SK Liběšice –SK Štětí 4:0(1:0) 19. kolo I.A Třídy Dorostu 21.4.2024

SK Liběšice

4:0(1:0)

19. kolo I.A Třídy Dorostu 21.4.2024

Ke druhému zápasu v řadě na hřišti soupeře z třech, které nám los přisoudil, jsme odjížděli v neděli ráno. Čekali nás Liběšice druhý tým tabulky. Nálada byla o něco veselejší než před týdnem při odjezdu do Trmic, protože už byli k dispozici bratři Jan a Lukáš Viktorové základní kameny obrany. Na druhou stranu chyběla opora mužstva, minulý týden zraněný Michael Miga. Do jeho úlohy byl v tomto utkání postaven věkem ještě starší žák Lukáš Goldberg.

I když jsme věděli, že hrajeme proti druhému týmu tabulky, tak chtěli předvést kvalitní fotbal a Liběšicím úlohu favorita co nejvíce zkomplikovat. V 1. poločase se nám to také dařilo. Domácí jsme hned od začátku zmáčkli na jeho polovině. Připravili jsme si i velké šance, ale naše největší bolest v jarní části, proměňování brankových příležitostí se ukázala v největší parádě. V 10. minutě se ocitl na značce pokutového kopu v dobrém střeleckém postavení David Bílek, ale brankáře neprostřelil. Vypracovali jsme si i další střelecké pokusy, ale buď míč skončil vedle nebo dobře zasáhnul domácí gólman Matyáš Řehák. Místo toho přišla smolná 20. minuta, kdy se domácí dostali snad poprvé do šance a hned to byl gól na 1:0. Na centr zprava si naběhl Marek Efler a nemýlil se. Mohlo být ale rychle srovnáno. Až na malé vápno se proháčkoval po levé straně Daniel Hromy, ale brankáře překonat nedokázal. I ve zbytku 1. části se hrálo většinou na polovině domácích, ale kombinace naší jedenáctky končila před velkým vápnem. Poločas, ve kterém domácí vystřelili snad jednou na naši branku, skončil 0:1 z našeho pohledu. Dobrý výkon našeho mužstva z první části se ve druhém poločase ztratil. Přestali jsme sebe hledat volný prostor, pohybem jsme se nenabízeli a balón nepodrželi na noze. Domácí toho okamžitě využili a začal se na naši branku valit jeden útok za druhým. Liběšice z toho také vytěžili branky v naší síti. V 51. minutě upravil na 2:0 hráč s typicky českým jménem Maksim Havrylko a v 53. minutě po rohu Marek Efler na 3:0. Pojistku na 4:0 přidali domácí ještě v 76. minutě, když se trefil Petr Javůrek. Nějaké šance jsme ve 2. poločase měli také. Jakub Vejl byl 2x v dobrém střeleckém prostoru ve vápně soupeře, ale ani jednou nezakončil. Krásnou střelou se představil David Bílek, ale brankář byl na svém místě. Ještě jednou se ve velké gólovce objevil David Bílek v závěru zápasu, ale branku z malého vápna přestřelil.

Miloslav Hromy – trenér SK Štětí

Mám velkou radost z výkonu obrany, kde skvěle zahrál Lukáš Goldberg, který jinak ještě hájí barvy starších žáků. Dostali jsme sice 4 góly, ale hodnotím to tak, že ani jeden nejde na vrub obrany. Na rozdíl od první části se nám nedařila hra po změně stran. Hráli jsme bez pohybu, bez důrazu a také se nám to rychle vymstilo. Je to škoda, protože stejně jako před týdnem v Trmicích zde na nějaké body bylo. Je třeba se z toho rychle oklepat a soustředit se na další zápas, kterým je v neděli 28. 4. 2024 v 10:00 střetnutí proti vedoucímu týmu SK Baník Modlany/TJ Sokol Srbice na jeho hřišti.

Sestava:  Dragan Kosorič, Lukáš Goldberg, Jan Viktora, Lukáš Viktora, Radim Paďour,