SK Mondi Štětí B- FK ČL Neštěmice 4:3(3:1) 28.7.2013 turnaj Dobříň

SK Mondi Štětí B- FK ČL Neštěmice 4:3(3:1)    28.7.2013   turnaj Dobříň

SK Mondi Štětí B- FK ČL Neštěmice

4:3(3:1)    28.7.2013   turnaj Dobříň

Tropické teploty vládnou v těchto časech v České republice a nevyhnuly se ani turnaji v Dobříni.  Teplota ukazovala 37,5 ° a ani to nezabránilo tomu, aby mužstva Štětí B a Neštěmic změřily své síly. Kompletnost naší sestavy a lavičku ovlivnily tenisové a zdravotní omluvenky. Trenér Ransdorf měl na lavičce k dispozici pouze 1 náhradníka. To soupeř, nováček Ústeckého přeboru, o jehož kompletnosti sestavy informace nemáme, byl na tom s náhradníky podstatně lépe.  Začátek utkání byl hrán pod naší taktovkou a odměnou byl gól již v 9: minutě. Gernat po pravé straně zatáhl míč a pěknou přihrávkou oslovil Krejzu ke skórování. Ten nezaváhal a vedli jsme 1:0. Do skóre mohl promluvit i Černý, ale ten správný okamžik ke střele propásl.  Hosté se z našeho tlaku oklepali a udeřili v 18. minutě. Tím posledním, kdo hasil požár, byl Poráč, ale bohužel pouze za cenu nedovoleného zákroku ve vlastním pokutovém území. Rozhodčí nezaváhal a ukázal na značku pokutového kopu.  Neštěmický fotbalista se nemýlil a srovnal na 1:1.  Pak jsme byli svědky kuriózní situace.  Hráči dokončili osvěžení u postranní čáry, rozhodčí dal pokyn k zahájení hry, jediný, kdo nebyl na svém místě, byl brankář Neštěmic, toho využil Peterka a rozvlnil síť. Rozhodčí, když zjistil, čeho se dopustil, tak branku odvolal. V dalším průběhu se střídala na obou stranách jedna šance za druhou a hráčům se v tomto úmorném vedru moc bránit nechtělo.  Náznak šance od Peterky. Stejně, tak na druhé straně byl nepřesný soupeř.  Ukázkovým zákrokem se předvedl Bánovčin v naší brance ve 28. minutě. Nenápadně se dostal míč na kopačky Peterkovi na hranici šestnáctky ve 33. minutě. Jeho obstřel obrany a překonání gólmana do šibenice na 2:1 bylo parádní.  Do poločasového hvizdu už moc nezbývalo, když si Gernat všiml, že brankáře stojí hodně daleko od své branky, tak ho zkusil pomalu z poloviny hřiště přehodit.  Nakonec to brankář ještě stačil vytlačit na roh.  Z něho Malý hezky našel hlavu Peterky a z ní i s pomocí teče skončil míč za zády brankáře.  Poločas 3:1  vypadal dobře a když 4 minuty po změně stran, Peterka po centru Malého z volného přímého kopu nejprve hlavou trefil tyč a pak z dorážky síť, tak se zdálo, že nám v cestě za vítězstvím už nic nestojí.  Obraz hry se ale pomalu začal měnit. Síly začaly ubývat, přibývaly nepřesné přihrávky a vyvrcholením byl nedůrazný odkop Poráče, který skončil na kopačkách soupeře, který pohotově snížil na 2:4. Nepřehledná situace se šťastným koncem pro náš kolektiv se odehrála v 58. minutě. To o 60. minutě už se to říci nedá. Míč přeletěl hlavu Vodičky a hráč za ním stojící snížil už pouze na rozdíl jediné branky 3:4. Uklidnění do našich řad mohla přinést šance Gernata, který hlavou v ideální pozici, po centru Malého z volného přímého kopu, ale bohužel míč netrefil.  Šanci měl i Németh, ale v dobré pozici míč vůbec netrefil . Pak už jsme se začali strachovat, protože to byli hosté, kteří byli v několika případech hodně blízko vyrovnání.  Špatnou přihrávku Černého zachraňoval Bánovčin. Snad ještě 2x se Neštěmice ocitly v jasné gólovce, ale vždy vysoko přestřelily.  Tu největší šanci, ale zahodily 3 minuty před závěrečným hvizdem rozhodčího.  Sám před brankářem útočník hlavou trefil přesně otevřenou náruč Bánovčina.  Na závěr to ještě zkusil Michal Malý, ale mířil také nepřesně.  Pak už tu byl závěrečný hvizd. Tento víkend na turnaji v Dobříni se nám povedl. 2 zápasy, 2 výhry. Za týden ještě utkání s AFK Kbely a vítězství by nám mělo stačit k 5. místu v turnaji.

Branky: Peterka 3, Krejza 1

Sestava: Bánovčin-Toman, Běloubek(H), Vodička, Poráč-Gernat, Malý, P.Vaněk, Černý-Peterka, Krejza

Střídající: Németh

Trenér: J.Ransdorf  Vedoucí: V.Minárik

Rozhodčí:Husar-Prágl, Novotný