SK Velemín, z.s.1

Slavoj Bohušovice n.O.

8. kolo, Pá 5.4.2024 17:00

Slavoj Bohušovice n.O...2PP

Slavoj Sulejovice - Sepap Štětí 1:2(0:1) 13. kolo okresní soutěž stará garda 10. 5. 2024

Slavoj Sulejovice - Sepap Štětí 1:2(0:1) 13. kolo okresní soutěž stará garda  10. 5. 2024

Slavoj Sulejovice

-

Sepap Štětí

1:2(0:1)

13. kolo okresní soutěž stará garda  10. 5. 2024

Když 19. dubna stará garda doma porazila největšího pronásledovatele v cestě za 1. místem okresní soutěže skupiny A Sokol Pokratice doma 4:0, tak se zdálo, že náskok je již dostatečný  a 1. místo Sepap nemine. Přišly ale 2 remízové zápasy s Libochovicemi a Podřipskem, které musely rozhodovat penalty jednou vítězně a jednou neúspěšně. Rázem se boj o titul zdramatizoval a nezbývalo než v posledních 2 zápasech získat minimálně 5 bodů. První 3 jsme získali v předehrávce posledního 14. kola doma s Prackovicemi 7. 5. 2024 a zbytek měl přijít na řadu v tomto utkání proti předposlednímu celku tabulky Sulejovicím. Tým odjel s 12 hráči, i když ne každý byl ve 100% zdravotním stavu.  Nebyl ale čas na brekot a na hřišti připomínající nádraží, protože hned vedle něj vede železnice, jsme vyrazili do boje.

Úspěšného zakončení jsme se dočkali v 15. minutě. Po levé straně se prosadil autor našeho posledního gólu v posledním zápase Jiří Vokoun senior, když svojí slabší levou nohou dokázal prostřelit obránce i brankáře. 1:0 a hned se hrálo lépe. Škoda, že se nám do poločasu nepodařilo přidat další branku. Vyšlo to však hned po 5. minutách 2. půle. Po dlouhém nákopu se přes obránce protlačil Roman Morávek, kterému se v posledních zápasech střelecky daří, až teda na penaltu nedávno proti Podřipsku, a střelou k bližší tyči zvýšil naše vedení na 2:0. Zápas z důvodu zranění nedohrál Pavel Božík a tak jsme nakonec dohrávali bez šance vystřídání. Možná i to  bylo důvodem, proč se domácím podařilo v 65. minutě snížit na 1:2. Více už jsme ale Sulejovicím nedovolili. Ve zbývajících 15 minutách už branka nepadla a po závěrečném hvizdu hlavního arbitra Jiřího Řezníčka tak mohly vypuknout oslavy 1. místa ve skupině A okresní soutěže. Těžké utkání proti papírově slabšímu soupeři. Hrálo se na tvrdém terénu a zpracování míče dělalo hráčům starosti.  Hráči hráli ale i srdcem a velkou bojovnosti dotáhli utkání do vítězného konce. Za týden 17. 5. 2024 se hraje poslední kolo, kterého jsme ušetřeni, protože jsme si ho odehráli již v předehrávce.

Pak bude následovat nadstavba okresní soutěže, ze které vzejde přeborník okresu. Vítězové 3 skupin okresní soutěže se utkají každý s každým. Už dnes víme, že vítězem skupiny B je FK Litoměřicko a skupiny C SK Bezděkov.  Podle zatím nezveřejněných informací  bychom měli hrát v pátek  24. 5. 2024 doma v 18:00 s FK Litoměřickem a v pátek 7. 6. 2024 v 18:00 s SK Bezděkovem na jeho hřišti. Hlavními úkoly jsou nyní léčebná procedura všech zraněných, sestavení co nejsilnějšího týmu a pokusit se FK Litoměřicko, které ve druhé skupině neztratilo ani bod, překvapit.

Branky: Jiří Vokoun senior 1, Roman Morávek

Sestava: Milan Mazanec -  Pavel Božík, Zdeněk Beran, Radek Flór, Martin Havner, Daniel