MSK Trmice

27. kolo, Ne 16.06 10:00

MSK Trmice

SK Štětí – TJ Vaňov/Neštěmice 10:0(5:0) 13. kolo I. A třída dorost 18. 11. 2023

SK Štětí – TJ Vaňov/Neštěmice 10:0(5:0) 13. kolo I. A třída  dorost  18. 11. 2023

TJ Vaňov/Neštěmice

10:0(5:0)

13. kolo I. A třída  dorost  18. 11. 2023

Před týdnem dorostenci na hřišti bezbodového Unionu Děčín získali povinné 3 body. Rozlučkou s podzimní částí sezóny bylo dnešní domácí utkání proti 4. celku tabulky sdruženému mužstvu TJ Vaňov/Neštěmice, který měl před zápasem 18 bodů, o 3 více než naše mužstvo na 7. místě. Zajímavý byl i pohled na skóre obou mužstev. Soupeř 41:31, naše mužstvo 31:41.  Očekávalo se vyrovnané utkání, kde bude rozhodovat momentální forma a komu přiřadit úlohu favorita si tipovat nikdo netroufl.

Úvodní minuty tomu také nasvědčovaly a žádné z mužstev výraznější herní převahu nemělo. Několikrát jsme podnikli nebezpečné výpady na polovinu soupeře, ale v těch rozhodujících momentech jsme buď akci zabrzdili, nebo nepřesně přihráli. Úspěšná cesta tímto utkáním se otevřela ve 20. minutě. Milan Kačo ve vápně předvedl skvělou baletní otočku a levačkou dopravil míč k tyči na 1:0. Dostat míč za brankovou čáru se nám povedlo i ve 24. minutě, ale pro postavení mimo hru branka platit nemohlo. Mrzet nás to ale nemuselo, protože hned při dalším útoku se před brankou soupeře zorientoval David Bílek a upravil na 2:0. Ve 28. minutě zahrávali hosté z dobrého postavení volný přímý kop, ale byla z toho jen lehká práce pro Dragana Kosoriče v brance. Ve 30. minutě postupoval sám na branku Milan Kačo, trefil jen brankáře a z dorážky Lukáš Kocúr prázdnou konstrukci metr minul. Stejný hráč se o 2. minuty později naštval,  u míče byl ve sprintu dříve než vybíhající brankář, přehodil ho a ten ať dělal co děla vracejíc se do branky, míč nestihl a vedli jsme už nadějných 3:0. Ještě v téže minutě jsme znova zaútočili a bylo z toho břevno z kopačky Daniela Hromeho. Ve 34. minutě zvonila branková konstrukce hostů po tyčce z kopačky Milana Kača znova. Milan byl při chuti, ve 38. minutě zastavil míč těsně před autovou čárou a z těžkého úhlu poslal míč za záda hostujícího gólmana na 4:0. Poločasový výsledek 5:0 obstarala krásná přihrávka Miloslava Hromeho za obranu na Milana Kača, kterému sice míč utekl, ale pomohl mu nešťastný kontakt míče s brankářem a pak už mohl jen lehce završit poločasový hattrick. Pohodový průběh zápasu pokračoval i po změně stran. Na 6:0 ve 49. minutě zvyšoval, nemusíte hádat kdo, Milan Kačo. V 51. minutě stejný borec gól nedal, protože ho vychytal brankář a kopal se jen roh.  Nic z něho nebylo, ale z toho dalšího v 54. minutě už ano. Byl kopnut na bližší tyč, kde míč hlavou krásně prodloužil na vzdálenější tyčku přímo do šibenice na 7:0 Miloslav Hromy. Roh byl i na začátku naší další branky. Zkusili jsme to na krátko, pokračovalo to přihrávkou Milana Kača na Lukáše Širochomana, který z hodně velkého úhlu trefil přesně, a vedli jsme 8:0. Sklizeň pokračovala v rychlém sledu za sebou. Akci, kterou jsme v 62. minutě rozjeli po levé straně Milanem Kačem a zakončenou Lukášem Kocúrem na 9:0, museli zatleskat i hostující diváci.  Pak už se jen čekalo, kdy se začne točit desítka. Mezitím stačili hosté založit jeden ze svých sporadických útoků, ale Jan Novotný brankáře Dragana Kosoriče slabou střelou nevystrašil. Čekání na desítku skončilo 15 minut před koncem. Zaslouženě si ji vysloužil nejlepší střelec zápasu Milan Kačo, když z hranice velkého vápna nedal brankáři šanci. 10:0. Času na další branky zbývalo poměrně ještě dost. Několik šancí jsme si připravili, ale využita nebyla žádné. Zachutnala nám desítka a při té jsme zůstali.

Za solidní výkon na závěr podzimu okořeněný vysokým vítězstvím zaslouží štětští dorostenci pochvalu. K dokončení podzimu chybí ještě odehrát 2 nedělní zápasy, a pokud v nich Svádov nezvítězí v Liběšicích, tak skončí dorostenci po podzimu na 5. místě.

Branky: Milan Kačo 5, Lukáš Kocúr 2, Daniel Hromy 1, David Bílek 1, Lukáš Širochoman 1

Sestava: Dragan Kosorič – Jakub Vejl. Miroslav Šedivý, Štěpán Malecha, Radim Paďour (K),

Lukáš Kocúr, Milan Kačo, Lukáš Novotný, Daniel Hromy, Michael Miga, David Bílek,