SK Štětí – TJ SK Hřebeč 2:1(2:0) 29. kolo 28. hrané Fortuna Divize 1. 6. 2024

SK Štětí – TJ SK Hřebeč 2:1(2:0) 29. kolo  28. hrané Fortuna Divize 1. 6. 2024

TJ SK Hřebeč

2:1(2:0)

29. kolo  28. hrané Fortuna Divize 1. 6. 2024

Před týdnem ve Slaném jsme po výkonu bez nasazení a bojovnosti žádné body nezískali. Nespeky se nám na 14. místě přiblížily na 3 body a nyní nás čekala Hřebeč, která se sestupovým pozicím, když v posledních 4 kolech získala 8 bodů a neprohrála, vzdálila. Naše sestava se oproti minulému zápasu rozšířila o 2 hráče. V sestavě se objevil dlouhodobě zraněný Tomáš Mikina a Jiří Alberovský, který stál ve Slaném v minulém kole z důvodu disciplinárního trestu. Do utkání jsme vstoupili s několika změnami v rozestavění hráčů. Například Matyáš Lána se objevil na hrotu útoku.

Hned na začátku zápasu zavládla na štětském stadionu obrovská radost. První útok našeho týmu a na to na co  naše mužstvo na jaře v každém zápase dlouho čeká a často se ani nedočká, bylo na světě. Filip Zezula vstřelil vedoucí branku našeho mužstvo. Vstřelená branka byla tím nejlepším dopinkem do dalších minut. V následujících minutách jsme nepolevili a využívali každé vhodné situace k rychlému přechodu na polovinu soupeře a chtěli náskok ještě navýšit. Brzo se to povedlo. Ve 14. minutě byl před brankou Hřebče nejpohotovější Jakub Kafka a zvýšil na 2:0. Bylo to jeho první úspěch v mistrovském zápase v dresu Štětí. Nemusel to být ale konečný účet první poloviny 1. poločasu. Ve 20. minutě se středem obranu hostů probil Filip Zezula a už to vypadalo, že to bude 3:0. Míč ale nakonec skončil za brankou. O minutu později na zadní tyči chyběl Tomáši Belákovi krok k zakončení, aby své čtvrteční 34. narozeniny oslavil gólem. Ve 30. minutě vyzkoušel své kopačky jeden z nejzkušenějších hráčů hostů Jan Lukeš a branku vysoko přestřelil. V závěru 1. poločasu hosté postupně zvyšovali aktivitu a před brankou našeho mužstva se začínali objevovat stále častěji a to hlavně díky standardním situacím. Ve 34. minutě jsme po zbytečném faulu museli čelit volnému přímému kopu a podařilo se to za cenu rohu. Další přišel na řadu o minutu později a byli z toho nakonec 2 centry do malého vápna, se kterými si obrana poradila a udržela čisté konto. Ve 37. minutě kopal trestňák hrající trenér hostů a kapitán současně Miroslav Novák. Bylo z toho nebezpečná situace před naší brankou se šťastným koncem pro naše mužstvo, které balón ukopalo mimo vápno. Volné přímé kopy přibývali a ve 39. minutě po jednom z nich střihl jeden z hráčů hostí krásně, ale míč za brankovou čáru nedošel. V závěru 1. půle ve 41. minutě se po levé straně vydal do útoku Tomáš Belák, ale z těžkého úhlu branku netrefil. V 1. minutě kopalo volný přímý kop i naše mužstvo, zkusili jsme to rozehrávkou nakrátko, ale s úspěchem se to nepotkalo. Druhý poločas začal žlutou kartou pro Michala Bílka. Lépe pro naše mužstvo už to vypadalo v 50. minutě, kdy z větší vzdálenosti zkusil vystřelit Matyáš Lána, ale přesnou mušku neměl. V 54. minutě jsme si nahlas oddechli. V obrovské příležitosti před naší brankou se objevil Jan Lukeš. Pálil z otočky, ale branku přestřelil. Na opačné straně hřiště málem skončilo čekání Adama Čížka na první mistrovský gól v sestavě Štětí, ale byla sražena na roh. V 62. minutě byli hosté blízko snížení náskoku, ale chybělo 20 centimetrů, aby míč skončil u tyče. Bylo to i díky tomu, že jeden z našich hráčů míč tečoval a byl z toho roh. Po něm to před naší brankou opět hořelo, ale požár jsme v čas uhasili. V 64. minutě zkoušel zpoza šestnáctky zakroutit míč na zadní tyč Tomáš Belák. Nepovedlo se a balón skončil vysoko nad brankou. Dvoubrankové vedení jsme udrželi i po volném přímém kopu Jana Lukeše v 67. minutě. Bohužel už to neplatilo o minutu později.  Otevřel se střed naší obranu, do kterého zamířil Tomáš Lukič, navedl si pěkně míč do zakončení a snížil na 1:2. Zápas rázem dostal nový náboj a jeho výsledek se stal otevřenou záležitostí. V 69. minutě kopala Hřebeč volný přímý kop, aby si to v 72. minutě zopakovala a proti hlavičce musel zasahovat Václav Čížek v brance. V 8o. minutě v době, kdy už byl na hřišti 3 minuty, poslal Tomáš Mikina míč před branku, kde na něj Michal Bílek dosáhl, ale netrefil se ideálně a mezi 3 tyče míče neusměrnil. Drama vrcholilo v posledních 10 minutách. Velkou příležitost měla Hřebeč v 84. minutě, ale míč po hlavičce skončil těsně vedle. Hosté kopali spoustu volných přímých kopů, diváci sice s nařízením některých nesouhlasili, ale hlavní slovo má vždy rozhodčí. Hosté v závěru obranu otevřeli a i naše mužstvo mělo své příležitosti. Adam Čížek sám před brankou nezpracoval míč, ten mu odskočil a bylo po šanci. Šanci měli Matyáš Lána, ale jeho střela byla lehkou záležitostí hostujícího gólmana dříve hájícího branku Kladna, Martina Vokouna. Rozhodčí Lukáš Nehasil nastavoval 4 minuty. V nich hosté zkoušeli zdolat naší obranu dlouhými auty, ale vždy jsme byli připraveni, dokonce jsme i několikrát vyrazili do protiútoku, ale ani jednou jsme to do úspěšného konce nedotáhli. Mrzet nás to ale nemuseli, protože když rozhodčí písknul konec tak na ukazateli svítil výsledek 2:1 pro Štětí.

První jarní výhra na domácím trávníku v ten nejdůležitější okamžik. V době kdy nám jde o krk, v čase kdy se nebezpečně přibližují Nespeky a kdy není jasné, kolik mužstev bude vlastně sestupovat. Udržet čtvrté místo od konce je podmínkou a to po tomto kole bude platit. Začali jsme skvěle a hned v 1. minutě jsme po brance Filipa Zezuly vedli 1:0. Brzo jsme zvýšili na 2:0 a cesta za 3 body byla otevřená. Pak se skóre dlouho neměnilo. Ve 2. poločase minuty ubíhaly, hosté byli sice o něco aktivnější směrem dopředu, měli tam 2 slibné střelecké příležitosti, ale využili až tu v 68. minutě, kdy se trefil Tomáš Lukič. Zápas se stal rázem otevřenou záležitostí, náznaky šancí byly na obou stranách, ale protože žádná z nich gólem neskončila, tak jsme mohli slavit výhru 2:1.

Za týden 8. 6. 2024 hrajeme v 10:15 na hřišti vedoucího celku FC Chomutov. Pozor zde může nastat situace, že řídící orgán určí pro týmy stejný výkop zápasu, zvlášť pro ty, kterým ještě o něco jde. To samé může nastat i při našem posledním zápase sezóny, která je na programu na fotbalovém stadionu ve Štětí v sobotu 15. 6. 2024 kdy je výkop v 10:15

Branky: Filip Zezula 1, Jakub Kafka 1

Sestava: Václav Čížek – Tomáš Zůza, Michal Obrtlík, Jakub Kafka, Michal Bílek (88. Michal