Štětí-Horní Jiřetín 0:1 26.5.2013

Štětí-Horní Jiřetín 0:1  26.5.2013

SK Mondi Štětí – Sokol Horní Jiřetín

0:1(0:0)  26.5.2013     27.kolo

Oslavné postupové písně jsme museli rychle ukončit, protože před námi byla ještě 4 kola.  V tom prvním nás čekal na domácím trávníku soupeř, který má ze všech účastníků krajského přeboru nejlepší bilanci na hřišti soupeřů.  Stopku vystavily některým našim hráčům zdravotní problémy nebo studijní zahraniční povinnosti. Sestava, která vyběhla na trávník, ale hostující obraně začala zatápět od prvních minut. Začal Mencl, který přitopil průnikem po levé straně, ale chyběla včasnější přihrávka. V 17. minutě nádherně orazítkoval levou tyč hostujícího brankáře Šubery Šimral střelou z 18 metrů.  Míč se odrazil k noze Stejskala a ani jeho pokus nebyl marný. Následoval roh a po něm hlava Slaničky, ze které míč skončil těsně mimo. Zápas začal hodně připomínat náš poslední doma s Krupkou, kdy jsme také zahodili, co se dalo a nakonec jsme žádnou branku nevstřelili. Hosté se v polovině poločasu probrali, a i když to bylo často po našich zbytečných chybách, mohli jít dokonce do vedení.  Ve slibném postavení hledali prostor k zakončení ve 22. minutě, ale nakonec jsme míč odkopli pryč od branky. Překvapit Duníka, který se na jaře poprvé objevil mezi 3 tyčemi, zkusil Hlaváček z větší vzdálenosti. Tu největší gólovku měl ale Ševčík, když z pozice, ze které branky padají, přestřelil.  Vystřelit na branku Jiřetína se nerozpakoval  Pícha z velké dálky. Střela fajnová, která téměř lízala levou tyč. Další obrovskou příležitost zahodil Pavel Vaněk, když na něj zívala prázdná branka.  Mezi střelce se ale bohužel nezapsal. Ševčík v dresu hostí se dostal do své druhé brankové příležitosti v 31.minutě, ale chyběla mu i tentokrát přesnější muška. Trestný kop z více než příjemné pozice zahrál Stejskal, ale brankář převedl, že je na správném místě, i když mnozí možná brankáře Šuberu znají i jako dobrého hráče v poli. Druhý poločas už tolik podívané, aspoň co se střeleckých příležitostí týče, nepřinesl.  Naše hra kvalitu přípravy brankových příležitostí z prvého poločasu ztratila a Jiřetín dokázal ve hře dopředu hodně zlobit. Trestný kop po změně stran zachránila dobře postavená zeď naší obrany. Odpověděl Tichý, který toho na hrotu útoku hodně naběhal. Na další super šanci se čekalo až do 72. minuty. Pícha ukázal, že umí přesně nacentrovat i pravou nohou, ale Šimral a i hned za ním nabíhající Remenec nedokázali hlavou usměrnit do branky. Naše střelecká muška zůstala asi ve Strupčicích a nikdo pro ni nedojel.  A pak už se pomalu začal naplňovat nedobrý osud mužstva v tomto zápase. Nejprve byl v 75. minutě po druhé žluté kartě vyloučen  Pavel Vaněk a trest na sebe nedal dlouho čekat. Dolejška měl dost času na hranici šestnáctky zamířit a poslat míč za záda bezmocného Duníka. V 77. minutě jsme na jaře doma poprvé prohrávali. V 84. minutě mohlo být ještě hůř. Po chybě Mencla jsme mohli děkovat Duníkovi, že je to jenom 1:0.  Z našich kopaček v závěru tlak nepřišel a tak jsme si museli do statistky zápasů na jaře poprvé zapsat porážku na domácím trávníku. Soupeři musíme pogratulovat k vítězství a neusnout na vavřínech. Šanci zvítězit budeme mít již v sobotu 1.6.2013 dopoledne, kdy se v 10:15 představíme na hřišti o záchranu bojujícího Bezděkova.

Sestava: Duník- Cibulka, Tůma, Slanička, Pícha-Rejman(58.Kucler), Šimral, Stejskal(64.Remeenc),