FK Litoměřicko – SK Štětí 8:3(3:1) Přátelské utkání 4. 2. 2024 UT Brozany

FK Litoměřicko – SK Štětí 8:3(3:1) Přátelské utkání 4. 2. 2024  UT Brozany

FK Litoměřicko

8:3(3:1)

Přátelské utkání 4. 2. 2024  UT Brozany

Minulý víkend mělo mužstvo dospělých zápasové volno, ale místo toho absolvovalo soustředění ve Sloupu v Čechách, kde od středy do soboty nabíralo především fyzickou kondici. Tento týden si v sobotu 3.2.2024 dalo dostaveníčko s účastníkem  Ústeckého přeboru FK Litoměřickem na umělé trávě v Brozanech, kde sehrálo přípravné utkání.  Před zápasem jsme uvažovali i o jeho zrušení, protože mužstvo zasáhla marodka a na slabé účasti se podepsala i zranění. Nakonec jsme tuto možnost zavrhli. 11 hráčů jsme dali dohromady a na lavičce byl ještě připraven Václav Čížek do branky, který by ale mohl zasáhnout i do pole.

Před naším utkáním sehrály na zdejším hřišti Brozany remízový zápas s Přešticemi 2:2 a branková podívaná pokračovala rychle i v zápase našeho týmu s Litoměřickem.  K radosti fanoušků Štětí zvedali první ruce nad hlavu hráči Štětí. Autorem branky na 1:0 byl ve 4. minutě  Tomáš Mikina. Hráči z okresního města ale dlouho nesmutnili a v 7. minutě srovnal na 1:1 mladík Lukáš Marič. Na další gól se čekalo do 29. minuty. Po rohu dopravil míč na 2:1 pro Litoměřicko Filip Frank. Stejný hráč zůstal při chuti a o 5 minut později, přesně ve 35. minutě zvýšil na 3:1, což byl nakonec i poločasový výsledek. Jestliže jsme do 2. poločasu nastupovali s vědomím, že s nepříznivým výsledkem se dá ještě něco udělat, tak se nám plán začal velmi rychle ztrácet v nedohlednu. Běžela 52. minuta a v ní na 4:1 pro našeho soupeře upravil David Mrázek. Když pak v 58. minutě zvýšil na 5:1 Matěj Marič, tak už bylo jasné, že dnešní výsledek k chlubení nebude. Nebylo to ale všechno, protože po hodině hry v 60. minutě se mezi střelce soupeře po gólu na 6:1 zapsal i Novotný. Další brankové hody pokračovaly v poslední desetiminutovce. V 82. minutě se našemu mužstvu po brance Filipa Zezuly na 2:6 podařilo výsledek aspoň malinko vylepšit. Litoměřicko však rozehrálo ze středového kruhu, zaútočilo a na 7:2 v 83. minutě zakončoval David Dura. Konec to ještě nebyl. V 85. minutě snížil na 7:3 Michal Obrtlík, který se hlásí do boje o nejlepšího střelce našeho týmu v zimní přípravě.  Tečkou za dnešním utkáním byla branka Dominika Eberta, která pečetila konečný výsledek 8:3 FK Litoměřicko. Hodnocení zápasu dnes přenecháváme hrajícímu trenérovi Michalu Obrtlíkovi. Další utkání sehrajeme opět na umělé trávě v Brozanech proti FK Dukle Praha U19. Termín příští týden v sobotu 10. 2.2024 od 9:00.

Michal Obrtlík – trenér SK Štětí

Přístup a výkon v zápase byl hrozivý. Zasloužená porážka. Přesvědčili jsme se, že bez pohybu bez nasazení, bez emocí a bez všech věcí, které k fotbalu patří, se hrát nedá. Nic na tom nemění, že jsme měli problémy se sestavou. Neomlouvá nás to. Prostě jsme si vybrali zápas blbec. Je to dobrá facka před soutěží, která nás donutí ještě více pracovat a podávat mnohem lepší výkon, než ten dnešní paskvil, který jsme předvedli.

Branky: Tomáš Mikina 1, Filip Zezula 1, Michal Obrtlík1

Sestava: Václav Sailer - Jakub Kafka, Jiří Neuman,, Matyáš Lána, Jiří  Alberovský –