. půle střelou z větší vzdálenosti vyzkoušel pozornost brankáře.  Běžela 55. minuta, když byl faulován v pokutovém území Peterka a rozhodčí neváhal nařídit pokutový kop. Toho se zhostil bezpečně Pilař a vyrovnal na 2:2. Za 3 minuty byla domácí obrana rozebrána do posledního šroubečku a poslední si vzal Vaněk, který vyzval k zakončení do prázdné branky na 3:2, Jansu.  Kombinaci jako přes kopírák jsme sehráli o minutu později, akorát s tím rozdílem, že přihrával Jansa a zakončoval Peterka. Během 5 minut jsme výsledek otočili z 1:2 na 4:2. Domácí museli začít více útočit a to byla voda na náš mlýn,  který na chvilku zastavil Poráč zbytečným faulem před naším pokutovým územím, ale domácí vysoko z trestného kopu přestřelili. V 68. minutě se po levé straně vydal do útoku Gernat, ale brankář vyrazil míč na roh. V 71. minutě přestřelil Pilař branku tak vysoko, že už to snad ani více nejde a to, že netrefil letadlo, bylo jen díky tomu, že nad Mšenými Lázněmi letová zóna není.  Čtvrthodiny před koncem se nepovedl odkop od branky Tomanovi a domácí převedli, že na hřiště s přesnou muškou nepřišli.  Ještě hůře s jasnou gólovou naložili i o 2 minuty později. Naše hra v těchto chvílích na pevných nohách nestála. Na některých hráčích bylo vidět, že už jim nohy moc neslouží a fyzicky na tom nejlépe nejsou. Takticky jsme to také nějak nezvládali.  Jako příklad, kopat  roh, při kterém další hráč u lavičky pije nebo kopat penaltu a všichni hráči u lavičky a žádný nedobíhá, to by se stávat nemělo. V 81. minutě diváci, kterých se na hřišti sešla pěkná porce, viděli druhou penaltu a opět po faulu na Peterku.  Stejný byl i její exekutor Jan Pilař. Upravil na 5:2 a z hlediště se ozývalo“ Je to hotovo“.  Pak se naši hráči rozhodli pozlobit fotbalového pánaboha. Branku na 3:5 po rohu v 88. minutě, při které byl zraněn Bánovčin ještě můžeme odpustit, ale to co jsme předváděli v závěru včetně nastavení o velkých zkušenostech a přehledu ve hře moc nenasvědčovalo.  Ve 2. minutě nastavení, když rozhodčí ukazoval ještě minutu, jsme sledovali, jak domácí snižují na rozdíl jedné branky 4:5.  Rozhodčí, který zápas jinak řídil velmi dobře, z 1 minuty udělal další 3, ve kterých se míč ocitl ještě 2x v nebezpečné zóně před naší brankou. 3 body jsme ale nakonec uhájili, i když příště by se nám takový hazard s výsledkem podařit nemusel.

Branky: Pilař 3(2 z penalty), Jansa 1, Peterka 1

Sestava: Bánovčin-Toman(90. Krejza), Weber, Matoušek , Poráč-P.Vaněk, Malý, Peterka, Gernat-