SK Štětí – TJ Sokol Nespeky 0:0 23. 3. 2024 19. kolo Fortuna Divize B

TJ Sokol Nespeky

0:0

23. 3. 2024 19. kolo Fortuna Divize B

Ve druhém domácím jarním zápase jsme přivítali 14. celek tabulky, který před týdnem doma porazil Ostrov 2:0 a na kontě měl 11 bodů. Naše mužstvo na 11. místě s 20 body do jara nevstoupilo nejlépe, když doma prohrálo s Brandýsem a před týdnem remizovalo 0:0 v Chebu, kde si dělalo zálusk na všechny 3 body, ale branku nakonec žádnou nevstřelilo a byl z toho jen bodík. Postavení v tabulce, dělalo z utkání střetnutím o 6 bodů. Bohužel do týmu zraněných se na naší straně před zápasem přidal Jaroslav Horák, kterého čeká operace kolene.

Ještě než hlasatel dohlásil sestavy tak prošel obranou Štětí míč jak nůž máslem a střelu Petra Šmejkala  zastavil až skvělý zákrok Václava Čížka. Špatnou rozehrávkou ve středu hřiště jsme ve 3. minutě přišli o míč a zcela sám na branku se řítil Daniel Hudec. To neuběhly ještě ani 3 minuty a brankáři jsme mohli děkovat podruhé. Hosté po této akci navíc zahrávali volný přímý kop z blízkosti rohového praporku. Daniel Hudec před brankou ale naštěstí nikoho nenašel. Budíček pro naše hráče příjemný nebyl a bylo třeba s tím začít něco dělat. V 11. minutě zahrával volný přímý kop Jiří Alberovský, ale byla z toho jen jednoduchá kořist pro hostujícího brankáře. Že se dá obrana soupeře překonat, jsme se přesvědčili ve 13. minutě, ale Adam Čížek úplně sám před brankářem se mohl chytat jen za hlavu, když Filipa Pettíka nepřekonal. V 19. minutě zahrával volný přímý kop Michal Bílek, ale žádný větší průvan před brankou Nespek z toho nebyl. Hosté se snadno ubránili. O malinko více nadějněji vypadala střela Michala Bílka ze 40 metrů, míč se odrazil k Tomáši Belákovi, který to zkusil také a tentokrát už brankář musel zasahovat. Po půlhodině hry kopal roh Jiří Alberovský, zakončoval Tomáš Belák, ale z těžkého postavení branku přestřelil. Ve 34. minutě upadl v pokutovém území soupeře Tomáš Zůza, ale rozhodčí posoudil zákrok jako dovolený. Hosté trpělivě bránili a až na velkou šanci Adama Čížka v 1. poločase jsme žádnou větší šanci před změnou stran neměli. Naopak 3 minuty před odchodem do kabin jsme museli čelit volnému přímému kopu zahrávanému  Danielem Hudcem. Branka z toho nebyla  a tak se šlo do 2. části za bezbrankového stavu. Změnit to chtěl v 52. minutě Jiří Alberovský, ale než míč zpracoval, tak se mu do střely postavil Yaroslav Snischuk a byl z toho jen roh. Ten jsme ideálně nesehráli, byl z toho protiútok  a přihrávku Petra Šmejkala odvracel do bezpečí  Jiří Alberovský. V dalších minutách se očekávaný tlak z naší strany nedostavil. Měli jsme sice míč častěji na kopačkách, ale chyběla tomu fotbalovost a moment překvapení. Kombinace vázla a soupeř čekal na svou šanci. V 54. minutě zahrávaly Nespeky roh nakrátko, přišel centr, ale hlava Olarenwaji na míč nedosáhla.  V 62. minutě viděl nejenom žlutou kartu štětský Jakub Kafka, ale navíc hosté zahrávali volný přímý kop z nebezpečné vzdálenosti. Lukáš Maršoun brankovou konstrukci přestřelil. Gólovku  měl soupeř v 69. minutě. Ve vápně se dostal k zakončení Miloslav Klauz a jen báječný zákrok Václava Čížka v brance nás uchránil od nejhoršího. To už se začala blížit poslední čtvrthodina utkání a jedna branka mohla zápas rozhodnout. Po rohu Michala Bílka v 73. minutě to ale nebylo. Mnohem blíže tomu byly Nespeky v 78. minutě. Asistent rozhodčího viděl hodně přísně ruku Tomáše Mikiny a volný příkop z 20 metrů byl pro hosty velkou nabídkou. Daniel Hudec sice trefil jen zeď, ale akce pokračovalo a hlavička Jakuba Melichara byla blízko vstřelení gólu. To už se ale začal blížit konec utkání. Výhodu volného přímého kopu hosté nezužitkovali. Centr na Jakuba Melichara byl až příliš dlouhý, a když pak v poslední minutě normální hrací doby svůj cíl nenašla hlavička Jakuba Kafky, tak bylo jasné, že dnes se diváci branky nedočkají. Utkání skončilo 0:0.

Smutek po utkání vládl na obou stranách. Hosté se ale mohli aspoň radovat z prvního zisku bodu na hřišti soupeře v letošním ročníku. Naše mužstvo, které mělo v plánu po 3 jarních kolech zisk aspoň 6 bodů, získalo zatím jen 2. V čem je problém? Hledá se střelec! Na jaře jsme ještě nevstřelili branku. Není to ale jen v útočnících, protože ofenzíva není jen jejich úkol. Když k tomu přičteme i poslední podzimní zápas proti Chomutovu, kdy jsme také nedali gól, tak se počet zápasů bez vstřelené branky navýšil na 4. Dnes jsme navíc ani těch šancí neměli moc. Jednu tutovku měl v 1. poločase Adam Čížek, ale jinak to byly spíše polo šance,  ze kterých se úroda sklízela špatně. Nutno přiznat, že více příležitostí měl soupeř a čistému kontu vděčíme výborným zákrokům Václava Čížka mezi 3 tyčemi. Nezbývá než se rychle oklepat a věřit, že se to brzy změní a góly začneme dávat. Příležitost budeme mít v den Velkého pátku 29. 3. 2024 v 10:15, kdy nastoupíme proti FK Újezdu Praha 4 na jeho umělé trávě.

Sestava:  Václav Čížek – Pavel Fary (84. Václav Macek), Michal Obrtlík, Jakub Kafka, Michal