FK SEKO Louny – SK Štětí 0:0 26. kolo 25. hrané Fortuna divize 11. 5. 2024

FK SEKO Louny

SK Štětí

0:0

26. kolo 25. hrané Fortuna divize 11. 5. 2024

Před týdnem jsme přišli o dobře rozjetý zápas doma s rezervou Aritmy. Vedli jsme 1:0, ale o vítězství nás připravila penalta 20 minut před koncem. Mrzelo nás to, protože jsme podali dobrý výkon a v boji o nesestupová místa to byla ztráta. I s brankářem točíme aktuálně 14 hráčů a jak to tak vypadá, tak v tomto složení dohrajeme i sezónu. Do Loun, které  předposlední místo v tabulce budou opouštět horkotěžko, i když tam určitá naděje ještě je, jsme jeli s cílem získat body a třeba i všechny 3. Hrálo se v sobotu už v 14:00 a důvodem bylo derby Sparta-Slavia s výkopem 17:30.

První útok zápasu podnikla domácí jedenáctka, ale s případným nebezpečím jsme se vypořádali. Obě mužstva se od samého začátku pokoušela dostat míč na polovinu soupeře dlouhými odkopy brankářů a bylo vidět hodně hlavičkových soubojů ve středu hřiště. V 6. minutě jsme vybojovali rychle za sebou 2 auty a Jiří Alberovský z nich házel míč do vápna soupeře, ale ani jednou spoluhráče nenašel. První střelu na branku soupeře, pokud se tak dá pokus v 15. minutě, kdy míč málem skončil v nedaleké řece Ohři, nazvat. V 19. minutě předvedli něco podobného domácí a na velké šance to bylo stále 0:0. S hezkou fotbalovou akcí jsme přišli v 21. minutě. Po centru z levé strany si na míč počkal Jiří Alberovský a brankář se musel natahovat, jak jen to šlo, aby míč vyrazil. Ve 21. minutě se žlutilo. Kartu viděl domácí Dominik Dolejší, a aby nám to nebylo líto, tak o minutu později se na stejnou barvu podíval štětský Adam Čížek. Ve 25. minutě kopal domácí Michal Šimeček po faulu Jiřího Alberovského volný přímý kop, ale ke gólu to nevedlo. Domácí postupně získávali mírnou herní převahu a hra se odehrávala většinou na naší polovině. Míč jsme často předržovali nebo přihrávky končily na kopačkách soupeře.  Ve 31. minutě měli domácí výhodu volného přímého kopu, ze kterého Michal Šimeček poslal balón hezky do našeho pokutového území, ale obrana správně zareagovala a dopravila míč do bezpečí. Ve 36. minutě musel proti nebezpečnému centru pro změnu  zasahovat Václav Sailer, který byl dnes strážcem naší branky. I minutu později založili domácí rychlý útok a opět to byl Václav Sailer v brance, kdo musel odvracet nebezpečí. Ve 40. minutě byl těsně před naší lavičkou tvrdě sražen k zemi Jakub Kafka. Lavička sice povyskočila, ale obešlo se to bez žluté karty. Ještě před přestávkou ve 43. minutě kopal volný přímý kop Jiří Alberovský, hledal hlavu Michala Obrtlíka, ale pouze mu učesal vlasy. Hned po změně stran to byl opět Jiří Alberovský, zahrával dlouhý aut, ale ani tentokrát spoluhráče v dobrém střeleckém postavení nenašel. V 52. minutě se domácí nesměle hlásili o penaltu, ale byl z toho jen roh. Dokonce první v zápase. Hostující brankář na něj nedosáhl, ale Louny toho nevyužily. V 55. minutě kopali domácí druhý roh. Nic z něj nebylo, ale i tak se domácí tlačí stále více na naši polovinu a najít odpověď v podobě nebezpečného protiútoku se nám nedaří. V 57. minutě zkusil svoji pravačku otestovat domácí hráč a střele z hodně velké dálky chyběly 2 metry. Až teprve v 62. minutě jsme se po změně stran dostali do vápna soupeře, ale adresáta přihrávka Jiřího Alberovského nenašla. Třetí roh zahrávala lounská sestava v 64. minutě, ale nejvýše vyskočil Michal Obrtlík a hlavou dopravil balón mimo pokutové území. V 68. minutě jsme na delší dobu dostali do blízkosti branky soupeře a   vytěžili jsme z toho volný přímý kop. Michal Bílek ze vzdálenosti dobrých 24 metrů to vyzkoušel a málem jsme se radovali. Nakonec si ale závěrečné slovo vzal Jakub Pokorný v brance a míč vyrazil. Za další minutu jsme dostali k dalšímu zakončení. Míč skončil vedle lounské branky. S blížícím se koncem zápasu se převaha domácích vytrácela a naše mužstvo začínalo branku soupeře ohrožovat stále častěji. V 72. minutě si po centru mohl Filip Zezula vybrat, kam hlavou pošle míč, zda k pravé nebo levé tyči, ale nakonec si vybral náruč brankáře. V 75. minutě chyběl Tomáši Belákovi krok k zakončení a mohla být oslava. V 80. minutě dobře rozjetý útok překazila nepřesná přihrávka Zdeňka Skokana. V 81. a 84. minutě se na hřišti objevili střídající Pavel Fary a Jiří Neuman. První jmenovaný byl hned ušetřen žluté karty. V 86. minutě propašovali spoluhráči míč na Jiřího Alberovského, ale ten tak dlouho čekal se zakončením, až se mu do cesty postavil obránce. Těsně před koncem normální hrací doby zahrávali domácí 2 rohy za sebou, oba skončily bez většího nebezpečí pro naše mužstvo. Rozhodčí nastavoval 4 minuty a nuda to nebyla. Nejprve ve 2. minutě kopali domácí volný přímý kop. Nic se z něj ale neurodilo. Poslední slovo před závěrečným hvizdem si vzalo naše mužstvo. Kopali jsme 2 rohy. Jeden Michal Bílek a druhý Jiří Alberovský. Žádný z nich ale ke gólu nevedl. Zápas tak skončil stejně jako předchozí den utkání hokejistů proti Finsku v normální hrací době 0:0. Nikdo však v tu dobu nevěděl, že stejným výsledkem skončí i večerní derby Sparta-Slavie.

Zda je bod ze hřiště soupeře s ohledem na současné postavení mužstva v tabulce ziskem nebo ztrátou je těžké hodnotit. Podle průběhu utkání ziskem, podle potřebnosti bodů ztrátou. Od poloviny prvního poločasu do jeho konce byli domácí ve hře dopředu aktivnější, ale do nějaké větší šance jsme soupeře nepustili. Podobně to vypadalo i po změně stran. V posledních 15-20 minutách jsme také vylezli z ulity a několikrát se dostali i do dobrého střeleckého postavení. Při troše většího klidu v zakončení jsme si mohli klidně 3 body odvést. Dát ale gól je pro nás v jarní části tou největší slabinou a bohužel na to se ve fotbale hraje. Podobně na to byli domácí a tak to skončilo bez branek. Domácí diváci mohli aspoň slavit výhru na rohy 5:3. Zajímavostí je, že všechny se kopaly až ve 2. části. Ke zdárnému průběhu utkání přispěla výborným výkonem i trojice rozhodčích v čele s hlavním Michalem Chládkem.

Teď nás v sobotu 18. května čeká doma přetěžké utkání. Do Štětí přijede SK Kladno, se kterým jsme na podzim na jeho hřišti prohráli 2:1, a které na jaře ještě neprohrálo. Navíc se vedoucímu Chomutovu po jeho porážce ve Slaném přiblížilo na 6 bodů, a i když to moc nahlas již neříkají, tak stále nadějí na 1. místo u našeho příštího soupeře žijí. Výkop tradičně v 10:15.

Sestava: Václav Sailer – Zdeněk Skokan (91. Václav Čížek), Michal Obrtlík, Matyáš Lána, P