1.kolo Poháru České pošty bylo pro nás tím konečným

SK Mondi Štětí – FC Chomutov s.r.o.

1:4(1:2)

1.kolo poháru České pošty   20.7.2013 Horní Počaply

V ne příliš pohodovém rozpoložení jsme nastupovali v 1. kole poháru České pošty na hřišti v Horních Počaplech proti účastníkovi 3. nejvyšší  soutěže  FC Chomutovu, s.r.o. A co bylo tím důvodem? Nemoci, nedotažená přestupová jednání a dovolené některých hráčů naše sebevědomí moc nezvedaly.  Možná snad i toto bylo příčinou ustrašeného výkonu v úvodu zápasu. Za 6. minut jsme prohrávali 2:0. Ve 3. minutě jsme míč letící do našeho pokutového území nechali dopadnout až na hlavu Jelena a následovala rozehrávka ze středu hřiště.  O chvilku později si zase hosté v našem pokutovém území bez problémů vyměnili míč mezi sebou a zkázu pro naše mužstvo dovršil Kodeš brankou na 2:0. 14. minuta, byla také okamžikem, kdy jsme se strachovali při volném přímém kopu hostů, ale nebezpečí nakonec bylo úspěšně zažehnáno. V polovině poločasu jsme s hosty trochu srovnali krok a výsledkem byl hezký průnik Slaničky za obranu a škoda jen, že míč nedokázal dostat před branku na nabíhající spoluhráče. Odpověděl Dolejška na druhé, ale jeho střelecký pokus byl hodně nepřesný. Další varování pro brankou Chomutova byl pokus Hyky, který se snažil uvolnit Stejskala, ale ani on a za ním stojící Mencl balón ideálně netrefili. To se povedlo 4 minuty před změnou stran.  Před samotným brankářem se ocitl Hyka a míč trefil, jak jsme si přáli a snížil na 1:2.  Zápas dostal nový náboj, ale jeho ráže brzo po změně stran ztratila sílu. Měli jsme sice k dispozici volný přímý kop, který ale skončil jenom odražením míče od zdi na roh. Z následujícího útoku Chomutova to pro nás dopadlo špatně. Na zpětnou přihrávku naběhl Pavlíček a Duník musel pro míč do sítě potřetí (1:3).  To byl další důležitý okamžik utkání. Soupeř hru zkušeně kontroloval a mockrát nás na dostřel branky nepustil.  I když, běžela 71. minuta a snížit na kontaktní branku mohl Stejskal, který to zkoušel na 2x, ale Zaťka v brance hostů stál na správném místě. To byla také naše šance poslední , naopak vítěznou pojistku Chomutova zatloukl 2 minuty před koncem brankou na 4:1  Láchat.  Hosté si domů po zásluze odváží postup do 2. kola. Výkon našeho mužstva nelze hodnotit jako nejlepší, ale s ohledem na již zmiňované skutečnosti z úvodu referátu to asi bylo maximum. Netřeba ale upadat na chuti do dalšího trénování a zápasů. Tím bude ve středu 24. 7. 2013 utkání opět v Horních Počaplech s juniorkou Varnsdorfu v 18:00.

Branky: Hyka 1

Sestava: Duník-Tichý, Šimral, Slanička, Ransdorf- P.Vaněk(65.Šmidrkal), Stejskal, Cibulka(80.Hamšík),