Přátelský z., St 24.07 00:00

Vítězství A mužstva dospělých jsme se nedočkali an ve 3.divizním kole

SK Mondi Štětí – SK Aritma Praha

3:3(2:2)   24.8.2013   3. kolo

V kabině bylo před zápasem cítit odhodlání konečně si připsat v divizi plný bodový zisk. S tím také hráči nastupovali na hřiště proti mužstvu, které v úvodních 2 zápasech nezískalo ani bod.  Obraz hry v úvodu ale předzápasovým ambicím vůbec nenasvědčoval. Byla to Aritma, která kralovala. Hned v 1. minutě pocuchal fanouškům nervy Michovský při špatném odhadu odskoku míče a ve 2. minutě zase zákrok jednoho z našich obránců zaváněl jako nedovolený.  Hosty to ale od dalších nebezpečných nájezdů neodradilo a v 6. minutě se dočkali zaslouženého vedení. Kapitán hostujícího mužstva Hrabák lehce obešel Beláka a střelou z fotbalové učebnice překonal Michovského.  Penaltou to zavánělo před brankou Aritmy v 8. minutě, ale po pádu Beláka v pokutovém území se nepískalo.  Hosté i nadále ovládali dění na hřišti. Zcela ze hry vymazali naši zálohu a většina útoků zaváněla brankou.  Ta také brzy přišla. V 16. minutě 3 naši obránci na jednoho protihráče. Hádejte, jak to dopadlo? Michálek si míč lehce zpracoval a Michovský v brance už moc dělat nemohl.  Že budeme za čtvrthodiny prohrávat 0:2, čekal málokdo.  První větším pokusem ohrozit hostující branku byla střela Hyky ve 27. minutě, ale těsně minul.  Hezky hlavičkoval i Slanička po rohu k bližší tyči, ale brankář jeho úmysl přečetl. Na půjčeném ukazateli skóre z Račic, protože náš je v opravě, svítila 33. minuta, když byl v pokutovém území Aritmy podražen brankářem Hyka a Stejskal z penalty snížil na 1:2. Hosté odpověděli trestným kopem a Michovský v brance měl co dělat, aby se k míči dostal, jako první.   Do konce poločasu zbývalo 5 minut, když hráč soupeře nešťastně zahrál rukou a Stejskal po dlouhé době dokázal z volného přímého kopu skórovat.  Branka, která vymetla pavučinku mezi spojnicí tyče a břevna byla parádní.  Ještě před odchodem do kabin z 34. metrů vypálil Pícha a tečovaný balón brankář stačil vyrazit na roh.  Tak jak jsme začali první poločas, tak začal i druhý. Totiž míčem v naší síti.  Předcházelo ji špatné řešení obranné činnosti a centr, na který nedosáhl hlavou Pícha a Pánek se trefil přímo z první. Opět nezbylo než zase začít dotahovat. Za minutu to zkusil Šimral střelou dobrého kalibru, ale skvělý brankářský zákrok vytasil i Rohlíček v brance.  V 58. minutě pražské mužstvo zahrozilo útokem směřujícím na naši branku po levé straně a měli jsme co dělat, abychom zakročili včas.   Od 60. minutu jsme tlačili stále více do zakončení a šance střídala šanci. Ústřední postavou se v tomto našem snažení stal obránce Slanička.  Nejprve se ozvala tyčka po jeho střele a v 66. minutě byl zcela sám před brankářem, ale do jeho střely se připletla noha obránce a míč skončil na rohu.   Netrvalo to dlouho a do další gólovky se řítil Belák. Jen včasné vyběhnutí golmana uchránilo hosty od vyrovnání.  Šestminutovku zahozených šancí mužstva Štětí zakončil Slanička hlavou po rohu, kdy na něj zívala prázdná branka.  Minuty na časomíře přibývaly kosmickou rychlostí a na kopačkách domácích se objevovalo stále více zmaru. Vázlo zpracování míče, rychlá kombinace a žádný moment překvapení se před brankou soupeře nekonal.  Diváci už pomalu přestávali věřit, že domácím zbyly síly na vyrovnání, když v 85. minutě po standardní situaci Slanička do prázdné branky míč na 3:3 dostal.  3 minuty před závěrečným hvizdem ještě vystřelil Šimral, ale chyběla tomu větší razance.  Závěrečnou tečkou za tímto utkání byl výborný zákrok Michovského po střele hostů zpoza šestnáctky. Obě mužstva si body rozdělila a na svém kontě jich moc nemají. Aritma 1 a naše mužstvo 2. To po 3 zápasech, z nichž 2 byly doma, moc není.  Výkony v úvodu sezóny uspokojivé nejsou. 10 inkasovaných branek za tři zápasy a skóre 6:6 z 2 domácích zápasů jasně ukazuje, kde hledat rezervy. Teď se hraje také doma a to s Kladnem, které má po 3 zápasech na kontě 3 body za 3 remízy.

Branky: Stejskal 2(1 z penalty), Slanička 1

Sestava: Michovský-Tůma, Slanička, Ransdorf, Pícha- Belák, Šimral,Cibulka(22.Tichý), Stejskal-