Chlumecká sportovní - SK Štětí 1:9(0:2) 26. kolo I.A Třída Dorost 9.6.2024

Chlumecká sportovní

-

1:9(0:2)

26. kolo I.A Třída Dorost 9.6.2024

Na dobrý výkon před týdnem na domácí půdě proti Velkému Březnu, které jsme zvládli výhrou 3 :1 a přiživili tak naději na 4. místo, jsme chtěli navázat i v Chlumci proti předposlednímu celku tabulky První Chlumecké. Až na Jana Viktoru, kterému přejeme rychlé uzdravení, jsme odjeli kompletní. Vydal se s námi i Milan Kačo, který často chybí, protože je služebně mimo republiku. Navíc po několika letech oprášili kopačky Milan Minárik a Petr Brádáč a mužstvo dorostu doplnili.

Úvod zápasu se nám povedl jedničku. Hned ve 3. minutě předvedl taneček s Míčem Milan Kačo, naservíroval míč na malé vápno, kam si naběhl Daniel Hromy a mezi nohama brankáře procedil míč na 1:0.  Ten kdo čekal,  že se spustí brankostroj, tak se mýlil a v 1. poločase se nedočkal. Vypracovali jsme si hodně brankových příležitostí, ale buď jsme netrefili branku nebo domácí zachránila tyč. Moc nám nepomáhal ani místní povrch, na kterém bylo hodně drnů a dobře kombinovat nebylo jednoduché.  Že to jde i za těchto podmínek předvedlo naše mužstvo ve 38. minutě. Po odkopu od branky si vzal míč Lukáš Širochoman a poslal přesný pas za obranu na Davida Bílka a tomu stačili 2 doteky s míčem, aby krásnou přízemní střelou k tyči zvýšil na 2:0.  Tak skončil i 1. poločas. O poločas jsme hráče nabádali, aby hráli co nejjednodušeji a hned v úvodu 2. půle to mělo v rozmezí 2 minut také svůj. Nejprve se v 54. minutě po samostatném úniku trefil na 3:0 Milan Kačo a v 56. minutě si branku na 4 :0 vychutnal Lukáš Kocúr, když otřelmíč o břevno, od kterého se míč odrazil do branky.  O minutu později jsme bohužel doplatili na nerovnosti zdejšího povrchu. Slabá střela domácích, která šla mimo tři tyče, se nějakým záhadným způsobem odrazila od drnu a i s pomocí tyče skončila za zády bezmocného brankáře. 1:4.  Od těchto chvil už ale až do konce dávalo branky jen naše mužstvo. V 63.minutě již dříve zmiňovaný Milan Minárik vstřelil hned ve svém prvním zápase za dorost gól. Velkou zásluhu na něm měl i David Bílek, který naservíroval míč na malé vápno odkud Minárik zvýšil na 5:1. Pak se po hezkých akcích založených zálohou prosadili gólem na 6 :1 Lukáš Širochoman a v 68. minutě brankou na 7:1 Milan Kačo. Nebylo to ale ještě všechno. Po samostatném úniku v 82. minutě se prosadil gólem na 8 :1 Lukáš Širochoman. A na úplný závěr v 86. minutě poslal ideální pas za obranu Daniel Hromy a Milan Kačo přehozením brankáře stanovil konečný výsledek 9 :1

Miloslav Hromy – trenér SK Štětí

Nejprve bych chtěl říci, že svůj první zápas za dorost zvládli Petr Bradáč a Milan Minárik, který dal dokonce gól a možná to byl jeho první v životě. Pro oba to bylo určitě těžké. Co se týče samotného zápasu tak se mně dnes nelíbil výkon obrany. Nebýt dnes Michaela Migy v zadních řadách a být těžší soupeř, tak výsledek určitě tak hezký nebyl, protože jsme tam měli velká okénka. Dnes se hrálo nahoru dolů. Krásné míče dávali Lukáš Širochoman a Daniel Hromy. Parádní představení předvedl Michael Miga, který jistil zadní řady. Pochválit je ale třeba celý tým. Poslední zápas sehrajeme doma v sobotu 15. června, kde se rozloučíme se sezónou v zápase proti MSK Trmice. K dosažení 4. místa potřebujeme bod, abychom přeskočili bodově Vaňov/Neštěmice, které mají lepší vzájemný zápas.

Branky: Milan Kačo 3, Lukáš Širochoman 2, Milan Minárik 1, Lukáš Kocúr 1, Daniel Hromy 1,

David Bílek 1

Sestava: Dragan Kosorič – Jakub Vejl, Miroslav Šedivý, Milan Minárik, Radim Paďour (K), Lukáš

Kocúr, Lukáš Goldberg, Milan Kačo, Lukáš Širochoman, Daniel Hromy, Lukáš Novotný,

Michael Miga, Petr Bradáč, David Bílek, Lukáš Viktora, Štěpán Malecha, Milan Goldberg,