TJ Svádov - Olšinky z...

SK Štětí – FK Jiskra Velké Březno 3:1(1:0) I.A Třída Dorost 25. kolo 2. 6. 2024

3:1(1:0)

I.A Třída Dorost 25. kolo 2. 6. 2024

Před týdnem jsme  po nepovedeném výkonu nechali všechny body v Benešově n.Pl.. Dnes nás čekal soupeř, který měl před utkáním stejně jako naše mužstvo na 6. místě 33 bodů. V paměti jsme také měli nehezkou vzpomínku na utkání ve Velkém Březně, kde jsme vedli 4:1, abychom prohráli 5:4. Očekávalo se vyrovnané utkání o 5. místo, ale i s ohledem na výsledek Vaňova/Neštěmic i o 4. pozici.

Začali jsme s chutí, zakládali jsme rychlé protiútoky a snažili se obranu soupeře přečíslit. Hru ve středu hřiště se snažil řídit Lukáš Širochoman a nabízet míče nabíhajícím spoluhráčům. V 7. minutě jsme dali míč do vápna, ale Daniel Hromy  na něj hlavou nedosáhl.  Hezký centr jsme představili v 16. minutě, ale  chyběl větší důraz a snaha dostat se k míči. Postupně naše hra začala vypadat dost stereotypně. Naše akce končily před pokutovým územím a chybělo to hlavní což je střelba na branku. 2x jsme to zkusili, ale byla to vždy snadná záležitost pro brankáře. To hosté, kteří trpělivě bránili, vyráželi k rychlým protiútokům a střelba jim šla lépe než našemu celku.  V 18. minutě Jakub Charvát pohladil břevno naší branky. Ve 23. minutě si soupeř vypracoval více než 100% šanci a jen díky jedinečnému zákroku Dragana Kosoriče v brance jsme neprohrávali 1:0. Ve 25. minutě kopal roh Lukáš Kocúr a blízko trefě byl po něm Daniel Hromy. Výsledek ale stále zůstával 0:0. Krásnou střelou se představilo Velké Březno ve 26. minutě, kdy jeden z jejich hráčů trefil spojnici tyče a břevna. Ve 29. minutě kopali hosté volný přímý kop ze vzdálenosti 19 metrů, ale branku překopli. Velké věci se začaly dít v závěru 1. poločasu. Ve 36. minutě nejprve soupeř kopal rohový kop, kdy nás na malý moment přitlačil v našem vápně, ale mnohem větší příležitost měl ve 42. minutě. Obrana nechala až před branku projít útočníka hostů a opět jsme mohli děkovat Draganu Kosoričovi, že šanci zlikvidoval. Ve 43. minutě se nastartoval Lukáš Viktora, vyhrál běžecký souboj s obráncem a nezadržitelně zajistil našemu mužstvu vedení 1:0. Nebylo to ale všechno. Hned po rozehrávce ze středového kruhu se míč dostal k Lukáši Širochomanovi, který vypálil zpoza vápna, ale brankář byl na svém místě. No a ještě větší šanci měl Lukáš Novotný, který sám před brankářem pálil z první, ale nepřesně. Asi si měl nejdříve míč zpracovat. Poločas tak skončil naším vedením 1:0. Do 2. části vstoupili hosté s viditelnou snahou vyrovnat. Začali rohem, ale neúspěšně.  Stejnou výhodu mělo i naše mužstvo v 54. minutě, ale Lukáš Kocúr před brankou nikoho nenašel.  Oběhla hodina hry a na branku Štětí sám postupoval Martin Heinrich. Velká úleva pro fanoušky Štětí, když branku netrefil. Vyrovnání se hosté ale přeci jenom dočkali. Faulovali jsme ve vlastním pokutovém území a kopala se penalta. Z ní na 1:1 srovnal Lukáš Nováček, i když Dragan Kosorič byl blízko tomu, aby na míč dosáhl. . Blízko dalšímu úspěchu byli hosté po rohu za další 2 minuty, ale hlavičku zlikvidoval brankář.  V 67. minutě se ale do vedení dostalo opět naše mužstvu. Vybíhající brankář míč nevyrazil a ten směřující do sítě dohnal Lukáš Novotný a nekompromisně ho poslal do branky na 2:1. V 70. minutě se chystal hlavou po centru zakončovat Lukáš Širochoman, ale nezakřičel si a míč před tím neúspěšně trefil Daniel Hromy. Že dnešní den byl dnem Dragana Kosoriče se potvrdilo v 72. minutě, kdy opět vytáhl skvělý zákrok a udržel naše mužstvo ve vedení. V 77. minutě zahrával volný přímý kop Daniel Hromy z dobrých 40 metrů, ale bylo to moc daleko a pro brankáře to byla snadná práce. To už se dostáváme do posledních 10 minut. Nejprve hosté a potom i naše mužstvo zahrává roh. Skóre se nezměnilo a obě strany se dívají stále častěji na hodinky. V 86. minutě z 18 metrů téměř proti středu branky kope volný přímý kop Lukáš Širochoman. Nekopnul ho vůbec špatně, ale i tak hostující brankář míč vyrazil. 2 minuty před koncem byl nedovoleně ve vápně soupeře faulován Lukáš Viktora a penaltu kopalo i naše mužstvo. S přehledem ji proměnil Daniel Hromy  a stanovil  tak konečný výsledek 3:1.

Zápas potvrdil předzápasové prognózy, že se bude jednat o vyrovnaný průběh a hráči si nic neodpustí. V 1. poločase, i když jsme měli míč častěji na kopačkách tak při nás stálo štěstí, když 2x zastavila cestu míči do sítě branková konstrukce. Velkou zásluhu na vítězství má i štětský gólman Dragan Kosorič, na jehož výkony někdy slýcháme kritiku, ale dnes byl vyhlášen hráčem zápasu. V 1. ale i ve 2. poločase se předvedl několika báječnými zákroky. Cenná výhra našeho týmu, která při porážce Vaňova/Neštěmic se Svádovem znamená, že jsme se posunuli na 4. místo tabulky, které se pokusíme potvrdit za týden v neděli 9. června na hřišti První Chlumecké.

Branky: Lukáš Viktora 1, Lukáš Novotný 1, Daniel Hromy 1 (pokutový kop)

Sestava: Dragan Kosorič – Jakub Vejl, Miroslav Šedivý, Jan Viktora, Radim Paďour (K),