26. kolo, So 11.05 14:00

Probojovali jsme se do 1.kola poháru České pošty

SK Mondi Štětí- FK Neratovice-Byškovice

5:4 na penalty(0:2)     14.7.2013    Horní Počaply

Napínavá fotbalová zápletka se šťastným koncem pro naše mužstvo.  Pro obě mužstva to byl první zápas v letní přípravě a hned to bylo střetnutí, o kterém se bude dlouho mluvit, protože mělo všechno, kvůli čemu se na fotbal chodí.  Hodně branek, krásné góly a vyvrcholením byl penaltový rozstřel.  Pojďme ale postupně. Lépe začal náš soupeř. Působil rozehraněji, hráči se nabízeli a byli v neustálém pohybu. Přesně to ale chybělo naopak našemu kolektivu. Zdálo se, že branka v naší síti na sebe nedá dlouho čekat.  Známé fotbalové jméno v okrese Mělník, fotbalista Gabčo, bylo blízko gólu v 8. minutě po zbytečné ztrátě míče ve středu hřiště, ale míč si cestu do branky nenašel. V 18. minutě už to ale s naší svatyní dobře nedopadlo. První střelu ještě Michovský vyrazil, ale na dorážku Kalaše už byl krátký (0:1).  Náš ospalý výkon obdržel první ránu a do tempa jsme se i nadále dostávali pomalu. První vážnější šanci jsme si před brankou Neratovic vypracovali až ve 24. minutě.  Konkrétně to byla nová tvář v našem dresu Petr Hyka, který hlavou branku minul jen těsně. Ve 32. min. měl šanci z volného přímého kopu Šimral, ale míč poslal směrem na komíny nedaleké tepelné elektrárny.  O chvilku později vystrašil obranu a hlavně brankáře Neratovic Adama Černého Tichý, ale ani tato možnost brankou neskončila. Ve 42. minutě šly mrákoty na asistenta trenéra našeho týmu jinak klidného člověka Michala Hamšíka, to když měl vyrovnání na hlavě Belák.  Nedáš, dostaneš se opět naplnilo. Ve středu hřiště jsme nestačili zachytit rychlý útok soupeře a Josef Kozák poslal Neratovice na poločasovou přestávku s 2 brankovým náskokem.  Do druhé části hry jsme nastoupili lépe než do té první. Běžela 53. minuta, když zahrál volný přímý kop Stejskal, na míč si počíhal Hyka a odstartoval svůj, jak se později ukáže, střelecký den. Výsledek 1:2 přinesl na naše kopačky další oživení, ale radost z branky trvala pouze 3 minuty. Naše obrana přihlížela průniku do naší šestnáctky a Kalaš svojí 2. brankou vrátil soupeři 2. brankové vedení (1:3).  Zdálo se, že je rozhodnuto a diváci netušili, že to správné fotbalové drama teprve přijde.   V 66. minutě se ještě Belák neprosadil  a jeho druhý hlavičkový pokus skončil jako ten první vedle branky. V 70. minutě zachoval střeleckou rozvahu a klid před brankářem Hyka, obešel ho a snížil na 2:3.  Vyrovnání se příznivci štětského fotbalu dočkali 12 minut před koncem. Od rohového praporku přilétl míč na hlavu Hyky, ten ho vrátil zpět před branku, kde se objevila hlava Slaničky a bylo zaděláno na penalty. 3:3 nakonec, ale konečný výsledek zdaleka nebyl. V 88. minutě si za obranu zaběhl Kozák a na naší lavičce zavládl smutek.  Běžela poslední minuta utkání, když byl nedovoleně zastaven Cibulka. Míč si chystali společně Stejskal s Hykou a právě ten ho trefil nádherně.  Brankář se sice natahoval, seč mohl, ale bylo mu to málo platné. Hyka svojí třetí brankou v zápase srovnal na 4:4 a dovedl utkání až k penaltám.

Průběh penalt:

Neratovice: Kozák – 0:0, Štětí: Stejskal 1:0, Neratovice: Lovíšek 1:1, Štětí: Belák 2:1, Neratovice: Stanislav– 1:2, Štětí: Tůma 2:1, Neratovice : Ďurinda 2:2, Štětí: Svoboda.3:2, Neratovice: Černý 3:3, Štětí: Hyka 4:3

Sestava : Michovský- Tůma, Slanička, Šimral, Ransdorf-Belák, Stejskal, Cibulka, Mencl(45. P.Vaněk)-