Zápasy ve skupinách na turnaji v Doříni skončily

SK Mondi Štětí B – FC Mělník

5:2(3:1)   27.7.2013 turnaj  Dobříň

Naděje na postup do skupiny o 1. až 4. místo  vyhasly už před tímto zápasem, protože VOŠ Roudnice n.L. rozstřílela Bezděkov vysoko 7:2. I tak byl ale tento zápas zajímavý.  V sestavě účastníka I.B třídy se objevilo několik hráčů, kteří v minulosti ve Štětí působili. Jiskra, Vernek v mužstvu dospělých a Procházka s Douděrou v dorostu.  Před týdnem FC Mělník 2x vyhrál a postup měl naopak od našeho mužstva zajištěn. Hned v úvodu si vypracoval také hned 2 volné přímé kopy, ale míče museli podavači míčů hledat v okolních polích.  Jako první v našem dresu vystřelil Malý, ale jeho pokus skončil vysoko nad. To v 11. minutě se do pokutového území Mělníka vypravil Vodička a byla radost sledovat jeho kličky a excelentní zakončení na 1:0. Škoda, že stejný hráč ve středu hřiště o 3 minuty později zbytečně ztratil míč a soupeř vyrovnal na 1:1. S tím se ale nesmířil Peterka a hned po rozehrávce vyslal z 18 metrů tak jedovatou střelu, která před brankářem ještě nepříjemně skončila, že jsme se opět jsme se ujali vedení. Zvýšení náskoku měl na kopačce Pavel Vaněk, ale jeho pohotovou střelu stačil brankář odvrátit do bezpečí. Po delší době z důvodu zranění se na hřišti objevil také Matoušek a byl to on společně s Peterkou, kteří ve 29. minutě zamotali hlavou obraně Mělníka a chybělo jen přesné zakončení.  Po půlhodině nám nevyšla ofsajdová past, Jiskra byl u míče dřív než vybíhající brankář Jiří Vaněk, ale stáli při nás všichni svatí, když míč skončil vedle. V závěru poločasu začala kralovat naše kombinační hra a některé akce byla opravdu radost sledovat. Jaká to proměna oproti zápasu před týdnem s Voškou. Malý vyzval ke střele Peterku a ten dloubákem jen těsně minul. Hezky vystřeli Malý a kdo vík jak by to dopadlo, kdyby se do cesty nepostavil jeden z obránců. Zasloužené branky jsme se ještě v prvém poločase přeci jenom ještě dočkali. Autorem gólu na 3:1 byl Malý ve 38. minutě, kterému to připravil na podnose Poráč.  Že nemůžeme ani na chvilku polevit jsme se přesvědčili v 51. minutě. Příliš mnoho prostoru jsme poskytli hráči Mělníka, který měl čas míč zpracovat, připravit si ho ke střele a snížit na 2:3.  Odpověď přišla rychle. Dlouhý centr dolétl až nohám Peterky a ten už si s balónem poradil, jak je mu vlastní a upravil na 4:2 v náš prospěch.  Hostům začali docházet síly a snad jen pokus Verneka z volného přímého kopu, který sice skončil vysoko nad, stojí za zaznamenání.  To chuť do hry od Peterky byla úžasná. Prošel přes polovinu hřiště až před branku a zde už pro svátečního střelce Vláďu Poráče nebyl problémem zvýšit na 5:2.  I v dalších minutách to byl náš kolektiv, který si šance vypracoval.  Břevno po střele Zídka v Dobříni zvoní ještě teď. I pokus Malého, který skončil sice vedle, byl hodně slibný.  V úplném konci měli hosté možnost ještě zahrozit z volného přímého kopu, ale byla to jen labutí píseň a tak rozhodčí Prágl i z důvodu obrovského vedra zápas ukončil už v 85. minutě. Dobrý výkon i výsledek. Teď ho ještě zítra potvrdit ve 14. hodin proti účastníkovi Ústeckého přeboru FK Českému Lvu Neštěmice.

Branky: Peterka 2, Malý 1, Vodička 1, Poráč 1

Sestava: J.Vaněk-Toman,Weber,Mašek, Poráč-P.Vaněk, Malý, Matoušek, Vodička-Peterka, Zídek

Střídající: Krejza, P.Šíma, M.Šíma, Fernat

Trenér: J.Rasnsdorf  Vedoucí:  V.Minárik

Rozhodčí: Prágl