Radovesice-Štětí B 0:6(0:4) 25.5.2013.

Radovesice-Štětí B  0:6(0:4)  25.5.2013.

Sokol Radovesice – SK Mondi Štětí B

0:6(0:4)   23.kolo   25.5.2013

Již jako vítěz III. třídy skupiny B jsme zajížděli k druhému zápasu v řadě za sebou na hřiště soupeře. Na pěkném stadionu, v obci kilometr od Libochovic, jsme úlohu jasného favorita v úvodu splnili více než dobře. Rozhodčí Červenka zahájil zápas o pár minut dříve a ti co přišli přesně na pátou, tak nemohli vidět branku v síti domácích z kopačky Pilaře.  Sledovat ale mohli gól Junga, který se trefil na 2:0 z pozice pravého křídla po pěkném zaběhnutí za zaskočenou domácí obranu.  To byla 4. minuta a v 8 si zářez do střelecké pažby udělal Jakub Peterka. 3:0 nám na úvod nestačilo a tak si ještě ve 12. minutě vyžádal přihrávku Pilař a svojí 2, celkově 4 brankou v zápase potvrdil pověst nejlepšího střelce okresních soutěží v tomto ročníku.  Pokud by to takto pokračovalo i nadále, tak bylo našlápnuto k rekordnímu výsledku. V 15. minutě ještě rozhodčí dělal, že nevidí ruku domácího hráče, kterou zabránil cestě míče do vlastní sítě.  Jak už to ale v poslední době při hře B mužstva začíná být zvykem, mužstvo nasází během chvilky soupeři plno gólů a pak se na dlouhé minuty odmlčí, tak přesně se to odehrálo i v dnešním utkání.  Ve 20. minutě si naše obrana vzala přestávku, obranná řada se rozestoupila a od branky nás uchránila levá tyč za zády Bánovčina.  Ve 25. minutě se na sebe dívali Malý s Uřidilem, tak dlouho, až to bylo podezřelé i pro hráče Radovesic.  Balón jim sebral a jen výborný brankářský zákrok Bánovčina udržel naše konto čisté. Probudit naši fotbalovou letargii po rychlých brankách v úvodu zkoušel oživit Rejman, ale trefil jenom nohy brankáře a dorážka Junga skončila v přilehlých zahrádkách.  5 minut před odchodem na poločasový odpočinek si potlesk domácích diváků vysloužil brankář Radovesic. Střelu Peterky vyrazil nohami do bezpečí. Do druhého poločasu nahradil na pozici stopera pajdajícího, zraněného Vaška Uřidila Vodička. Obraz hry se ale moc nezměnil. Stále jsme hráli to samé. Dlouhé nákopy za obranu, které končily daleko mimo dosah nabíhajícího nebo je domácí obrana v klidu pochytávala.  Nějaké ty menší, ale i větší šance jsme si přesto vypracovali. Ačkoli Michal Malý umí vystřelit levou nohou, tak v tento den se mu to v 51. minutě nepovedlo.  O moc lepší to nebylo ani při volných přímých kopech, které dnes zahrával Pilař.  Hráči domácího kolektivu se v několika případech dostali do jasných gólových příležitostí, ale na tréninku by se měli více věnovat přesnému zakončení. Za hlavu se v 64. minutě chytal Mencl.  Nejradši by se propadl do země, když předvedl, jak se dá z metru překopnout branka. Dívat se na to nemohl Poráč, projel obranou jak Štěpánka Hilgertová vodními brankami v době své největší slávy a konečně vstřelil naší první branku ve druhém poločase(5:0) . V 74. minutě zahodil další stoprocentní šanci Pilař. 12 minut před koncem fauloval pronikajícího útočníka domácích Bánovčin. Na rozdíl od diváků to rozhodčí viděl, jako zákrok uvnitř pokutového území a nařídil penaltu. Zahrána byla žalostně a Bánovčin na rozdíl od zápasu před týdnem v Lounkách ani nemusel zasahovat, protože míč proletěl vedle tyče.  Závěr zápasu patřil  nám. Akci začal Németh, Malý našel přesnou přihrávkou Pilaře a ten stanovil konečný výsledek zápasu 6:0.  Vítězství s nulou, už ani nevím kolikáté, ale kdo chce tak si to spočítá. Gratulujeme k dalším 3 bodům.

Branky: Pilař 3, Jung 1, Poráč 1, Peterka 1

Sestava: Bánovčin-Poráč, Ransdorf, V.Uřidil(45. Vodička) , Černý (75. Krejza)- Jung(80. Németh), Malý,