6. kolo, So 14.09 10:15

FC Přední Kopanina, sp..

7. kolo, So 21.09 16:30

8. kolo, So 28.09 10:15

FC Chomutov - SK Štětí 1:1(1:1) 30. kolo 29. hrané Dospělí Fortuna Divize 8. 6. 2024

FC Chomutov - SK Štětí  1:1(1:1) 30. kolo  29. hrané Dospělí Fortuna Divize 8. 6. 2024

FC Chomutov

-

1:1(1:1)

30. kolo  29. hrané

Fortuna Divize 8. 6. 2024

Před týdnem jsme doma porazili TJ SK Hřebeč 2:1. Nejen, že to byla první jarní výhra na domácím trávníku, ale především měla na stupnici důležitosti to nejvyšší číslo, protože nás to přiblížilo k záchraně. Zda je to již na 100%  ale nepotvrzujeme a musí to potvrdit Řídící komise pro Čechy. V rozpisu soutěží je pro sestupy i varianta, že mohou sestupovat 3 týmy z 2 skupin a 4 týmy z 1 skupiny. I to byl důvod proč jsme jeli do Chomutova pokusit se proti favoritovi získat body a nasbírat jich co nejvíce.

Zápas jsme stejně jako doma před týdnem proti Hřebči zahájili s chutí. V úvodních 10 minutách jsme několikrát nebezpečně zaútočili a před brankou Chomutova hledali prostor k zakončení. Byli jsme také odměněni a to už v 5. minutě. Zahrávali jsme roh, kterých jsme v průběhu jara zahrávali velké množství, ale jejich využití bylo, pokud zapátráme v paměti prakticky nulové. Měnit k lepšímu se to začalo v minulém kole doma proti Hřebčí, kdy jsme vstřelili druhou branku právě po rohu. Podobné to bylo i dnes, kdy a znova stejně jako minulý týden číhal po rohu u zadní tyče Filip Zezula a dokázal dostat naše mužstvo do vedení 1:0. Domácí se postupně  dostávali k míči mnohem častěji než naše mužstvo a před naší brankou bylo často velmi rušno. Chomutov několikrát velmi nebezpečně vystřelil, ale Václav Sailer, který dostal v dnešním utkání možnost střežit branku, byl vždy na svém místě. Obrovskou příležitost k vyrovnání měl domácí kanonýr Daniil Doleček, ale branku netrefil. Ve 30. minutě podnikl domácí rychlý útok po naší levé straně Jan Kopta, s míčem se vydal do vápna, kde zkušeně zpomalil a počkal, až do něj zezadu vrazí bránící Michal Bílek. Hlavní rozhodčí Pavel Šiška neváhal a nařídil penaltu.  Tu proměnil Daniil Doleček a bylo to 1:1. Ve zbytku 1. půle už se nic zásadního neodehrálo a jeho výsledek byl tak 1:1. Pokyny do druhé půle zněly bránit v bloku, neotvírat zádní vrátka a čekat na rychlý brejk. Chomutov si držel mírnou převahu, ale že by si přichystal nějaké tutovky, to říci nejde. Teda až na tu v 65. minutě. Dostat domácí do vedení měl Daniil  Doleček, ale svojí 21 branku v sezóně nedal. Minuty ubíhaly, pro nás pomalu a domácím, kteří cítili, že se rýsují další komplikace s postupem, rychle. Na zeleném trávníku se začalo také s blížícím se koncem hodně žlutit a to především na naší straně, i když Tomáš Zůza v tom byl docela nevinně. Šance nebo polo příležitosti mělo i naše mužstvo v závěru. Zdeněk Skokan vstoupil do otevřené obrany domácích, ale místo střely hledal ještě spoluhráče a na tom naše šance ztroskotala. Nadějně vypadala i příležitost Jiřího Alberovského, ale ten také místo střely volil přihrávku a tím to skončilo. Nervozita na hřišti vrcholila v úplném závěru, kdy nebylo jasné, kolik se vlastně bude nastavovat. Nakonec to bylo 6 minut, které jsme přečkali bez újmy kytičky a s remízou 1:1 na hřišti vedoucího celku tabulky jsme byli spokojeni. Na druhou stranu nutno poznamenat, že Chomutov už v těchto momentech nebyl vedoucím celkem tabulky, protože remízou jsme pomohli i Kladnu, které doma porazilo Újezd a dostalo se o bod před Chomutov, který má ale středeční zápas k dobru a může se vrátit do čela a za týden v Chebu definitivně pečetit 1. místo.

Naše mužstvo podalo na horké půdě v Chomutově dobrý výkon a na trenérské lavičce vládla spokojenost. Odběhali jsme to a opět se ukázalo, že hrát můžeme s každým. Navíc se už do sestavy vrací někteří dlouhodobě zranění. Minule Tomáš Mikina a dnes Tomáš Sůra. Za týden 15. června nás čeká rozlučka s letošním ročníkem Fortuna Divize dospělých.  Na vlastním trávníku přivítáme s výkopem v 10:15 Fotbalový klub Ostrov. Naše mužstvo už sice lépe než na 13. místě, čtvrtém místě od konce nebude, ale i tak bude chtít vyhrát a s diváky se rozloučit dobrým výkonem.

Branky: Filip Zezula 1

Sestava: Václav Sailer – Tomáš Zůza, Michal Obrtlík, Jakub Kafka, Michal Bílek – Jiří

Alberovský (89. Pavel Fary, Adam Čížek, Zdeněk Skokan, Tomáš Belák (69.

Tomáš Mikina) – Filip Zezula (76. Tomáš Sůra),  Matyáš Lána (89. Jiří Neuman)

Připraveni: Václav Čížek

Trenér: Radek Lilko  Vedoucí: David Lisec

Rozhodčí: Pavel Šiška – Radek Schveinert, Jan Kastl   ŽK: 3:6

Delegát: Slavomír Kozel   325 diváků